Bible pro dnešek / Jan 16,7-14 / Vlastnosti Kristových následovníků a Boží Duch

11. 3. 2014

Jaké jsou ty nejlepší lidské vlastnosti? Jaké postoje by měl zachovávat křesťan? Co je úkolem těch, kteří vyznávají víru v jediného Boha? Kazatel Jiří Tomášek nám přiblížil biblický text z evangelia podle Jana 17. kap. V něm nás uvádí do tajů Boží přítomnosti v životě člověka, kterou v nás chce působit skrze svého Ducha. Tajemství víry - Boží Duch v nás.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 15. března 2014.
přečíst více

Přímý přenos přednášky o epigenetice 8. 3. a program vysílání HopeTV od 7. 3. 2014

7. 3. 2014

Zveme vás k našim přímým přenosům a také pořadům, na které se ve vysílání můžete těšit od pátku 7. března 2014.
V sobotu 8. 3. od 17.00 hod. vám nabídneme přímý přenos přednášky prof. RNDr. Vladimíra Krále, DSc. a MUDr. Jozefa Čupky s názvem: Gram prevence lepší než kilo léků. Prof. Král se podělí o nejnovější informace z oblasti epigenetiky, která může pomoci při předcházení různým onemocněním, která máme v genech.
O týden později, v sobotu 15. 3. 2014, uvidíte od 10.45 hod. přenos bohoslužby z akce pro mladé Anděl 14. Akcí začíná modlitební týden mládeže. Zamyšlení z Bible přinese Petr Húšť.
Pro děti jsme připravili Animované biblické příběhy o Danielovi (7. 3. v 18.30 hod. a 8. 3. v 7.40 hod.) a milosrdném samaritánovi (8. 3. v 15.00 hod.), a to ve slovenském znění.
Závěrečný díl pětidílného dokumentu Sedmý den završí sledování hledání pravdy o sobotě, biblickém sedmém dni. Pátý díl dokumentu Sedmý den sledujte v pátek 7. 3 od 20.00 hod. a v repríze v sobotu 8. 3. od 9.00 hod.
Koncert klasické hudby Lauren & Michelle v tónech příčné flétny a harfy si nenechte ujít v sobotu 8. 3. ve 20.00 hod. a v nedělní repríze od 14.45 hod.


Premiérově vás v našem vysílání chceme potěšit záznamem z Biblických týdnů Velký příběh Bible II – 15. část a Krása a zložitosť rodinného života – závěrečná 21. část. Velký příběh Bible II s Danielem Dudou uvidíte v pátek 7. 3. od 17.30 hod. a závěrečné kázání Eliase B. de Souzy (Krása a zložitosť rodinného života) pak v sobotu 8. 3. od 16.00 hod. a v repríze v neděli od 13.00 hod.
Stejně tak nový díl Bible pro dnešek, který se bude věnovat vlastnostem Kristových následovníků můžete zhlédnout poprvé v neděli v 8.00 a v 19.30 hod. a dále v reprízách během týdne.


Přejeme vám příjemné chvíle ve společnosti našich pořadů.
přečíst více

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 14. část

7. 3. 2014

Daniel Duda došel až k 7. dějství velkého příběhu Bible, které završuje celý její příběh. Pro ty kteří ho přijali, připravil Bůh nový počátek, obnovení ráje, který pro nás stvořil na počátku.
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více

Dobrá paměť – Edvard Miškej

6. 3. 2014

Záznam kázání Edvarda Miškeje, B.Th. ze dne 12. 2. 2011 ze sboru Církve adventistů sedmého dne (CASD) Praha – Smíchov.
Může pokora a pokání souviset nějak s naší pamětí? Edvard Miškej ve svém zamyšlení uvádí, že Pán Ježíš vyzvedá vnitřní proměnu, vlastní touhu změnit se, být jiný. Vysvětluje, že pokud člověk necítí potřebu změnit svůj život a uznat svoje chyby, pak nepřijme ani zprávu o vykoupení. „Pán Bůh si přeje, aby naše paměť fungovala dobře, abychom si pamatovali, co jsme s ním prožili,“ říká Edvard Miškej.
Edvard Miškej, B.Th. je hospodářem Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne.
Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
přečíst více

Přímé přenosy o epigenetice a z akce Anděl - 8. a 15. 3. 2014

5. 3. 2014

Gram prevence lepší než kilo léků
8. března 2014 od 17.00 hod. jsme pro vás připravili přímý přenos přednášky „Gram prevence lepší než kilo léků“ z modlitebny Církve adventistů sedmého dne (CASD) Praha-Smíchov. Hosty budou vědec a chemik – prof. RNDr. Vladimír Král, DSc., který přinese informace o epigenetice, která může pomoci při předcházení různým onemocněním, která máme v genech.
Druhým hostem bude MUDr. Jozef Čupka, který se zabývá oblastí preventivní medicíny. Přednášky budou hledat odpověď na to, kdy začít s prevencí, aby na ni nebylo pozdě.
Více informací naleznete zde.
 

Akce Anděl 14
Mladí lidé se 15. března 2014 od 10.45 hod. mohou těšit na přímý přenos z hlavní části dopolední bohoslužby akce Anděl 14, která zahajuje každoroční modlitební týden mládeže CASD. V rámci bohoslužby vystoupí pastor Křesťanských sborů Petr Húšť. Akce se také uskuteční v prostorách modlitebny CASD Praha-Smíchov.
Stránky akce Anděl 14 zde.
Přímé přenosy z obou akcí sledujte na www.hopetv.cz.
přečíst více

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 21. část

5. 3. 2014

Zdá se, že se situace, ve které jako lidé žijeme a stav, ve kterém se nachází naše příroda, stále zhoršují a často nemají východisko. Prostřednictvím textu z Římanům 8,18-27 poukázal Elias B. de Souza na to, že touto situací netrpíme jen my. Bible říká, že se jí trápí dokonce i Duch svatý. Text však představuje jedinečnou naději, kterou můžeme získat v Ježíši Kristu.
Záznam přednášek na téma: "Krása a zložitosť rodinného života". Přednáší dr. Elias Brasil de Souza. Dr. Souza působí jako náměstek ředitele institutu BRI, kde se věnuje výzkumu a výkladu Starého zákona.
Biblický týden Slovenského sdružení CASD 2013, Račkova dolina.
přečíst více