Marie a Marta - Roman Hampacher

20. 3. 2014

Záznam kázání Romana Hampachera z roku 2011 z modlitebny sboru Církve adventistů sedmého dne (CASD) Praha – Smíchov.
Jednáme v našich životech podle Boží vůle, nebo si Boží vůli snažíme přizpůsobit svým představám? Na příkladu chování biblických postav Marie a Marty Roman Hampacher vysvětluje, jak moc je důležité rozpoznat, co si Pán Bůh opravdu přeje. Posluchače vybízí, aby se nechali ovlivňovat Pánem Bohem a nejednali jen podle svých pocitů.
Sbor CASD Praha – Smíchov pořádá pravidelné bohoslužby každou sobotu od 9:30 hod. Druhou část dopolední bohoslužby můžete sledovat také v přímém přenosu od 10:45 hod. na stránkách bohosluzbyonline.cz. Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
přečíst více

Bible pro dnešek / Matouš 9,35-38 / Žeň je velká, dělníků málo

17. 3. 2014

Text u Matouše 9,35-38 mluví o velké sklizni. Co je onou žní, o které Ježíš mluvil? Jak se Ježíšova slova týkají každého z nás a k čemu v nich vede své následovníky? Více v příspěvku kazatele Jiřího Tomáška.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 22. března 2014.
přečíst více

Přímý přenos akce pro mladé Anděl 2014 a další tipy z našeho vysílání

14. 3. 2014

Jaké pořady uvidíte ve vysílání HopeTV v následujících dnech? Přinášíme Vám pár programových tipů:
PŘÍMÝ PŘENOS: Anděl 2014
Sobota 15. 3. 2014 od 10:45 hod.
Přímý přenos z mládežnické akce Anděl 2014 ze sboru CASD Praha – Smíchov. Touto akcí začíná Modlitební týden mládeže (MTM). Tématem první přednášky MTM „Boží království – již je zde“ se bude zabývat i hlavník řečník akce Petr Húšť, ředitel festivalu UNITED a pastor Křesťanských sborů.
 
 
V kostce – kniha Alík a jezevec
Pátek 14. 3. 2014 a sobota 15. 3. 2014 od 19:10, následující dny viz program
Pořad „V kostce“ představuje zajímavosti a novinky z oblasti literatury, hudby, filmu, ale i události a osobnosti, které stojí za to poznat. V prvním vydání tohoto pořadu zhlédnete rozhovor s autorem knihy „Alík a jezevec“ Oldřichem Brožem – o knize i jeho životě. Knihu Alík a jezevec vydalo vydavatelství Advent-Orion.
 
Život – náhoda nebo záměr?
Pátek 14. 3. 2014 od 20:00 hod. a sobota 15. 3. 2014 od 8:30 hod.
Vznikl život náhodou, sám o sobě, anebo všechno živé stvořil Bůh? Jak je možné, že všechny organismy, rostliny, zvířata a lidé mají určitý životní úkol a smysl? Jedinečný dokument, ve kterém můžete spolu s námi odhalit tajemství zázraku života.
 
 
 
Pořady pro děti - Animované biblické příběhy (SK)
Ester – pátek 14. 3. od 18:30 hod. a sobota 15. 3. od 7:40 hod.
Známý příběh o krásné Ester, jejíž odvaha a moudrost pomohly odvrátit hrozící tragédii a proměnit ji ve vítězství a svátek izraelského lidu.
Spravodlivý súdca – sobota 15. 3. 2014 od 15:00 hod.
Své následovníky učí Ježíš lásce, soucitu a odpuštění. Projeví Ježíš tyto principy i v životě ženy, která si podle židovských zákonů zasloužila smrt ukamenováním?
 
 
Dokument Maranatha Gospel Choir
Sobota 15. 3. 2014 od 19:30 hod. a neděle 16. 3. 2014 od 16:10 hod.
Proč se soubor Maranatha Gospel Choir věnuje právě gospelovým písním? Jak obohacuje členy působení v tomto seskupení? Krátký dokumentární film.
 
 
 
KONCERT: Maranatha Gospel Choir – Live 2009
Sobota 15. 3. 2014 od 19:35 hod. a neděle 16. 3. 2014 od 16:15 hod.
Koncert Maranatha Gospel Choir z roku 2009.
 
 
 
 

Dopis koloským křesťanům
Od pondělí 17. 3. 2014 každý den od 17:00 hod.
Záznam přednášek Oldřicha Svobody a úvah Alana Chlebka z Unijního kongresu mládeže CASD UP! 2011.
 
 
 
Kompletní přehled pořadů vysílaných na HopeTV najdete v našem PROGRAMU.
přečíst více

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 15. část

14. 3. 2014

Jaký je Bůh? Co o Ježíši vypovídá to, na jaká místa chodil, s kým se stýkal a co pro tyto lidi dělal? Tři příběhy bezmocných lidí z 5. kapitoly Markova evangelia ukazují Boží postoj vůči nám a řešení našich problémů. Páteční zamyšlení Daniela Dudy nad biblickým textem.
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více

Návrat do života - Daniel Horničár

13. 3. 2014

Záznam kázání Daniele Horničára, Ph.D. ze dne 23. 10. 2010 z modlitebny sboru Církve adventistů sedmého dne Praha – Smíchov.
Můžeme přijít k Ježíši i s našimi chybami a nedokonalostmi? Na příkladu uzdravení dvanáct let nemocné ženy uvedeném v osmé kapitole Lukášova evangelia popisuje Daniel Horničár chování Pána Ježíše vůči nám lidem. Uvádí, že Ježíš nás přijímá s našimi rituálními nečistotami, problémy i závislostmi, nejsme pro něj jen anonymní osobou v davu lidí. Daniel Horničár nás vyzývá k podobnému jednání – aby lidé, kteří k nám přicházejí, cítili odpuštění a přijetí.
Daniel Horničár, Ph.D. je učitelem Teologického semináře církve adventistů v Sázavě.
Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
přečíst více

V kostce - kniha Alík a jezevec

12. 3. 2014

Alík a jezevec, to je název dětské knihy, která byla volně inspirována biblickým příběhem o milosrdném Samarinátovi. Rozhovor s autorem knihy Oldřichem Brožem – o knize i jeho životě.
Knihu Alík a jezevec vydalo vydavatelství Advent-Orion.
Pořad "V kostce" představuje zajímavosti a novinky z oblasti literatury, hudby, filmu, ale i události a osobnosti, které stojí zato poznat.
přečíst více