Martin Smith a Matt Redman roztančili Vsetín

26. 3. 2014

9. října 2013 se ve Vsetíně uskutečnil koncert britských worshipových hudebníků a skladatelů Matta Redmana a Martina Smithe. Vystoupení se konalo v rámci evropského turné God's Great Dance Floor Worship Tour 2013.
Matt Redman se narodil v roce 1974. V současné době žije v Brightonu a působí v londýnském sboru St. Peters. Vedení chval na plný úvazek se věnuje od roku 1994. Vydal celkem 10 hudebních alb, zatím poslední 10,000 Reasons vyšlo v roce 2011. Na letošní rok je ohlášeno vydání nového alba Your Grace Finds Me. Mezi autorské skladby Matta Redmana patří písně Better Is One Day (Je nádherné být v chrámu Tvém), Heart of Worship (Hudba doznívá) a Once Again (Znovu). Za skladbu Blessed Be Your Name (Ať požehnán je Bůh), kterou složil se svojí ženou Beth, získal ocenění Dove Award. V letošním roce dále získal 2 ocenění Grammy.
Martin Smith se narodil v roce 1970. V roce 1992 se podílel na založení kapely The Cutting Edge Band, ze které v roce 1996 vznikla skupina Delirious?. V této formaci Martin Smith působil jako zpěvák a doprovodný kytarista do roku 2010, kdy skupina ohlásila konec svojí kariéry. Společně s Delirious? vydal 18 alb, včetně nahrávek z koncertních vystoupení. Mezi autorské skladby Martina Smithe patří písně Did You Feel the Mountains Tremble?, History Maker a I Could Sing of Your Love Forever (Řeka Tvé lásky). V roce 2013 vydal společně s novou doprovodnou kapelou album Album God's Great Dance Floor.
přečíst více

Bible pro dnešek / Matouš 16,24 / Vezmi svůj kříž

24. 3. 2014

Biblický text z evangelia podle Matouše 16,24 zaměstnává mysl křesťanů i nekřesťanů již po staletí. O krátký výklad se v tomto dílu pořadu pokusil redaktor HopeTV - Csaba Čák. Při pokusu shrnout zmíněný biblický text do otázky by se dalo říci: Je v životě něco, co nám brání jít za tím nejlepším?
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 29. března 2014.
přečíst více

Pořady ve vysílání HopeTV od 21. března 2014

21. 3. 2014

NA JAKÉ POŘADY SE MŮŽETE TĚŠIT V NAŠEM VYSÍLÁNÍ OD 21. BŘEZNA 2014?
Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura
Pátek 21. 3.  od 20.00 hod. a v sobotu 22. 3. od 16.00 hod.

Petr Vaďura si v rámci diskusního pořadu Tváří v tvář povídal s biblistou a teologem doc. Jiřím Benešem, Th.D.  tom, čím ho Bible stále znovu oslovuje, o jeho přístupu k výkladu biblických textů nebo např. o jedné z knih, kterou napsal.

 
 
Víra v rytmu Kung-Fu
Sobota 22. 3. od 19.30 a neděle 23. 3. od 13.00 hod.
Jakou cestou prošel Roman Bittner, který se věnuje bojovým uměním? Jak našel Boha a sdílí se o svoji víru jako profesionální instruktor sebeobrany?
 
 
Animované Biblické příběhy
Jozef v Egyptě - pátek 21. 3. od 18.30 hod. a sobota od 7.40 hod.
Jozefovo stretnutie s bratmi (slovenské znění)- sobota 22. 3. od 15.00 hod.
Příběh věrného Josefa, kterého jeho bratři prodali do Egypta. Ani tam ho Pán Bůh neopustil a požehnal mu. Animované biblické příběhy přineseme všem malým i větším divákům.
 
Bible pro dnešek
Od neděle 23. 3. do soboty 29. 3.  v 8.00 a 19.30 hod.
V Bibli pro dnešek jsme poslední týdny uvažovali, co znamená následovat Ježíše Krista. Čeho jsme ochotni se vzdát, když chceme stát na Jeho straně a nést svůj kříž podobně, jako ho On nesl kdysi kvůli nám? Zamyšlení redaktora Csabiho Čáka nad textem z Matoušova evangelia 16,24.
 
Mentální zdraví člověka – Igor Bukovský
Neděle 23. 3. od 20.00 hod.
Jak ovlivňuje strava naše myšlení a jak můžeme zlepšovat svoji mentální výkonnost? Přednáška MUDr. Igora Bukovského, PhD., lékaře z Ambulancie klineckej výživy v Bratislavě.
 
 
Modlitební týden mládeže – Tomáš Harastej, Roman Hampacher
V pátek a sobotu 21. a 22. 3. - vždy v 7.00, 14.00, 16.00, 18.00, 19.45 a 21.45 hod.
K stále probíhající modlitebnímu týdnu mládeže můžete ještě v pátek a sobotu zhlédnout zamyšlení kazatelů Tomáše Harasteje a Romana Hampachera na téma Boží království.
 


Koncert skupiny Nic moc – Polojasno
Sobota 22. 3. od 20.00 hod. a neděle 23. 3. od 14.45 hod.
Koncert skupiny mladých lidí z Písku natočený v roce 2010 v Praze.
 
 
 
Přednášky Josefa Hrdinky
Zamilovanost a láska - pátek 21. 3. od 22.00 hod.

Pilíře kvalitních vztahů v manželství - v sobotu 22. 3. od 8.50 a 22.00 hod.
PhDr. Josef Hrdinka, Ph.D. se ve dvou přednáškách věnoval vztahům jak ve fázi zamilovanosti, tak manželství. I pro vás mohou být inspirací ve vašich navazujících, ale i trvajících vztahích.
 
PŘEHLED DALŠÍCH POŘADŮ naleznete v programu našeho vysílání – ZDE.
přečíst více

Modlitební týden mládeže 2014 na HopeTV

21. 3. 2014

Modlitební týden mládeže se tento rok uskuteční v termínu 15. – 22. března a ponese téma  Boží království. Po kladných ohlasech, které zazněly po odvysílání modlitebního týdne “pro dospělé“, jsme se rozhodli natočit obrazový materiál i pro MT mládeže.
Sobotní zahájení  MTM obstará přímý přenos akce Anděl 2014, kde na téma první přednášky promluví ředitel festivalu UNITED a pastor z Křesťanských sborů Petr Húšť. Další přednášky budou zpracovány tzv. „offline“ variantou, jejíž cílem bude, aby vybraný duchovní shrnul téma daného dne do krátkého zamyšlení. Úvahy budou kopírovat téma jednotlivých dní a věnovat se budou Božímu království. Mezi řečníky budou například vedoucí oddělení mládeže CASD Alen Chlebek, vedoucí oddělení mládeže Českého sdružení Václav Vondrášek nebo pastoři Tomáš Harastej a Jan Majer.
Přednášky modlitebního týdne mládeže budeme vysílat na www.hopetv.cz každý den od 7:00, 14:00, 16:00, 18:00, 19:45, 21:45. Doufáme, že jednotlivá zamyšlení budou smysluplně sloužit všem mládežníkům, kteří se aktivně do modlitebního týdne zapojí.
VIDEA, i s textem jednotlivých dnů modlitebního týdne, naleznete v našem archivu.
Rozpis modlitebního týdne mládeže 2014
Sobota: Petr Húšť - Boží království – Již je zde - Přímý přenos z akce Anděl 14 (11-12hodin)
Neděle: Alan Chlebek - Boží království – Bajka, pohádka nebo realita
Pondělí: Jan Majer – Boží království – Proměňuje náš svět
Úterý: Fero Kolesár - Boží království – Etická alternativa
Středa: Petr Adame- Boží království – Stůl na nebi, stůl v nebesích
Čtvrtek: Vašek Vondrášek - Boží království – Je mezi vámi
Pátek: Tomáš Harastej - Boží království – Podobenství pro společenství
Sobota: Roman Hampacher - Boží království – Pouze milostí
přečíst více

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 16. část

21. 3. 2014

Ptali jste se někdy sami sebe, jaký má pro vás Pán Bůh plán? Možná až překvapivě aktuální odpověď můžeme nalézt v textu 29. kapitoly knihy Jeremjáš, kde se v 11. verši píše:  "Neboť to, co s vámi zamýšlím, znám jen já sám, je výrok Hospodinův, jsou to myšlenky o pokoji, nikoli o zlu: chci vám dát naději do budoucnosti." Kázání Daniela Dudy z Biblického týdne ČS 2013 na text z Jeremjáše 29,4-11.
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více

Marie a Marta - Roman Hampacher

20. 3. 2014

Záznam kázání Romana Hampachera z roku 2011 z modlitebny sboru Církve adventistů sedmého dne (CASD) Praha – Smíchov.
Jednáme v našich životech podle Boží vůle, nebo si Boží vůli snažíme přizpůsobit svým představám? Na příkladu chování biblických postav Marie a Marty Roman Hampacher vysvětluje, jak moc je důležité rozpoznat, co si Pán Bůh opravdu přeje. Posluchače vybízí, aby se nechali ovlivňovat Pánem Bohem a nejednali jen podle svých pocitů.
Sbor CASD Praha – Smíchov pořádá pravidelné bohoslužby každou sobotu od 9:30 hod. Druhou část dopolední bohoslužby můžete sledovat také v přímém přenosu od 10:45 hod. na stránkách bohosluzbyonline.cz. Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
přečíst více