Aktuálně zařazujeme přímý přenos

14. 5. 2012

HopeTV bude vysílat v sobotu 19. května přímý přenos z modlitebny v Praze na Smíchově. V 10:45 se připojíme k dopolední bohoslužbě a budeme přenášet kázání sestry Gabriele Stangl  na téma O radosti v životě křesťana.  Teoložka a psychoterapeutka Gabriele Stangl působí v adventistické nemocnici Waldfriede v Berlíně a do naší země přijela na pozvání oddělení Služby žen v Českém sdružení Církve adventistů s. d.
Přímý přenos bude pokračovat i odpoledne  19. května od 14 hodin, kdy proběhne seminář na téma: Jak je i pro věřícího člověka důležité vyrovnat se s minulostí.
přečíst více

Touhy srdce – 11 Poslední soud

14. 5. 2012

Přemýšleli jste někdy, co Bůh cítí, když nás – jeho děti - někdo obviňuje a soudí? Bůh říká, že satan je naším žalobcem. Je to někdo, kdo nás odsuzuje. A když se to děje, Bůh říká: „Tak pozor, na to nemáš právo. Já jsem je zachránil. Stál jsem na jejich místě. Jestli chceš někoho soudit, tak suď mě.“
Poslední soud je dalším tématem pořadu Touhy srdce, tuto část vysíláme v pondělí 14. května 2012 v 18 hodin, všechny díly můžete najít také v archivu.

přečíst více

Bible pro dnešek: Osobní evangelizace a svědectví

11. 5. 2012

„Náš osobní vztah s Ježíšem bude mít bezprostřední vliv na to, jak jej představíme, když o něm budeme svědčit. Chceme pouze předávat informace (třebaže důležité), nebo chceme povzbuzovat druhé k živému duchovnímu vztahu? Abychom mohli druhým něco předávat, nejprve to sami musíme prožívat.“
Úryvkem ze studijního textu vás zveme ke studiu Bible ve sborech Církve adventistů sedmého dne v sobotu dopoledne 12. 5Pořad Bible pro dnešek můžete vidět v archivu již v pondělí každý týden, premiéra ve vysílání je v pátek 11. 5. v 19:30.

přečíst více

NG Fest - festival Nové Generace

11. 5. 2012

NG fest – festival Nové generace je pro všechny věkové kategorie lidí, kteří mají rádi jak rockovou, tak i jemnější hudbu. Chtěli bychom nejen mladým lidem díky tomuto festivalu předat poselství o Ježíši Kristu, přitáhnout je do společenství křesťanů a živého vztahu s Ježíšem.
Na návštěvníky čeká 7 kapel, jak z Moravy, tak i Slovenska. Dále se představí několik tanečních čísel a těšit se můžete na i na krátká svědectví několika hostů (Petr Húšť, Hanka Filipová).

Kdy: 11. Srpna 2012, Javorník nad Veličkou (cca 20 km od Veselí nad Moravou), od 15.00 hodin na fotbalovém hřišti
Info: možnost spaní ve stanech, během festivalu si můžou účastníci zakoupit občerstvení a nějaké jednoduché jídlo (Hotdog).
Kapely: SnowClean, Invisible?, Elementum, Out of contol, Only his, M.Co, Team4D
Kontakt:www.ngfest.cz, Facebook, ngfest@seznam.cz
Videopozvánka
přečíst více

HITservis – 19 Hudební pořad Martina Žaluda

10. 5. 2012

Devatenácté vydání hudebního pořadu HITservis nám jako již tradičně představí část zahraniční i československé křesťanské hudební scény. Pořad nabídne tři světové videoklipy, jeden z domácí scény a také zajímavé informace o hraných interpretech. Nebude chybět ani soutěž o CD skupiny R.E.J. HITservis si připravil redaktor internetového AWrádia Martin Žalud.
Jako první se představí texaská skupina plánující brzkou návštěvu České republiky – By The Tree. Následovat bude již neexistující uskupení Nevertheless, které za svou kariéru (2005-2009) natočilo tři alba. Jako třetí dostane prostor herec, spisovatel a především muzikant Michael Whitaker Smith; zazní od něho píseň All in the serve. Z českých interpretů tentokrát zahraje formace R.E.J., která vznikla v roce2006 a v jejímž čele stojí výrazný zpěvák Matouš Čep.
HITservis se vysílá ve čtvrtek 10. května v 18 hodin.

přečíst více

Cliff! 17 – Nejjistější věda

9. 5. 2012

Clifford Goldstein je americký adventistický publicista, jehož doménou je mimo jiné vztah víry a filozofie. V seriálu s názvem Cliff!, nás postupně provede tématy, která trápí nejednoho z nás.
„Napadlo vás někdy, že jsou věci, které víte jistě, dokonce byste na ně vsadili hlavu a přitom je nemůžete nijak dokázat? Třeba východ slunce zítra ráno. Já věřím, že slunce vyjde, ale mohu to dokázat? Není to jen naše zkušenost, která nám dává věřit, že i zítra vyjde slunce? A co člověk, který žije celý život v rovníkové Africe, kde nikdy teplota neklesla pod 21°C. Nemá všechny důvody si skutečně jistě myslet, že voda nemůže být tak tvrdá, aby se po ní mohlo chodit? Určitě ano a stejně to není pravda...“
Další dílu velmi zajímavého cyklu filozofickoteologických úvah vysílá HopeTV ve středu 9. května v 18 hodin.

přečíst více