Cliff! – 9: Ale jsou tu také děti, a co si s nimi mám počít?

14. 3. 2012

„Bůh může přinutit každou bytost ve vesmíru, aby ho uctívala, může přinutit každou bytost ve vesmíru, aby ho poslouchala, může přinutit každou bytost ve vesmíru, aby se ho bála, ale nemůže přinutit jedinou bytost v celém svém stvoření, aby ho milovala. Protože aby byla láska láskou, musí být dobrovolná, jinak to vůbec láska není.“
Cyklus filozoficko-teologických úvah Cliff! vysílá HopeTV vždy ve středu v 18 hodin a najdete je i v archivu pořadů. Tuto epizodu vysíláme 14. března 2012 v 18 hodin.

přečíst více

Touhy srdce 2: Stále milující Bůh

12. 3. 2012

„Vyrůstal jsem s představou Boha jako kruté nelítostné bytosti. Později mi jej někdo představil jako úplně jiného, naprosto odlišného Boha, někoho, kdo mě miluje a kdo mě měl vždycky rád. A tak jsem s ním strávil nějaký čas. Poznal jsem jej a začal mu důvěřovat."
To chceme udělat i v tomto dílu přednáškového cyklu. Strávit s ním trochu více času a lépe ho poznat. Zjistit, zda je opravdu důvěryhodný. A navíc – něco pro nás udělal.“ Toto jsou slova kazatele Mika Tuckera.
Druhý díl seriálu Touhy srdce uvidíte v HopeTV v pondělí 12. 3. 2012 v 18 hodin.

přečíst více

Můj příběh, má píseň - Carmen Hope

9. 3. 2012

Hostem Kandus Thorpové je Carmen Hope, žijící v Miami na Floridě, zpěvačka, herečka a producentka, ale především křesťanka a adventistka. Již velmi mladá vyhrála několik soutěží krásy. V rozhovoru uslyšíte, jestli je vůbec možné v soutěži zachovávat biblickou sobotu, jakým způsobem se vyrovnat s rozhodnutím, zda jít cestou finančního úspěchu nebo sloužit svým talentem druhým lidem.
Rozhovor a minikoncert Carmen Hope uvidíte v pátek 9. března v 19:45.
přečíst více

AWR a sobota 10. března

9. 3. 2012

V sobotu 10. března 2012 proběhne po celém světě ve sborech církve adventistů sbírka pro podporu AWR (Adventist World Radio). Svými dobrovolnými dary máme možnost podpořit již téměř 90leté úsilí adventistů šířit evangelium i za pomoci rozhlasových vln. Přestože výtěžek z již zmíněné sbírky nezůstává u nás, ale putuje do centrály AWR při Generální konferenci, chtěli bychom vám v několika větách přiblížit tuto významnou oblast misijní činnosti adventistů.
Již v roce 1923 byla založena první adventistická rozhlasová stanice, která ze školy Emmanuel Missionary College v Michiganu začala rádiovými vlnami šířit poselství evangelia širokým vrstvám posluchačů. 1. října 1971 bylo založeno AWR. Vysílalo dvanáct hodin denně v deseti různých jazycích. Z pronajatého slovenského vysílače v Rimavské Sobotě spustilo AWR v roce 1994 vysílání pro africký kontinent v arabštině, jazyce dyula, kiswahili a francouzštině. V celkovém součtu dnes AWR zasahuje poselstvím evangelia o Ježíši Kristu posluchače v 72 zemích světa, ve kterých žijí více jak dvě třetiny světové populace.
AWR v Česko-Slovenské unii
Na začátku května 2004 byla vize několika nadšenců vytvořit moderní křesťanské internetové rádio, které by oslovilo především mladé posluchače a nabídlo jim tu nejnovější křesťanskou hudbu, doplněnou o inspirující pořady. Vedení církve se tento nápad zamlouval a tak za jeho podpory vzniklo AWrádio – internetové rádio jinak.
Ve vysílání se nejprve začala objevovat moderní křesťanská muzika, která se v jiných rádiích v České republice nevysílala. Hudbu následovaly pořady s širokou tematikou, tak aby každý mohl načerpat sílu u témat, která jsou mu blízká. Na čtyřiadvacetihodinovém vysílání se od samého začátku podíleli nejen zaměstnanci AWrádia, ale také pražští mládežníci a dobrovolníci z řad církve. Od té doby se v AWrádiu vystřídaly desítky moderátorů, odvysílalo se kulturní zpravodajství, hudební pořady, rozhovory se známými osobnostmi, dětské pořady, biblické příběhy a hlavně témata k duchovnímu přemýšlení. K dnešnímu dni se můžeme pochlubit bohatým archivem pořadů, kterých jsme odvysílali přes 600 hodin, aplikací Podcast, kde nabízíme jednotlivé pořady ke stažení. Ohlédnutím za jedním z úspěšných pořadů je také kniha Portréty – osobnosti za mikrofonem, jež je přepisem necelé třicítky rozhovorů se známými osobnostmi, jako jsou například J. Kodeš, J. Koutecký, I. Kubelková, J. Šiklová, J. Suchý, D. Vávra a další.
Na začátku byl pouze sen, ale s Boží pomocí a také s pílí a finanční podporou se podařilo vybudovat moderní křesťanské rádio, které poslouchá každý den 600 až 800 posluchačů. Více již na www.awradio.cz
Internetová televize HopeTV
Kromě rádia působí v Česko-Slovenské unii také internetová televize HopeTV, která zvukovou stopu doplňuje o pohyblivé obrázky.  Abychom vám přiblížili, jak vznikají rádiové a televizní pořady AWrádia a HopeTV, připravili jsme pro vás krátkou reportáž ze zákulisí. Zhlédnout a stáhnout ji můžete z archivu HopeTV .
Děkujeme vám za vaše modlitby a podporu v naší práci. Potěší nás, když AWrádio a HopeTV doporučíte svým blízkým, kolegům, spolužákům, kamarádům apod. Zejména pro ně vysíláme.
Za AWrádio a HopeTV Csaba Čák a Martin Žalud


přečíst více

HITservis – 10 Hudební pořad Martina Žaluda

8. 3. 2012

I desáté vydání hudebního pořadu HITservis se bude věnovat křesťanské hudební scéně a jeho průvodce Martin Žalud, redaktor internetového AWrádia, opět nabídne 4 klipy a spoustu zajímavých informací o hraných interpretech.
V HITservisu se tentokrát podrobně podíváme na nadějnou texaskou skupinu Leeland, předního světového autora Chrise Tomlina, popovou hvězdičku Krystal Meyers nebo na českého zástupce z Vojkovic, skupinu Rozvoj. V průběhu pořadu Vám také umožníme zasoutěžit si o knižní publikaci Portréty aneb osobnosti za mikrofonem.
Pořad HITservis se vysílá ve čtvrtek 8. března v 18 hodin.

přečíst více

Cliff! – 8: Smysl bytí

7. 3. 2012

„To byste museli být nějakým bezduchým panákem, abyste si nikdy v životě nepoložili otázku „Co tady dělám?“. My tady existujeme, jsme tu, ale nikdo nám k tomu nepřiložil žádné vysvětlení. Kdo z nás se sám rozhodl, že tady bude? My všichni jsme na jedné lodi, v tom smyslu, že nikdo z nás se sám nerozhodl existovat, prostě jsme se tu ocitli.“ Clifford Goldstein vás zve ke sledování osmého dílu přednáškového cyklu.
Cyklus filozoficko-teologických úvah Cliff! vysílá HopeTV vždy ve středu v 18 hodin a najdete jej i v archivu pořadů. Osmou epizodu vysíláme 7. března v 18 hodin.

přečíst více