Touhy srdce 6: Sobota - den odpočinku

9. 4. 2012

To, co potřebujeme, je odpočinek. Nejen zůstat jeden den doma nebo odjet někam na víkend. Potřebujeme něco hlubšího, potřebujeme se znova naučit, jak najít odpočinek u Ježíše Krista.
Bůh ví, jak na tom jsme. Věděl již na začátku, že často budeme přepracovaní, přetížení, že toho na nás někdy bude moc. Proto nám zanechal úžasný dar. Daroval nám jeden den v týdnu, který máme využít k odpočinku.
Dívejte se v pondělí 9. dubna 2012 na vysílání HopeTV v 18 hodin.

přečíst více

Můj příběh, má píseň - Carmen Hope

8. 4. 2012

Hostem Kandus Thorpové je Carmen Hope, žijící v Miami na Floridě, zpěvačka, herečka a producentka, ale především křesťanka a adventistka. Již velmi mladá vyhrála několik soutěží krásy. V rozhovoru uslyšíte, jestli je vůbec možné v soutěži zachovávat biblickou sobotu, jakým způsobem se vyrovnat s rozhodnutím, zda jít cestou finančního úspěchu nebo sloužit svým talentem druhým lidem.
Rozhovor a minikoncert Carmen Hope uvidíte v neděli 8. dubna v 16:45.

přečíst více

Velikonoční příběhy

6. 4. 2012

Během velikonočního času můžeme spolu s biblickým příběhem znovu prožít smutek Jidášovy zrady,  Ježíšovu pokoru a službu při poslední večeři. Nejistotu, strach a zbabělost apoštola Petra poté, co byl svědkem Ježíšova zatčení.  Staneme se němými diváky při nespravedlivém procesu se Spasitelem světa. Uslyšíme jeho mírná slova a také mlčení, když slova byla zbytečná. Prožijeme úzkost Pilátovy manželky a její neúspěšnou snahu zastavit největší chybu v dějinách lidstva. Můžeme se spolu s Pilátem dívat na fanatický dav, který nyní řve: „ukřižuj“ – jen krátký čas po provolávání slávy stejnému člověku. Jestlipak stačí umýt si ruce…
Budeme stát pod třemi kříži na vrchu Golgata, dva muži trpí a umírají pro své zločiny. Třetí, uprostřed, umírá bez viny, nespravedlivě, v úzkosti, v odloučení. Uvidíme Ježíšovu matku, zlomenou žalem, jak vzpomíná na slova anděla v době, kdy jí byl darován její Syn. Ani slunce nemůže svítit plným jasem jako obvykle, jen šero a obrovský smutek, Ježíš umírá.
Můžeme prožít němé zoufalství všech, kteří uvěřili Synu člověka, zoufalství dne, kdy všechno zmizelo. Naděje, radost, důvěra, uzdravení, víra – vše  je pryč, slova o pokoji umlkla – zbylo jen bezdeché ticho smutné soboty, kdy Syn Boží odpočívá v hrobě.
Smutek a zoufalství nás může doprovázet nocí beze spánku, kdy se rojí v hlavě otázky bez odpovědí. Přichází ráno, kdy oči opuchle od pláče uvidí a uši zacpané zoufalstvím uslyší: „Proč pláčeš?“.
A svět se opět může otáčet v pravidelném rytmu, slova dobrota, láska, milost, odpuštění naděje – to vše má opět smysl a význam. Ježíš žije!
A my se i dnes můžeme Spasitele dotknout a spolu s Tomášem říci potichu nebo vykřičet do celého světa: „Můj Pán a můj Bůh."
 
Dramatizované osudy účastníků velikonočních událostí:
Tváre okolo kríža: Pilát Pontský                  Pátek 6. 4. 19:40
Tváre okolo kríža: Kaifáš                                Pátek 6. 4. 20:15
Tváre okolo kríža: Peter                                  Sobota 7. 4. 14:30
Tváre okolo kríža: Ján                                      Sobota 7. 4. 15:10
Tváre okolo kríža: Stotník Longius             Sobota 7. 4. 16:00
Tváre okolo kríža: Judáš                                 Neděle 8. 4. 18:00
Tváre okolo kríža: Veštec                               Neděle 8. 4. 18:35

přečíst více

Týden s HopeTV č. 14 – bulletin ke stažení

6. 4. 2012

Informační týdeník s programem televize HopeTV od pátku 6. 4.  do pátku 13. 4. 2012 - ke stažení zde.
přečíst více

Cesta ke svobodě

5. 4. 2012

Co nám může říci zastavení v pracovním táboře Vojna, kde byli komunistickým režimem nespravedlivě vězněni politicky nepohodlní lidé? Jak souvisí jejich odkaz s poselstvím velikonoc? Podívejte se na velikonoční zamyšlení pastora  Jindřicha Černohorského.
přečíst více

HITservis – 14 Hudební pořad Martina Žaluda

5. 4. 2012

V pořadí již čtrnácté vydání hudebního magazínu HITservis se opět zaměří na to nejzajímavější ze světa křesťanské muziky. Porci 4 klipů a řadu doplňujících informací nebo soutěž o hodnotné ceny si jako tradičně připravil redaktor internetového AWrádia Martin Žalud.
Půlhodinový pořad se tentokrát zaměří na londýnské uskupení Hillsong, rockovou legendu nazvanou „Delirious?“, australské „chváliče“ Planetshakers a také na talentovanou Anetu Stašovou.
Pořad HITservis vysíláme ve čtvrtek 5. dubna 2012 v 18 hodin.

přečíst více