Bible pro dnešek: Služba každého z nás

13. 4. 2012

Evangelizaci a svědectví často považujeme pouze za práci kazatele; tento postoj je však chybný. Tento týden budeme studovat pojetí „služby každého člena“, abychom zjistili, jak každý jednotlivec přispívá svou zkušeností ke službě sboru jako společenství. Půjde o to, že každý z nás hraje v díle misie a evangelizace svou roli.
Zveme vás ke studiu Bible ve sborech Církve adventistů sedmého dne v sobotu dopoledne 14. 4Pořad Bible pro dnešek můžete vidět v archivu již v pondělí každý týden, premiéra ve vysílání je v pátek 13. 4. v 19:30.

přečíst více

Můj příběh, má píseň - Michael Harris

13. 4. 2012

Kandus Thorpová pozvala do svého pořadu Michaela Harrise, hudebníka a plodného umělce, předsedu organizace pomáhající závislým lidem. Tento zajímavý muž prožil mládí plné drog, alkoholu a násilí. Sám způsobil nehodu, po které ochrnula jeho manželka. Možná právě to bylo impulzem k novému začátku.
Nejsilnější slovo, které ovlivnilo Michaelův životní příběh, je MILOST. Bůh dokázal proměnit tragédii v něco krásného. Služba hudbou přivedla Michaela do 50 států v USA, 23 zemí a především k tisícům lidí.
Sledujte s námi další díl pořadu Můj příběh, má píseň - tentokrát s životem a hudbou Michaela Harrise v pátek 13. dubna 2012 v 19:45.

přečíst více

HITservis – 15 Hudební pořad Martina Žaluda

12. 4. 2012

Patnácté vydání hudebního magazínu HITservis nás sice opět zavede do světa křesťanské muziky, ale tentokrát se bude jednat o exkurz pouze do jednoho hudebního stylu – worshipu. Pořad přinese 4 videoklipy, které nám tento žánry přiblíží, zajímavé informace o jednotlivých interpretech nebo soutěž o knihu Portréty – osobnosti za mikrofonem. HITservis si jako tradičně připravil redaktor internetového AWrádia Martin Žalud.
Prvním představitelem worshipu bude norský gospelový soubor Oslo Gospel Choir, který má ve svém repertoáru i písně zmíněného žánru. Půlhodinový pořad nabídné i typického představitele worshipu Matta Redmana, který má na svém kontě již 11 alb a jistě to není konečné číslo. Dalším vyznavačem chval je ikona tohoto žáru, člověk, který svůj život worshipu zasvětil – Michael W. Smith. Z Michaelových úst zazní píseň Draw me close. Česko-slovenskou scénu zastupuje ostravské a velmi aktivní uskupení fungující pod názvem – Ostravský worship.
Pořad HITservis vysíláme ve čtvrtek 12. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Za obzorem – Co znamená vztah?

11. 4. 2012

Díl věnovaný vztahům začne v restauraci. Je to přesně to místo, kam zveme lidi, na kterých nám opravdu záleží. Ale u stolu nezůstaneme. Navštívíme středisko výcviku vodících psů, abychom zkoumali jejich vztah k nevidomém pánovi, kterému alespoň trochu nahrazují chybějící zrak. Tomáše Baránka, autora knihy "Jak sbalit ženu", se budeme ptát, jak se bez zbytečných chyb seznamovat s osobou opačného pohlaví. Ve videoklipu si všimne vztahu mezi otcem a synem a samozřejmě nebude chybět ani pravidelné zamyšlení Jindry Černohorského o tom, jak různé vztahy vidí Bible.
Druhý díl magazínu uvádíme ve středu 11. dubna 2012 ve 20:05.

přečíst více

Cliff! 13: Věda a naděje

11. 4. 2012

„Rád bych dnes mluvil o vědě. Chci mluvit o vědecké revoluci a chci také mluvit o naději, o níž se mnozí domnívají, že ji věda lidstvu přinese. A potom chci položit otázku, nakolik věda splnila sliby, o nichž se mnozí domnívali, že je věda nabízí, a také jaká má odpověď na tuto otázku dopady.“ Clifford Goldstein vás zve ke sledování premiéry třináctého dílu přednáškového cyklu.
Cyklus filozoficko-teologických úvah Cliff! vysílá HopeTV vždy ve středu v 18 hodin a najdete jej i v archivu pořadů. Třináctou epizodu vysíláme 11. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Touhy srdce 6: Sobota - den odpočinku

9. 4. 2012

To, co potřebujeme, je odpočinek. Nejen zůstat jeden den doma nebo odjet někam na víkend. Potřebujeme něco hlubšího, potřebujeme se znova naučit, jak najít odpočinek u Ježíše Krista.
Bůh ví, jak na tom jsme. Věděl již na začátku, že často budeme přepracovaní, přetížení, že toho na nás někdy bude moc. Proto nám zanechal úžasný dar. Daroval nám jeden den v týdnu, který máme využít k odpočinku.
Dívejte se v pondělí 9. dubna 2012 na vysílání HopeTV v 18 hodin.

přečíst více