Bible pro dnešek: Evangelizace a svědectví jako životní styl

4. 5. 2012

„Kristus přitahoval srdce posluchačů tím, že jim projevoval lásku a teprve pak jim krůček za krůčkem odhaloval veliké pravdy o království. I my se musíme naučit přizpůsobovat své úsilí situaci lidí – abychom se s nimi setkávali tam, kde jsou.“
Úryvkem ze studijního textu vás zveme ke studiu Bible ve sborech Církve adventistů sedmého dne v sobotu dopoledne 5. 5Pořad Bible pro dnešek můžete vidět v archivu již v pondělí každý týden, premiéra ve vysílání je v pátek 4. 5. v 19:30.

přečíst více

HITservis – 18 Hudební pořad Martina Žaluda

3. 5. 2012

Osmnácté vydání pořadu HITservis nám opět představí část světové i domácí křesťanské hudební scény. Pořad nabídne tři zahraniční videoklipy, jeden z domácí scény a také spoustu zajímavých informací. Nebude chybět ani soutěž o CD skupiny Vockap. HITservis si jako tradičně připravil redaktor internetového AWrádia Martin Žalud.
Jako první se představí americká pop-rocková partička Sanctus Real, která úspěšně funguje již od roku1996 ana svém kontě má osm alb. V HITservisu také dostane prostor čtveřice z Ohia vystupující již 11 let pod názvem Hawk Nelson, zazní od nich píseň Friend Like That. Jako třetí se představí oblíbené uskupení MercyMe, které za svou kariéru oslovilo tisíce posluchačů, mimo jiné také svými upřímnými a hlubokými texty. Jako zástupce české hudební scény byla vybrána Jiřina „Gina“ Markovová, kterou zná pravděpodobně každý příznivec domácí křesťanské scény. Od Giny zazní jeden z jejích největších hitů – Immanuel.
Pořad HITservisu vysíláme ve čtvrtek 3. května od 18 hodin.

přečíst více

Cliff! – 16 Ztracené hodinky Davida Humea

2. 5. 2012

„Vezměte si oko. Ve srovnání s okem je ucho úplně primitivní. Takže ještě jednou – stačí se podívat na ucho nebo na oko, nebo na zlaté hodinky na zemi… a můžeme dojít k závěru, a to ke zcela rozumnému závěru, že se tu neocitly náhodou, ale že byly vytvořeny s jistým záměrem, že tu byl určitý cíl… a proto tu máme ten takzvaný teleologický argument pro Boží existenci. Samozřejmě uznám jako první, že nejde o absolutní důkaz.“
Úryvek je z další epizody velmi zajímavého cyklu filozofickoteologických úvah Clifforda Goldsteina, pořad vysílá HopeTV ve středu 2. května v 18 hodin.

přečíst více

Touhy srdce – 9 Projevy lásky

30. 4. 2012

Co bylo tím nejlepším darem, který jste kdy dostali? Nějaký vánoční dárek? Něco k narozeninám nebo k výročí? Co bylo to nejcennější, co jste dostali? Jak projevujeme svou lásku člověku, kterého milujeme? A jak můžeme projevit svůj opravdový vztah k Bohu?
Odpovědi na tyto otázky nám pomůže najít pořad Touhy srdce, 9. část vysíláme v pondělí 30. dubna 2012 v 18 hodin, všechny díly můžete najít také v archivu.

přečíst více

20. výročí založení organizace ADRA v ČR

27. 4. 2012

To všechno bylo možné jen díky vám - dárcům a dobrovolníkům! Děkujeme!
Pro sdružení ADRA připravila HopeTV.

přečíst více

Můj příběh, má píseň - Courtney Fadlin

27. 4. 2012

Saxofonista je plně odkázaný na své ruce. V roce 2001 byla Courtneyho služba Bohu hudbou ohrožena velkou bolestí v jeho rukách. Co bylo pak? Jak to, že nyní je schopen hrát? A co jej přimělo pokračovat v této službě navzdory tomu, že mu ostatní doporučovali, aby se saxofonu vzdal?
Dnešním hostem Kandus Thorpové je Courtney Fadlin, který studoval hru na saxofon a je skvělým hudebníkem.
Sledujte další díl pořadu Můj příběh, má píseň, po rozhovoru následuje minikoncert. Vysíláme na HopeTV v pátek 27. dubna v 19:45.
přečíst více