Cliff! – 15 Sochy Delmora Schwartze

25. 4. 2012

„Sochy“ nazval jednu ze svých zvláštních povídek nešťastný americký básník Delmore Schwartz. Proč se její hrdina, zubař Faber Gotschalk, úzkostlivě vyhýbá všemu osobnímu? Jak může tak podlehnout krásným a pomíjivým přeludům ze sněhu? A jak to souvisí s naším životem?
Sledujte další epizodu velmi zajímavého cyklu filozofickoteologických úvah Clifforda Goldsteina, pořad vysílá HopeTV ve středu 25. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Touhy srdce 8: Manželství – Boží dar

23. 4. 2012

V tomto dílu hovoří Mike Tucker o manželství jako o Božím daru pro náš život. V přednášce najdeme nejen příběhy manželů, kteří spolu prožili dlouholetý spokojený vztah, ale i 3 praktické rady pro naše manželství. Ano, pokračujeme v naší cestě hledání Boha, na kterou jsme se vydali, a Bůh nám ukazuje, jak mu záleží na vztazích, a to nejen s ním, ale i s těmi, které nám v životě postavil do cesty. Proč Bůh ustanovil manželství? Dal nám je proto, abychom nebyli sami, zejména ve chvílích, kdy je nám těžko a prožíváme problémy.
O manželství bude osmý díl pořadu Touhy srdce v pondělí 23. dubna 2012 v 18 hodin.

přečíst více

Můj příběh, má píseň - Medeon Maraon

20. 4. 2012

Průměrné dítě necvičí denně na hudební nástroj dvě hodiny a průměrný dospělý rozhodně neumí zahrát na 25 hudebních nástrojů. V této části seriálu máte možnost poznat Medeona  Maraona, který rozhodně není průměrným člověkem. Proč se naučil hrát na tolik nástrojů a jak je využívá ke službě Bohu? Hostem moderátorky Kandus Thorpové je Medeon Maraon, vedoucí hudby a zpěvu ve sboru San Diego v Jižní Kalifornii a všestranný hudebník. Rozhovor a minikoncert vysíláme v pátek 20. dubna 2012 v 19:45.

přečíst více

HITservis – 16 Hudební pořad Martina Žaluda

19. 4. 2012

V pořadí šestnácté vydání hudebního magazínu HITservis nás opět zavede do světa moderní křesťanské muziky. Pořad přinese 3 zahraniční videoklipy, 1 z domácí scény, zajímavé informace o hraných interpretech nebo soutěž o DVD skupiny Geshem. HITservis si jako tradičně připravil redaktor internetového AWrádia Martin Žalud.
Jako první se nám představí americký písničkář Chris Rice, který svou hudební kariéru začal v roce1996 aúspěšně v ní pokračuje dodnes. V pořadu také dostane prostor texaské uskupení Sixpence None The Richer ve které exceluje známá autorka a zpěvačka Leigh Nash. Konkrétně zazní píseň Breathe your name. Jako třetí se v HITservisu představí hvězda současné křesťanské scény – Jeremy Camp, jehož hudební osud silně poznamenalo úmrtí manželky. Jako zástupce české hudební scény si představíme vokálně-acapelový soubor Geshem, který funguje již přes 10 let pod vedením sbormistra Marka Šlechty
HITservis vysíláme ve čtvrtek 19. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Cliff! 14 – Smrt Ivana Iljiče

18. 4. 2012

“Nezáleží na tom, jestli je to Katrina nebo jediný zásah rejnoka do srdce lovce krokodýlů Steva Irwina, tornáda, nádory, vylití řek z břehů, HIV, zemětřesení, aneurisma, cokoli... Matka Příroda, při vší své kráse a vznešenosti, je nevybíravý zabiják, který nikoho nešetří. Jsme součástí přírody, vyšli jsme z ní a žijeme v ní, příroda je v nás a jsme jí tvořeni a nemůžeme ji popřít nebo porazit aniž bychom popřeli a porazili sami sebe. Ať už z nás pomalu ukusuje nebo se na nás hladově vrhne, příroda nás nakonec všechny bez rozdílu pohltí.“
Tato slova uslyšíte v dalším dílu filozofickoteologických úvah Clifforda Goldsteina, pořad vysílá HopeTV ve středu 18. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Touhy srdce 7: Křest

16. 4. 2012

Svatbou vstupujeme do společného života, kdy už nežijeme jen pro sebe, ale začínáme žít pro druhého, pro někoho, s kým jsme naprosto a plně spojeni.
Bůh nám ustanovil obřad, kterým procházíme, když se odevzdáváme jemu. Obřad, při kterém si uvědomujeme, že náš hříšný život končí a čeká nás život s Ježíšem Kristem. Obřad, který on sám ustanovil - křest- je tématem dalšího dílu pořadu Touhy srdce.
Sedmý díl seriálu Touhy srdce uvidíte v HopeTV 16. 4. 2012 v 18 hodin.

přečíst více