Touhy srdce – 9 Projevy lásky

30. 4. 2012

Co bylo tím nejlepším darem, který jste kdy dostali? Nějaký vánoční dárek? Něco k narozeninám nebo k výročí? Co bylo to nejcennější, co jste dostali? Jak projevujeme svou lásku člověku, kterého milujeme? A jak můžeme projevit svůj opravdový vztah k Bohu?
Odpovědi na tyto otázky nám pomůže najít pořad Touhy srdce, 9. část vysíláme v pondělí 30. dubna 2012 v 18 hodin, všechny díly můžete najít také v archivu.

přečíst více

20. výročí založení organizace ADRA v ČR

27. 4. 2012

To všechno bylo možné jen díky vám - dárcům a dobrovolníkům! Děkujeme!
Pro sdružení ADRA připravila HopeTV.

přečíst více

Můj příběh, má píseň - Courtney Fadlin

27. 4. 2012

Saxofonista je plně odkázaný na své ruce. V roce 2001 byla Courtneyho služba Bohu hudbou ohrožena velkou bolestí v jeho rukách. Co bylo pak? Jak to, že nyní je schopen hrát? A co jej přimělo pokračovat v této službě navzdory tomu, že mu ostatní doporučovali, aby se saxofonu vzdal?
Dnešním hostem Kandus Thorpové je Courtney Fadlin, který studoval hru na saxofon a je skvělým hudebníkem.
Sledujte další díl pořadu Můj příběh, má píseň, po rozhovoru následuje minikoncert. Vysíláme na HopeTV v pátek 27. dubna v 19:45.
přečíst více

Bible pro dnešek: Evangelizace a svědectví jako životní styl

27. 4. 2012

„Křesťanství je způsob života, životní styl. Naše víra ovlivňuje naše rozhodování, a tedy i to, jaký povedeme život. Je pravda, že druzí lidé bedlivě sledují ty, kdo o sobě prohlašují, že jsou křesťané. Chtějí vědět, zda jsou jejich životy v souladu s vírou, kterou vyznávají. Přestože to není naším záměrem, ti, kdo nás sledují, se od nás učí. Důležitá otázka tedy nezní: Máme vliv na druhé lidi a předáváme jim něco?, ale spíše: Jaký vliv máme na druhé lidi a co jim předáváme?“
Úryvkem ze studijního textu vás zveme ke studiu Bible ve sborech Církve adventistů sedmého dne v sobotu dopoledne 28. 4Pořad Bible pro dnešek můžete vidět v archivu již v pondělí každý týden, premiéra ve vysílání je v pátek 27. 4. v 19:30.

přečíst více

HITservis – 17 Hudební pořad Martina Žaluda

26. 4. 2012

Sedmnácté vydání hudebního týdeníku HITservis nás opět zavede do světa moderní křesťanské muziky. Půlhodinový pořad přinese jako obvykle tři zahraniční videoklipy, jeden z domácí scény, zajímavé informace o hraných interpretech nebo soutěž o publikaci Portréty – osobnosti za mikrofonem. HITservis si jako tradičně připravil redaktor internetového AWrádia Martin Žalud.
Jako první dostane prostor nadějné zámořské uskupení s názvem Tenth Avenue North, které vešlo v povědomí v roce 2008 díky svému veleúspěšnému debutovému albu Over and Underneath, za něž si odneslo spoustu ocenění od hudebních odborníků. Jako druhá se představí arizonská skupina Stellar Kart – ta zaujme především fanoušky křesťanského pop-rocku. Talentovaná čtveřice má na svém kontě již čtyři alba a také píseň Innocent, kterou v tomto vysílání HITservisu uslyšíte. Třetí interpret aktuálního vydání pořadu je stálice křesťanské muziky, skupina Casting Crowns, v čele s charismatickým skladatelem, zpěvákem a pastorem Markem Hallem. Svůj prostor dostane také zástupce české scény, konkrétně formace Deep inside, fungující již takřka 5 let a snažící se v souladu se svým jménem ovlivnit posluchače „hluboko uvnitř“.
Pořad HITservis se vysílá ve čtvrtek 26. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Cliff! – 15 Sochy Delmora Schwartze

25. 4. 2012

„Sochy“ nazval jednu ze svých zvláštních povídek nešťastný americký básník Delmore Schwartz. Proč se její hrdina, zubař Faber Gotschalk, úzkostlivě vyhýbá všemu osobnímu? Jak může tak podlehnout krásným a pomíjivým přeludům ze sněhu? A jak to souvisí s naším životem?
Sledujte další epizodu velmi zajímavého cyklu filozofickoteologických úvah Clifforda Goldsteina, pořad vysílá HopeTV ve středu 25. dubna v 18 hodin.

přečíst více