Touhy srdce 8: Manželství – Boží dar

23. 4. 2012

V tomto dílu hovoří Mike Tucker o manželství jako o Božím daru pro náš život. V přednášce najdeme nejen příběhy manželů, kteří spolu prožili dlouholetý spokojený vztah, ale i 3 praktické rady pro naše manželství. Ano, pokračujeme v naší cestě hledání Boha, na kterou jsme se vydali, a Bůh nám ukazuje, jak mu záleží na vztazích, a to nejen s ním, ale i s těmi, které nám v životě postavil do cesty. Proč Bůh ustanovil manželství? Dal nám je proto, abychom nebyli sami, zejména ve chvílích, kdy je nám těžko a prožíváme problémy.
O manželství bude osmý díl pořadu Touhy srdce v pondělí 23. dubna 2012 v 18 hodin.

přečíst více

Můj příběh, má píseň - Medeon Maraon

20. 4. 2012

Průměrné dítě necvičí denně na hudební nástroj dvě hodiny a průměrný dospělý rozhodně neumí zahrát na 25 hudebních nástrojů. V této části seriálu máte možnost poznat Medeona  Maraona, který rozhodně není průměrným člověkem. Proč se naučil hrát na tolik nástrojů a jak je využívá ke službě Bohu? Hostem moderátorky Kandus Thorpové je Medeon Maraon, vedoucí hudby a zpěvu ve sboru San Diego v Jižní Kalifornii a všestranný hudebník. Rozhovor a minikoncert vysíláme v pátek 20. dubna 2012 v 19:45.

přečíst více

HITservis – 16 Hudební pořad Martina Žaluda

19. 4. 2012

V pořadí šestnácté vydání hudebního magazínu HITservis nás opět zavede do světa moderní křesťanské muziky. Pořad přinese 3 zahraniční videoklipy, 1 z domácí scény, zajímavé informace o hraných interpretech nebo soutěž o DVD skupiny Geshem. HITservis si jako tradičně připravil redaktor internetového AWrádia Martin Žalud.
Jako první se nám představí americký písničkář Chris Rice, který svou hudební kariéru začal v roce1996 aúspěšně v ní pokračuje dodnes. V pořadu také dostane prostor texaské uskupení Sixpence None The Richer ve které exceluje známá autorka a zpěvačka Leigh Nash. Konkrétně zazní píseň Breathe your name. Jako třetí se v HITservisu představí hvězda současné křesťanské scény – Jeremy Camp, jehož hudební osud silně poznamenalo úmrtí manželky. Jako zástupce české hudební scény si představíme vokálně-acapelový soubor Geshem, který funguje již přes 10 let pod vedením sbormistra Marka Šlechty
HITservis vysíláme ve čtvrtek 19. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Cliff! 14 – Smrt Ivana Iljiče

18. 4. 2012

“Nezáleží na tom, jestli je to Katrina nebo jediný zásah rejnoka do srdce lovce krokodýlů Steva Irwina, tornáda, nádory, vylití řek z břehů, HIV, zemětřesení, aneurisma, cokoli... Matka Příroda, při vší své kráse a vznešenosti, je nevybíravý zabiják, který nikoho nešetří. Jsme součástí přírody, vyšli jsme z ní a žijeme v ní, příroda je v nás a jsme jí tvořeni a nemůžeme ji popřít nebo porazit aniž bychom popřeli a porazili sami sebe. Ať už z nás pomalu ukusuje nebo se na nás hladově vrhne, příroda nás nakonec všechny bez rozdílu pohltí.“
Tato slova uslyšíte v dalším dílu filozofickoteologických úvah Clifforda Goldsteina, pořad vysílá HopeTV ve středu 18. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Touhy srdce 7: Křest

16. 4. 2012

Svatbou vstupujeme do společného života, kdy už nežijeme jen pro sebe, ale začínáme žít pro druhého, pro někoho, s kým jsme naprosto a plně spojeni.
Bůh nám ustanovil obřad, kterým procházíme, když se odevzdáváme jemu. Obřad, při kterém si uvědomujeme, že náš hříšný život končí a čeká nás život s Ježíšem Kristem. Obřad, který on sám ustanovil - křest- je tématem dalšího dílu pořadu Touhy srdce.
Sedmý díl seriálu Touhy srdce uvidíte v HopeTV 16. 4. 2012 v 18 hodin.

přečíst více

Z vysílání HopeTV: O původu a smyslu Velikonoc

14. 4. 2012

Jak jste prožili letošní Velikonoce? Zaujaly vás tyto velké křesťanské svátky jarními dekoracemi – zajíčky a kraslicemi, dobrým jídlem, odpočinkem a příležitostí k setkáním s rodinou a přáteli? Našli jste důvod k duchovnímu prožitku, přemýšlení, meditaci a ztišení? Oslovila vás atmosféra Velikonočního příběhu, možná můžeme říci příběhů, které s tímto datem úzce souvisejí?
Chtěli bychom vás pozvat ke sledování cyklu tří přednášek teologa Mgr. Radomíra Jonczyho  O původu a smyslu Velikonoc.  Během přednášek, které se vracejí do daleké historie, zjistíte mnoho o slavení původních jarních svátků pastevci. Dozvíme se o tom, kdy slavení velikonočních svátků začalo, v jakých historických pramenech najdeme zmínky o způsobu prožívání Velikonoc v židovském prostředí. Jaká byla úloha otce rodiny a co dělaly během slavení svátků děti? Co ze starých zvyků se přeneslo do současnosti a jak probíhá slavení svátků Pesach v dnešní době? Jak změnily Velikonoce svou podobu i význam po příchodu křesťanství?  Je důležité pro porozumění duchovnímu poselství velikonoční zvěsti znát i historické pozadí a významy?  Odpovědi na tyto otázky ale i mnoho jiných zajímavých informací nám podá cyklus přednášek z předvelikonočního období letošního roku - ze Společenského centra Londýnská 30, Praha 2.
 
O původu a smyslu Velikonoc
Mgr. Radomír Jonczy
Témata přednášek
Židovské Velikonoce         vysíláme 14. dubna ve 14:00
Křesťanské Velikonoce     vysíláme 14. dubna v 14:50
„Malé“ Velikonoce

http://www.advent-orion.cz/knihy/velikonocni-pribeh
přečíst více