Hitservis č. 46 - tentokrát o hip-hopu

24. 11. 2011

HopeTV nabízí každý týden možnost seznámit se zajímavou křesťanskou hudbu a ani tento týden nebude výjimkou. Prostor totiž dostane hudební styl hip-hop, který představí host aktuálního vydání pořadu HITservis Tomáš „Timmy“ Höger. Hiphopová kultura vznikla na počátku 70. let 20. století v USA v černošských ghettech a z počátku tento směr sloužil zejména k pořádání (tanečních, hudebních) soubojů o svá území a společenské postavení. Postupem času se z těchto duelů vykrystalizovalo několik základních elementů hip-hopu. Jedná se o DJing a rap(MCing), Bboying (Breakdance) a Graffity. Česko objevilo hip-hop na počátku 90. let a díky velké popularitě této kultury se s ním seznámili i 3 bratři z malé vesničky Morávka u Frýdku Místku. Drain, Timmy a Duzsty v roce 1997 založili nejvýraznější českou formaci, která se zabývá hip-hopem s poselstvím. Formaci pojmenovali Wessani a dali si jasný cíl - propojit křesťanský životní styl s kulturou, která neměla často ideální pověst. První CD „We městě“ vydali roce 2005 a singl z tohoto alba Nový den byl oceněn v soutěži Tic-Tac Hip Hop Talents.
Pokud byste vyrazili na koncert Wessanů, tak by vás čekal nezapomenutelný zážitek, protože tato trojice na svých koncertech nejen rapuje o duchovních tématech, ale velký důraz dává i na Brake dance, který se stal nedílnou součástí jejich vystoupení. Frontman této formace Timmy v HITservisu prozradil: „Boha jsem nikdy neviděl, ale už tolikrát jsem mohl cítit jeho působení na svůj život. A hip-hop je ideální prostředek jak to dát vědět lidem kolem mě.“
Více informací o Wessanech naleznete na webových stránkách www.wessani.com.
Pokud se chcete dozvědět více o československém hip-hopu, tak si nenechte ujít magazín HITservis, kterým vás provede Martin Žalud. Pořad se vysílá ve čtvrtek 24. listopadu od 18-ti hodin.

přečíst více

Za obzorem - Budoucnost

23. 11. 2011

Matouš Ruml se snaží sestrojit stroj času, aby se mohl podívat do budoucnosti a aby se stal slavným vynálezcem. Ovšem chybí mu zásadní komponenty. Existují ovšem některé profese, které naši budoucnost přímo ovlivňují. Jednou z nich je povolání designéra. Takový člověk ví, s čím budeme žít už za pár měsíců nebo let. Budoucnost živí i lidi, kteří se ji pokoušejí předpovídat na základě okultních praktik a zkoumání hvězdných znamení. Astrofyzik Jiří Grygar ukazuje, že tyto metody nestojí na pevném základě, ale na pověře a mylných předpokladech. Biblický pohled je v zásadě totožný. Jindra Černohorský na základě dávného proroctví ukazuje, že budoucnost je v rukou Božích.
Dívejte se na magazín Za obzorem – 8. díl: Budoucnost, vysíláme 23. listopadu ve 20 hodin.

přečíst více

Seriál V ordinaci - tentokrát navštívíme endokrinologii

22. 11. 2011

V ordinaci endokrinologa
Další pokračování cyklu V ordinaci nás zavede do ordinace MUDr. Mileny Slavíčkové, která se zabývá endokrinologickou léčbou dětských pacientů. Během rozhovoru se dozvíte, jaké žlázy ve vašem těle vylučují hormony do krve – a tak ovlivňují rovnováhu různých procesů. Již malé odchylky od optimálního  množství těchto složitých chemických látek způsobují v těle závažné projevy nemocí.
Zajímavý rozhovor s množstvím praktických informací vám pomůže se lépe zorientovat ve „vlastním těle“.
Dívejte se v úterý 22. listopadu 2011 v 19:40 na premiéru pořadu. Pořad najdete po vysílání premiéry i v archivu.

přečíst více

Dnes večer Abrahamoviny -10

22. 11. 2011

Abrahamoviny -10
Desátý díl má podtitul: „Troufalost přímluvných modliteb“ a věnuje se perikopě Gn 18,16-33. Abrahám se s možná až troufalou naléhavostí přimlouvá za hříšnou Sodomu a Gomoru. Příběh je nestárnoucím svědectvím o moci přímluvné modlitby motivované důvěrou v Boha a láskou k lidem. Série je složena z krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy vykládá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.
Desátý díl cyklu Abrahamoviny vysílá HopeTV v úterý 22. listopadu v 18 hodin. Pokud vám unikl některý z předchozích dílů, najdete je uloženy v archivu a můžete si je i stáhnout.

přečíst více

Host HopeTV - prof. RNDr. Vladimír Král, DrSc.

19. 11. 2011

Představují věda a náboženství dva světy ve vzájemném nepřátelství? Může být vědec také i věřícím člověkem? Existuje ve výzkumu hranice, za kterou by se lidstvo nemělo pouštět? Na tyto a další otázky bude v pořadu Host HopeTV odpovídat prof. RNDr. Vladimír Král, DrSc., profesor z Ústavu analytické chemie Vysoké školy chemicko-technologické, který je zároveň autorem několika vědeckých objevů.
Nenechte si ujít premiéru pořadu, kterou HopeTV vysílá v neděli 20. 11. 2011 v 18:00 hod.

přečíst více

Reflexy – Zdeněk Valchář

18. 11. 2011

Výtvarník Zdeněk Valchář tentokrát hovoří s redaktorem Bedřichem Jetelinou hlavně o svém velkém zájmu – o historicko - vlastivědné společnost MORAVIAN.
Téma Moravští bratři bylo po dlouhá desetiletí pro socialistické společenské zřízení nepohodlné, tabuizované a tudíž i na severní Moravě zcela zapomenuté. Proto v roce 1999 vzniklo občanské sdružení MORAVIAN Historicko - vlastivědná společnost, které začalo intenzivně sdružovat nadšené obdivovatele díla Moravanů. Podařilo se vytvořit areál s muzeem, Parkem Moravských bratří a jinými pozoruhodnostmi, které jsou přitažlivé především pro zahraniční návštěvníky, kteří se do kontaktu se současnými Morvavskými bratry dostávají ve světě častěji. Muzeum Moravských bratří není jen budovou s expozicemi ale i institucí, která iniciuje vznik, nebo obnovu dalších pamětihodností, připomínajících Moravské bratry.
Zajímavé vyprávění Zdeňka Valcháře z cyklu Reflexy uvádí HopeTV v pátek 18. 11. v 18 hodin

přečíst více