HITservis ve čtvrtek v 18 hodin

21. 10. 2010

HITservis je hudební pořad, který nabízí možnost seznámit se blíže s moderní křesťanskou hudbou prostřednictvím 4 klipů a mnoha zajímavých informací.
Pořad HITservis, který moderuje Martin Žalud, sledujte každý čtvrtek v 18 hodin na HopeTV.

přečíst více

Týden s HopeTV - program vysílání 15. - 22. 10. 2010

20. 10. 2010

Informační týdeník s programem televize HopeTV od pátku 15. 10. do pátku 22. 10. 2010 - ke stažení zde.
přečíst více

Dnešní Siesta s Alenou Nowakovou na téma samota

19. 10. 2010

Ve třetím pokračování pořadu Siesta se jeho moderátorka Alena Nowaková bude věnovat tématu, které se někdy dotklo každého z nás - tématu samoty.
Jak se jí vyhnout? Může být samota vůbec něčemu prospěšná? A pokud ano, čím nás může obohatit?
Siesta na téma samota má premiéru dnes v 18 hodin.

přečíst více

Reflexy speciál s Renátou Michálkovou dnes v 18 hodin

18. 10. 2010

Renáta Michálková je mladá žena ze sboru Církve adventistů sedmého dne v Brně na Střední ulici, která je zároveň členkou výboru Moravskoslezského sdružení církve a byla vyslána jako delegátka na zasedání Generální konference – nejvyššího celosvětového orgánu adventistů, které proběhlo na přelomu června a července 2010 v americké Atlantě.
Tématem Reflexů speciál je proto její pohled na toto jednání. Je ženský pohled na církevní akci odlišný od mužského? Co ji na jednání nejvíce zaujalo? A jak hodnotí zapojení žen do vedení církve adventistů?
Premiéra Reflexů speciál s Renatou Michálkovou bude odvysílána v pondělí 18. října 2010 v 18 hodin.
přečíst více

Host televize HopeTV - Petr Raus

17. 10. 2010

Petr Raus, který je absolventem zemědělské univerzity a v současnosti pracuje jako dramaturg náboženského vysílání České televize, je hostem Dany Turóciové v diskusním pořadu Host HopeTV.
Jaká byla životní cesta Petra Rause k současné profesi, co vše obnáší práce dramaturga, a jaký má Petr Raus dramaturgický sen, to jsou témata rozhovoru, který se vysílá v premiéře v neděli 17. října v 18 hodin.

přečíst více

Reflexy s Jánem Barnou - dnes večer

15. 10. 2010

Reflexy s Jánem Barnou na téma ordinace žen jako duchovních v Církvi adventistů
Téma zapojení žen do duchovenské práce na pozici ordinovaných duchovních nebo vysvěcených kněží je v současnosti živým tématem v řadě křesťanských církví. Host Reflexů, učitel systematické teologie na anglické Newbold College Ján Barna, se tématem ordinace žen jako duchovních v Církvi adventistů sedmého dne zabýval ve své disertační práci.
Jaký je rozdíl mezi přístupem adventistů a ostatních církví k ordinaci žen? Jaké kulturní a teologické problémy musí v této oblasti Církev adventistů sedmého dne řešit a jak se s nimi vyrovnávala ve svých dějinách?
Premiéra pořadu Reflexy s Jánem Barnou se uskuteční v pátek 15. října 2010 v 18 hodin.

přečíst více