Reflexy s Vlastíkem Fürstem o blogování

14. 1. 2011

Reflexy s Vlastíkem Fürstem o blogování
Vlastík Fürst je kazatelem Církve adventistů sedmého dne ve Frýdku Místku a Vojkovicích. Kromě toho je však také autorem oblíbeného a hojně navštěvovaného blogu na portálu iDNES. Výběr jeho fejetonů nedávno vyšel i knižně.
Co kazatele přivedlo k tomu, že začal psát blog? Jaký je cíl jeho psaní a s jakými reakcemi se setkává? Jak ho inspiruje jeho kazatelské povolání?
Reflexy s Vlastíkem Fürstem se tentokrát natáčely nikoliv v kostelní lavici na Smíchově, ale mezi lavicemi modlitebny ve Frýdku Místku.
Premiéru Reflexů vysíláme v pátek, 14. ledna 2011 v 18 hodin.

přečíst více

HITservis - 15 - Hudební pořad Martina Žaluda

13. 1. 2011

HITservis - 15
Patnácté vydání hudebního magazínu HITservis nás sice opět zavede do světa křesťanské muziky, ale tentokrát se bude jednat o exkurz pouze do jednoho hudebního stylu – worshipu. Pořad přinese 4 videoklipy, které nám tento žánry přiblíží, zajímavé informace o jednotlivých interpretech nebo soutěž o knihu Portréty – osobnosti za mikrofonem. HITservis si jako tradičně připravil redaktor internetového AWrádia Martin Žalud.
První představitelem worshipu bude norský gospelový soubor Oslo Gospel Choir, který má ve svém repertoáru i písně se zmíněného žánru. Půlhodinový pořad nabídné i typického představitele worshipu Matta Redmana, který má na svém kontě již 11 alb a jistě to není konečné číslo. Dalším vyznavačem chval je ikona tohoto žáru, člověk, který svůj život worshipu zasvětil – Michael W. Sith. Z Michaelových úst zazní píseň Draw me close. Česko-slovenskou scénu zastupuje ostravské a velmi aktivní uskupení fungující pod názvem – Ostravský worship.
Premiéra HITservisu se vysílá ve čtvrtek 14. ledna od 18-ti hodin a pořad nebude umístěn v archívu HopeTV.

přečíst více

Reflexy speciál - Zdeněk Martasek

10. 1. 2011

Hostem reflexů speciál byl Zdeněk Martasek, který zastává služebnost hospodáře Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne. Hospodář církve je člověk zodpovědný za finance a majetek církve a bývá volen z řad ordinovaných kazatelů.
Jaké má správa těchto záležitostí duchovní souvislosti? A co všechno vlastně spadá do kompetence církevního hospodáře?
Reflexy speciál se Zdeňkem Martaskem vysíláme v premiéře v pondělí 10. ledna 2011 v 18 hodin.

přečíst více

Album- Karel Špinar - ke stažení

7. 1. 2011

Vzhledem k úmrtí bratra Karla Špinara, který byl dlouholetým kazatelem, učitelem a redaktorem, nabízí televize HopeTV díl z cyklu Album, který byl právě  jemu věnován, ke stažení. Doporučujeme soubor uložit, ne otvírat přímo.
Odkaz bratra Špinara, jeho důvěry v Boha, jistoty spasení a radosti ze života, může být inspirací i pro nás.

přečíst více

Týden s HopeTV 7. 1. 2011 – 14. 1. 2011 – program ke stažení

7. 1. 2011

Informační týdeník s programem televize HopeTV od pátku 7. 1. 2011 do pátku 14. 1. 2011 - ke stažení zde.
přečíst více

Reflexy - Jiří Drejnar a Můj příběh, má píseň - Ganoune Diop

7. 1. 2011

Reflexy – Jiří Drejnar I
Jiří Drejnar pracoval jako kazatel a tajemník Církve adventistů sedmého až do sedmdesátých let, kdy na základě intervence StB byl donucen z církevního zaměstnání odejít. V rámci pořadu Reflexy vám nabídneme sérii několika rozhovorů, v nichž na základě jeho osobního příběhu představíme přehled činnosti církve v těžkém období komunistické totality.
První část se zabývá činností po válce nově zřízeného Teologického semináře, dozvíme se o tom, jak se Jiří Drejnar stal jedním z jeho posledních studentů a jak s ním bylo naloženo poté, co byl Teologický seminář uzavřen a Církev adventistů sedmého dne byla následně postavena mimo zákon.
První část Reflexů s Jiřím Drejnarem vysíláme v pátek 7. ledna 2011 v 18 hodin.Můj příběh, má píseň – Dr. Ganoune Diop
Proč musel Ganoune v mládí hrát na hudební nástroje v tajnosti? Proč byl nejbližšími považován za nehodného syna, když se chtěl věnovat hudbě? Jak jej flétna přivedla blíže ke Kristu? Seznamte se s mužem, který vlastní více než 50 různých fléten a v dnešním díle seriálu Můj příběh, má píseň je připraven nám na ně zahrát.
Premiéru tohoto příběhu uvidíte v pátek 7. ledna 2011 v 20,05.
přečíst více