Kdo je opravdu svobodný?

29. 3. 2009

Každý z nás touží po svobodě, protože být svobodný patří k základním potřebám člověka. Pokud se ale podíváme podrobněji na to, co pod pojmem svoboda vnímáme, zjistíme, že každý trochu něco jiného.
Australský televizní dokumentární seriál Utopie si všímá právě rozdílné definice svobody u lidí, kteří pochází z různých zemí světa. Premiéru epizody s názvem Svoboda vysíláme v pondělí 30. března 2009 ve 20 hodin.
přečíst více

Na scéně se objeví Cudzinec

26. 3. 2009

Život proroka Eliáše se stal předlohou pro muzikál Márie Muráňové Cudzinec, který nastudovala Art Music Union z Trenčína - agentura, připravující volnočasové aktivity pro mládež.
Záznam z představení odehraného v Trenčíně v prosinci 2007 odvysíláme v rámci cyklu Na scéně v pátek 27. března 2009 ve 21 hodin a reprízujeme v sobotu 28. března 2009 ve 22 hodin.
přečíst více

Být celebritou, co je víc?

23. 3. 2009

Stát se slavným, populárním a bohatým je cílem mnoha nejen mladých lidí. Mnozí z nich jsou pro to ochotni obětovat všechno - svoje soukromí, pověst i zdraví. A pokud se to opravdu podaří, a stanou se známou a populární osobností, jsou skutečně šťastní?
Australský dokument s příznačným názvem Celebrity pokládá v tomto směruz divákům mnohé otázky a zároveň s nimi i informace o životě a přemýšlení populárních osobností. Nechává pak na každém, aby zaujal svůj vlastní postoj.
Premiéru dokumentu z cyklu Utopie vysíláme v pondělí 23. března 2009 ve 20 hodin.
přečíst více

Proč je Bible jiná, než ostatní knihy?

22. 3. 2009

Bible není nějakou magickou, kouzelnou knihou, a přesto stovky miliónů lidí na celém světě jsou přesvědčeny, že skrze ni k nim mluví sám Bůh. Jak je něco takového možné, když se jedná o soubor starověkých spisů, na jejichž sepsání se podílely desítky různých autorů?
Křesťané hovoří o tom, že pisatelé Bible byli Bohem zvláštním způsobem inspirováni. Co to ale znamená? A jak inspirace probíhala? A můžeme být i my stejným způsobem inspirováni?
V pořadu Host HopeTV bude o tématu inspirace Bible hovořit redaktor vydavatelství Advent-Orion Miloslav Žalud.
Premiéru vysíláme v neděli 22. března 2009 ve 20 hodin.
přečíst více

Na scéně: Grace live

20. 3. 2009

Pokud patříte mezi fanoušky hudebního stylu worship (zpívaného česky), dnešní vydání Na scéně by vám rozhodně nemělo uniknout. Ve 21 hodin odvysíláme premiéru záznamu koncertu hradecké skupiny Grace, který se uskutečnil v Praze na Smíchově na podzim roku 2006.
Přejeme krásný zážitek.
přečíst více

Jak se orientovat v programu?

18. 3. 2009

HopeTV si pro začátek zvolila jednoduché vysílací schéma. Každý všední den od 20 hodin začíná nový, "premiérový" tříhodinový programový blok, který se pak opakuje 24 hodin. Blok tvoří většinou dokumentární film, přednáška, publicistický pořad a hudba. Stěžejní programy začínají vždy v celou hodinu.
Změna nastává o víkendu. Po pátečním večerním premiérovém bloku je celá noc na sobotu věnována hudbě. V sobotu v 10,00 pak vysíláme premiéru cyklu Adventist Mission, v 10,30 Bohoslužbu, a ve 14,00 premiéru dokumentárního filmu. Ostatní čas je vyplněn hudbou a reprízami z celého týdne.
Neděle je prozatím celá ve znamení repríz, a to až do 20 hodin, kdy opět začínáme vysílat podle schématu všedních dnů.
Konkrétní časy vysílání jednotlivých pořadů najdete pod záložkou Program.
přečíst více