David Novák • Polemika s Bohem 3/8 • Biblický týden ČS 2016

27. 7. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako třetí věnoval kazatel Církve bratrské David Novák. Více informací o Biblickém týdnu a možnost stáhnout si jednotlivé přednášky v MP3 formátu naleznete na www.biblickytyden.cz.


přečíst více

Michal Balcar • Polemika s Bohem 2/8 • Biblický týden ČS 2016

26. 7. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako druhý věnoval kazatel Církve adventistů sedmého dne v Praze na Vinohrdech Michal Balcar. Více informací o Biblickém týdnu a možnost stáhnout si jednotlivé přednášky v MP3 formátu naleznete na www.biblickytyden.cz.

přečíst více

Vít Vurst • Polemika s Bohem 1/8 • Biblický týden ČS 2016

25. 7. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako první ujal předseda Českého sdružení Vít Vurst. Více informací o Biblickém týdnu naleznete na www.biblickytyden.cz


přečíst více

Bible pro dnešek / Ježíšův vliv na společnost / 2016 3Q 5

24. 7. 2016

Když Ježíš četl knihu proroka Izajáše, vztáhl určité texty na sebe. Co vlastně přišel dělat, když říká, že "přišel propustit zdeptané na svobodu", nebo "vyhlásit zajatcům propuštění" ? A když Ježíš řekl o svých následovnících: "Vy jste sůl země", co tím vlastně myslel?

Rozhovor na téma pátého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Ježíšův vliv na společnost“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Záznamy z Biblického týdne 2016

23. 7. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehraje v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. Biblický týden proběhne od 24. do 31. 7. a HopeTV vám bude bude pravidelně poskytovat audiozáznamy jednotlivých přednášek.
Organizátoří letos představí téma „Polemika s Bohem“ a jako řečníci se představí duchovní Michal Balcar, Vítězslav Chán, David Novák, Oldřich Svoboda a Miloslav Žalud. Původně plánovaný teolog Lawrence Turner se z vážných zdravotních důvodů nemůže zúčastnit. Audiozáznamy přednášek budou vždy druhý den k dispozici v archivu internetové televize HopeTv.cz.
Více informací o Biblickém týdnu naleznete na www.biblickytyden.cz

přečíst více

Projekt rodina - Probuzení (8/16)

20. 7. 2016

Zamilovanost s námi dělá divy. Někdy na tom druhém nevidíme věci, které jsou důležité, a pak jsme velmi překvapení, koho máme vedle sebe. Najednou vnímáme v jiném kontextu chování, které nám dříve imponovalo, a teď je pro nás omezující. Opustíme představy či partnera? Nebo se vrátime k tomu, co jde a budeme pracovat na tom, co nejde?
Zapomněli jsme žasnout a bojovat o to, co v nás dokázalo zažehnout plameny!
O procitnutí z ideálů o našem partnerovi jsme si povídali s naším hostem Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti výchovy a mezilidských vztahů. Více informací najdete na www.projektrodina.cz


Tyto otázky a mnoho dalších jsme si položili s Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti mezilidských vztahů a výchovy. Vznikl tak PROJEKT RODINA, který se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá. Šestnáct témat pokrývá oblast od zamilovanosti a chození až po rozvod a porozvodovou komunikaci. Nechceme radit, každá situace je jiná. Rádi si vyslechneme vaše příběhy a proto vám dáme možnost vyjádřit se k jednotlivým dílům. Když budete stát o komunikaci s odborníkem po internetu, i na to jsme připraveni a pomůžeme vám.

Rádi si vyslechneme vaše trápení, náměty nebo dotazy. Náš email je projektrodina@hopetv.cz. Více o „Projektu rodina“ naleznete na www.projektrodina.cz
přečíst více