ADRA běh 2016

23. 9. 2016

Přihlášením do závodu a zaplacením startovného v podobě daru podpoříte naši společnou pomoc při humanitárních katastrofách v ČR (př. povodně) a v zahraničí (př. zemětřesení, hurikány, válečné konflikty apod.). www.adra.cz

Kdyv neděli 2. října 2016 v 11:00
KdeLadronka, Praha 6, prostor startu a cíle u restaurace Ladronka Gourmet. Odkaz na mapu
TratěTratě jsou vedeny po širokých cestách parku Ladronka, trať není uzavřená!
hlavní závod 12 kmvedlejší závod 4 kmštafeta 12 km (3×4 km)Dětské závody:
běh na 300 m (do 6 let)běh na 600 m (7–10 let)běh na 900 m (11–14 let)kategorie je dána rokem narozeníCenyPrvní tři závodníci v každé kategorii (kromě štafety) obdrží věcné dary. U štafety obdrží věcnou cenu pouze vítězný tým.
Startovné – příspěvek na veřejnou sbírkupři registraci online a platbě předem 300 Kčpři registraci na místě s platbou v hotovosti 500 Kčdětský běh ZDARMA (příspěvek je dobrovolný)účastníci štafety se registrují jednotlivě a každý tedy musí uhradit stejné startovné, u registrace ohlásíte pořadí a členy štafetyStartovné zahrnuje:
startovní čísloobčerstveníSMS s výsledným časem těsně po doběhuPrvních 50 zaregistrovaných obdrží navíc dárek!
Startovné ve výši 300 Kč, kterým přispějete na sbírkové konto organizace ADRA, prosím uhraďte neprodleně po odeslání přihlášky, abychom mohli Vaši registraci co nejrychleji uzavřít a spárovat s platbou. Úspěsně spárovaná platba se během několika dnů projeví ve startovní listině.
V případě neúčasti se startovné nevrací!Časový harmonogram
9:00 – 10:30 prezentace10:30 rozprava k závodu a popis trasy11:00 start hlavního závodu (12 km), vedlejšího závodu (4 km) a štafety (12 km)13:00 start dětských závodů (300 / 600 / 900 m)14:00 předpokládané vyhlášení vítězů a vědomostní kvíz o cenyCelou akcí bude již podruhé provázet oblíbený televizní reportér a sportovní komentátor Jan Smetana.
ADRA běh není jen běh pro trénované a nadšené sportovce, ale je to hlavně sportovně-zábavní akce pro všechny, bez rozdílu věku, kondice apod. Pro malé i velké chystáme mnoho her a soutěží, při kterých se dozvědí více o tématu HUMANITÁRNÍCH KATASTROF a MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ. Pro ty nejmenší nesmí samozřejmě chybět výtvarný koutek a malování na obličej a ti větší si budou moci vyzkoušet různá posilovací cvičení pod dozorem zkušených fitness trenérů. Dětem také zazpívá mladá talentovaná zpěvačka Nelly Řehořová.
Více na www.adrabeh.cz/zavod
přečíst více

Abrahamoviny - Radek Jonczy 4/14

23. 9. 2016

Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.
Už známe jeho slabé stránky, ale i jeho silné stránky. Dnes budeme pronásledovat několik králů. Poznáme lásku a přátelství, které by mělo inspirovat i nás.


přečíst více

Nové díly pořadu Bible pro dnešek - 2016/4Q - Jób

21. 9. 2016

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Aktuální čtvrtletí se zaměří na studium starozákonní knihy Jób, kterou ve svých rozhovorech přiblíží redaktor HopeTV Jindra Černohorský a docent Husitské teologické fakulty Jiří Beneš.
Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk

přečíst více

Bible pro dnešek / Jak máme čekat na Krista? / 2016 3Q 13

19. 9. 2016

Jako křesťané jsme vyzýváni k vytrvalosti a horlivosti. Co se dá udělat pro to, aby člověk neochaboval a co to znamená mít vroucího ducha? A jak si představit člověka, který je "novým stvořením"? A víte o tom, že Bůh nás se sebou usmířil a my máme tomuto smíření sloužit? Ale co to znamená?
Rozhovor na téma třináctého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Jak máme čekat na Krista?“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Teologická konference 2014 – Stvoření (2/8)

18. 9. 2016

V prosinci 2014 se uskutečnil již osmý ročník Teologické konference CASD, tentokrát na téma: stvoření. Různé úhly pohledu přinesli teologové, kazatelé, ale např. i vědci – Jiří Beneš, Oldřich Svoboda, Roman Mach, Josef Dvořák a další. Konferenci pořádal Teologický seminář CASD a oddělením výchovy CASD v prostorech kaple Thomayerovy nemocnice v Praze.
Druhý příspěvek prof. RNDr. Vladimíra Krále, Ph.D., DSc., vysokoškolského učitele a vědce nesl název: Co dnes víme o vesmíru a o životě.
přečíst více

Abrahamoviny - Radek Jonczy 3/14

16. 9. 2016

Třetí díl pořadu Abrahamoviny se věnuje rodinnému konfliktu v Abramově životě. Tento problém se určitě týká i nás, což není ojedinělé. Čteme o tom v Genesis 13. kapitole. Abram a jeho bratranec Lot. Bylo třeba se rozdělit, ale podle čeho se rozhodli? Neměl by mít přednost starší muž? Jak se zachoval a proč?

Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.přečíst více