Abrahamoviny - Radek Jonczy 1/14

26. 8. 2016

Před 4000 lety uslyšel Abraham slova: "Odejdi ze své země do země, kterou ti ukážu. Požehnám tě, staň se požehnáním." Týkají se tato slova i člověka dnešní doby? Ty, kdo o to stojí, vyvádí Bůh díky oběti Ježíše Krista z otroctví. Žehná jim, takže se i oni mohou stát pro ostatní požehnáním.
Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.


přečíst více

Mikuláš Pavlík • Polemika s Bohem 7/7 • Biblický týden ČS 2016

24. 8. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako sedmý v pořadí věnoval předseda Církve adventistů sedmého dne Mikuláš Pavlík. Více informací o Biblickém týdnu naleznete na www.biblickytyden.cz


přečíst více

Bible pro dnešek / Ježíš naplňoval potřeby lidí / 2016 3Q 9

22. 8. 2016

V českých Biblích můžeme například číst, že Ježíš učil a kázal a nebo také uzdravoval každou nemoc a chorobu. Co je v originálním textu? Mají tato podobná slova různý význam? A jak se postavit k situaci, kdy Bohu oddaný člověk těžce onemocní a nakonec třeba i zemře?
Rozhovor na téma devátého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Ježíš naplňoval potřeby lidí“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Blok 57 - Daniel Špinar

21. 8. 2016

Pozvání do dalšího vydání talkshow Martina Žaluda přijal šéf činohry Národního divadla v Praze Daniel Špinar. Rozhovor se pochopitelně zaměřil na otázky týkající se inscenování, práce s hereckým souborem, režijní práce či duchovní inspirace.

Daniel Špinar v roce 2004 absolvoval činoherní herectví a v roce 2008 činoherní režii na pražské DAMU. Po studiu, v letech 2008–2010 působil jako kmenový režisér Divadla na Vinohradech, poté nějaký čas na volné noze a od roku 2014 jako kmenový režisér Národního divadla. Režíroval mimo jiné i v Městském divadle v Kladně či v Klicperově divadle v Hradci Králové. Mezi jeho nejvýznamnější režijní práce patří Sofoklova Élektra v Divadle v Celetné (2005), autorské představení HOMO 06 v divadle DISK (2006) a inscenace textu spolužáka Petra Kolečka Britney goes to heaven v Divadle Petra Bezruče v Ostravě (2006). Za dramatizaci Dostojevského Bratrů Karamazových byl nominován na Cenu Evalda Schorma, kterou uděluje agentura DILIA, a dostal se až do užšího finále. Mezi další jeho práce patří např. Hamlet Williama Shakespeara ve Švandově divadle (prosinec 2013) nebo hra bratří Čapků Ze života hmyzu v Národním divadle (červen 2014). Koncem roku 2014 vyhrál s koncepcí Nová krev výběrové řízení na post uměleckého ředitele činohry Národního divadla v Praze, kde vystřídal Michala Dočekala.
přečíst více

Přísahat nemohu: Jan Kloda

19. 8. 2016

HopeTV uvádí další dokument z cyklu Osudy, tentokrát vyprávění Jana Klody s vypovídajícím názvem: Přísahat nemohu. Zaposlouchejte se do životního příběhu člověka, který se nechtěl ani pod nátlakem zpronevěřit Bohu. Vyprávění nám znovu oživí nedávnou minulost, nespravedlivé soudní procesy s předem známým výsledkem, ponižování důstojnosti člověka, ale také osobní statečnost, čest i v nepříznivých podmínkách a bezvýhradnou důvěru v Boží blízkost.


přečíst více

Projekt rodina - Draci (10/16)

17. 8. 2016

Kdo všechno a jak moc negativně může zasahovat do rodiny? Někdy i dobře míněná rada může mít špatné následky. Existují lidé, kteří chtějí naše dobro za každé situace, nehledě na okolnosti.
Zdravé hranice pro člověka znamenají být za něco zodpovědný a umět si dané věci ošetřit. Jsem schopný vyslechnout názor, poděkovat za zájem, ale musím si sám přetřídit, co z toho vede ke spojení, co vede k bezpečí a co je dobrý, nicméně dračí úmysl.

Otevřeli jsme s naším hostem Mgr. Milenou MIkulkovou téma Draci s dobrými úmysly. Možná teď budeme více umět říkat ne v pravý čas. Chraňme naše vztahy a pozor na draky s dobrými úmysly.

Tyto otázky a mnoho dalších jsme si položili s Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti mezilidských vztahů a výchovy. Vznikl tak PROJEKT RODINA, který se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá. Šestnáct témat pokrývá oblast od zamilovanosti a chození až po rozvod a porozvodovou komunikaci. Nechceme radit, každá situace je jiná. Rádi si vyslechneme vaše příběhy a proto vám dáme možnost vyjádřit se k jednotlivým dílům. Když budete stát o komunikaci s odborníkem po internetu, i na to jsme připraveni a pomůžeme vám.

Rádi si vyslechneme vaše trápení, náměty nebo dotazy. Náš email je projektrodina@hopetv.cz. Více o „Projektu rodina“ naleznete na www.projektrodina.cz
přečíst více