Důkaz o Bohu - Kornelius Novak

Pro mládež, Přednášky, Zamyšlení / 26 dílů / poslední díl: 28. 7. 2020

Důkaz o Bohu je nový 26dílný seriál z produkce HopeTV.cz, v němž vystupuje jako řečník původem rumunský motorkář a kulturista Kornelius Novak. Kornelius se narodil v roce 1975, vyrůstal v Německu, během dospívání chodil do skautu a trávil čas v posilovně. Neplnoletý, bez řidičského průkazu nechtěně srazil cyklistu. Velké léčebné výlohy ho donutily vzít práci vyhazovače na diskotéce. Mnohokrát se tak ocitl v bezprostřední blízkosti smrti, a proto se rozhodl podstoupit zdlouhavou změnu životního stylu. Absolvoval teologická studia a stal se kazatelem. Sdílí víru, kterou postupně získal a svým osobitým způsobem se ji snaží předat dál.
Kornelius v jednotlivých dílech srozumitelnou formou vysvětluje základní principy víry a snaží se přiblížit Boha dnešnímu člověku. Velký prostor také věnuje Boží lásce, důležitosti harmonických vztahů a potřebě odpuštění. Tématická šíře tak může oslovit věřící i nevěřící diváky a přimět je k zamyšlení.

Důkaz o Bohu: Život x smrt (2/26)

5406 zhlédnutí

Z pořadu: Důkaz o Bohu - Kornelius Novak

Bůh nemá problém nám dát věčný život hned teď. Brání mu v tom ale přítomnost hříchu. Protože kdyby ve věčnosti měl existovat hřích, potom by se život stal peklem. Ježíš Kristus žil v harmonii s Bohem a zemřel za naše hříchy. Pro nás je to naděje, že strach ze smrti nahradí jistota vzkříšení a věčnosti.

Druhý díl nového pořadu HopeTV.cz s misionářem Korneliem Novakem nese název "Život x smrt".

Více informací na najdete na webu:
http://www.korneliusnovak.cz
zobrazit více

Důkaz o Bohu: Je Bůh spravedlivý? (1/26)

9602 zhlédnutí

Z pořadu: Důkaz o Bohu - Kornelius Novak

Asi nás už všechny někdy napadla otázka, jak je možné, že Bůh dopouští na světě tolik zla a sám nezasáhne. Proč nechá všechny zlé lidi, aby si dělali, co chtějí a ničili životy druhých? Za zamyšlení ale stojí, podle jakých kritérií by měl Bůh rozhodovat, kdo je dostatečně dobrý, a kdo dostatečně zlý a v jaké z těch kategorií bychom se ocitli my.

První díl nového pořadu HopeTV.cz s misionářem Korneliem Novakem nese název "Je Bůh spravedlivý?".

Více informací na najdete na webu:
http://www.korneliusnovak.cz
zobrazit více

Napište nám