Hudba

/ 33 dílů / poslední díl: 11. 6. 2021

Tento pořad zatím nemá popisek.

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

7812 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Druhé vydání české varianty pořadu „Můj příběh, má píseň“ je věnováno evangelistovi a muzikantovi, který svoji hudební kariéru věnoval jak sólové tvorbě, tak činnosti v uskupeních Gabriel nebo Grace. Hodinový rozhovor Martina Žaluda s Jindřichem Černohorským nabídl nejen zajímavé povídání, ale také pět živých písní, přibližujících Jindrovo hudební nasměrování.
zobrazit více

Můj příběh, má píseň - Pavel Kantor

9799 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Pavel Kantor, zpěvák, kytarista, textař a skladatel, absolvent ostravské lidové konzervatoře - obor klasická kytara, vyrostl na moravsko-slezském pomezí, kde se také původně vyučil elektromechanikem. Hudbou a zpěvem byl ovlivněn během náboženských bohoslužeb, do kterých se posléze i sám aktivně zapojoval. Později se stal spoluzakladatelem vokálního mužského kvarteta Orion, v němž intenzivně působil až do roku 1989 (skupina se věnovala interpretaci tradičních i moderních duchovních písní, avšak výhradně uvnitř křesťanských denominací - vystupovat veřejně nebylo z politických důvodů možné).
Od roku 1999 Pavel Kantor koncertuje sólově na veřejnosti a své písně si většinou sám skládá i textuje. Jsou silně ovlivněny jeho životním stylem, vztahem k přírodě a aktivním křesťanstvím.
Žánrově se pohybuje na pomezí folku, často okořeněného výlety do oblasti folkrocku, popu, blues nebo i šansonu. Jeho specialitou jsou tzv. „zoologické písničky“ pro děti, kterým věnoval své první sólové album Křesťanská zoologie kamaráda pavouka a část zpěvníku svých písní (vydal Patmos Recording v roce 1998). Aktivně se zapojuje i do sekulárního folkového života. Z festivalu Orlovský špagát se prozpíval už dvakrát do finále hudebního festivalu Moravský vrabec v Karviné (v roce 2000 a 2001).

Vedle svého civilního povolání (revizní technik elektro) zpívá a koncertuje na různých benefičních a charitativních koncertech, v mládežnických klubech, na hudebních festivalech a festiválcích, nebo i v horách u táboráku. Vystupuje ale hlavně v kostelích a modlitebnách různých křesťanských denominací, kam bývá již tradičně a pravidelně srdečně zván. Můžeme ho slyšet i ve vysílání Proglasu, na vlnách Českého rozhlasu Ostrava a na internetovém AWrádiu.
zobrazit více

Take 6 v Praze!

7596 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Vokální skupina TAKE 6, která vznikla v roce 1980 na adventistické univerzitě v USA, navštívila ve středu 7. listopadu 2012 Prahu. Za svou úspěšnou kariéru získali TAKE 6 10x cenu Grammy a stejný počet Dove Awards. Během bohaté kariéry soubor spolupracoval s umělci jako jsou Stevie Wonder, Whitney Houston, Ray Charles, Quincy Jones a mnoho dalších.

Skupina, která spojuje R & B, gospel a jazz, patří mezi absolutní světovou špičku mezi vokálními tělesy a vyznačuje se bezchybnou intonací, nevšedními aranžemi a rytmickou hravostí. Jejich koncerty slibují všem posluchačům mimořádný zážitek.

Skupina Take 6 se netají vztahem k Bohu nejen v textech svých písní, ale i vyprávěním o Ježíši během koncertů. Všichni zakládající členové skupiny vyrostli v Církvi adventistů s. d.

Oficiální stránka Take 6
zobrazit více

Carolin No: Year of November

63171 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Co když všechny barvy našich vztahů zešednou? Co když déšť a podzimní plískanice nekončí a zdá se, že listopad potrvá  celý rok? Co když nejde ani zůstat ani odejít? Ptá se německá skupina Carolin No. A ve své písni Year of November odpovídá: Zbývá věřit, že po zimě přijde jaro, po temné noci svítání, po smutku radost. Zbývá naděje.
zobrazit více

Napište nám