Blok 57 - Timmy Höger

Právě sledujete: Blok 57 - Timmy Höger

Z pořadu: Blok 57

HopeTV vypouští do světa nový diskusní pořad „Blok 57″, jehož smyslem je představit známé či zajímavé osobnosti. Moderátor relace Martin Žalud má několik cílů. Představit hosta netradičním způsobem. Klást neobvyklé otázky. Naťuknout téma duchovního života. A hlavně nenudit diváka.

Blok 57 je zapadlá čtvrť rušného velkoměsta, kam se odváží jen málokdo. Výjimkou je moderátor talkshow Martin Žalud, který si do této čtvrti například pozval šéfa činohry Národního divadla Daniela Špinara, zpěváka Petra Bendeho, Českou Miss 2013 Gabrielu Kratochvílovou, zpěváka Ezyho, „Head of Performace“ českého Googlu Davida Špinara nebo rapera Kalwiche.

Prvním hostem Martina Žaluda je raper Tomáš "Timmy" Hoger z hiphopové formace Wessani, který se snaží propojit moderní kulturu s tradičními hodnotami křesťanství.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Přísloví 20,6 / Slova moudrosti

Bible pro dnešek / Přísloví 20,6 / Slova moudrosti

Teologická konference 2014 – Stvoření (6. část)

Teologická konference 2014 – Stvoření (6. část)

Bible pro dnešek / Přísloví 17. kap. / Správný žebříček hodnot

Bible pro dnešek / Přísloví 17. kap. / Správný žebříček hodnot

Další nově nahraná videa

Naděje žije | Bortící se Blízký východ | Mark Finley (03/10)

Z pořadu: Naděje žije

Blízký východ je už dlouhá léta symbolem napětí a nejistoty. Věčně nové konflikty a nepokoje často vyvolávají otázku: kam tenhle svět vlastně směřuje? Jeden starověký příběh ale nabízí překvapivě aktuální odpovědi a ukazuje, jak se v dnešním zmatku zorientovat a hledět do budoucnosti s větší jistotou a klidem. Přijďte objevit naději, která vydrží i v časech otřesů.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Naděje žije | Buďte aktivní, zůstaňte zdraví | Ernestine Finley (03/09)

Z pořadu: Naděje žije

Pohyb nemusí znamenat dřinu v posilovně ani běhání maratonů. Stačí najít takovou aktivitu, která vás bude bavit a kterou zvládnete pravidelně zařadit do svého dne. Tento večer se dozvíte, jak i malé kroky v podobě chůze, protahování nebo jednoduchých cvičení dokážou znásobit vaši energii, posílit imunitu a přinést radost do života.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Aktuality

Modlitební týden 2013 on-line - možnost pro společné modlitby

30. 10. 2013

Je nějaká věc, problém, který prožíváte a přivítali byste, aby se za něj modlil někdo spolu s vámi? Nebo naopak cítíte vděčnost vůči Bohu a chtěli byste se o ni podělit?
Během přímých přenosů k modlitebnímu týdnu, které pro vás připravujeme každý večer od neděle do pátku 3. - 8. října 2013 od 19. hod. bude prostor, abychom na vaše podněty mysleli ve společném virtuálním společenství.
Své podněty na modlitby můžete psát už nyní na náš e-mail: info@hopetv.cz nebo facebook: http://www.facebook.com/HopeTV.
Pojďme se společně modlit.


přečíst více

Jan Dymáček: Křesťanská rodina – 11. část

30. 10. 2013

Jan Dymáček se ve svém příspěvku věnuje roli muže v manželství a rodině. Jaká je jeho role z psychologického hlediska a jak se na jeho "životní úkol" dívá Bible? V čem a jak se má projevovat jeho vůdcovství a autorita? Pokud v rodině otec chybí, jak to ovlivňuje rodinu, zejména děti?
Záznam přednášek na téma: „Křesťanská rodina“, kterému se věnovali tři hlavní řečníci - Mojmír Voráč, Jan Dymáček a Pavel Raus. Ti se zaměřili na základy rodiny, její spiritualitu, vztah mezi partnery, rozvod a jeho dopady, ale i možnosti řešení různých problémů v rodině.
11. přednášku vedl Jan Dymáček, kazatel.
Biblický týden Moravskoslezského sdružení CASD 2013, Kroměříž.
přečíst více

Bible pro dnešek: Smíření

29. 10. 2013

Smíření je v Bibli úzce spojeno s oběťmi. Doc. Jiří Beneš, Th.D., starozákoník a vedoucí katedry biblistiky na UK – Husitské teologické fakultě nabídne v tomto dílu Bible pro dnešek výklad 4. kapitoly knihy Leviticus (3.knihy Mojžíšovy), který se týká oběti za hřích.
Jak vnímá oběti a obětní systém rabínský judaismus? Jakou mají podobu dnes? O to se podělil Mgr. Aleš WeissŽidovského muzea v Praze.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 2. listopadu 2013.
přečíst více