Blok 57 - Daniel Špinar

Právě sledujete: Blok 57 - Daniel Špinar

Z pořadu: Blok 57

Pozvání do dalšího vydání talkshow Martina Žaluda přijal šéf činohry Národního divadla v Praze Daniel Špinar. Rozhovor se pochopitelně zaměřil na otázky týkající se inscenování, práce s hereckým souborem, režijní práce či duchovní inspirace.




Daniel Špinar v roce 2004 absolvoval činoherní herectví a v roce 2008 činoherní režii na pražské DAMU. Po studiu, v letech 2008–2010 působil jako kmenový režisér Divadla na Vinohradech, poté nějaký čas na volné noze a od roku 2014 jako kmenový režisér Národního divadla. Režíroval mimo jiné i v Městském divadle v Kladně či v Klicperově divadle v Hradci Králové. Mezi jeho nejvýznamnější režijní práce patří Sofoklova Élektra v Divadle v Celetné (2005), autorské představení HOMO 06 v divadle DISK (2006) a inscenace textu spolužáka Petra Kolečka Britney goes to heaven v Divadle Petra Bezruče v Ostravě (2006). Za dramatizaci Dostojevského Bratrů Karamazových byl nominován na Cenu Evalda Schorma, kterou uděluje agentura DILIA, a dostal se až do užšího finále. Mezi další jeho práce patří např. Hamlet Williama Shakespeara ve Švandově divadle (prosinec 2013) nebo hra bratří Čapků Ze života hmyzu v Národním divadle (červen 2014). Koncem roku 2014 vyhrál s koncepcí Nová krev výběrové řízení na post uměleckého ředitele činohry Národního divadla v Praze, kde vystřídal Michala Dočekala.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Pavlova misie a poselství / 2015 3Q 12

 Bible pro dnešek / Pavlova misie a poselství / 2015 3Q 12

Bible pro dnešek / Pavlovo povolání / 2015 3Q 11

Bible pro dnešek / Pavlovo povolání / 2015 3Q 11

Bible pro dnešek / Filip – kazatel evangelia / 2015 3Q 10

Bible pro dnešek / Filip – kazatel evangelia / 2015 3Q 10

Další nově nahraná videa

Omezení je příležitost pro všechny

Z pořadu: Omezení je příležitost pro všechny

Diskuzní pořad, který vznikl při příležitosti celosvětového Dne adventistické služby lidem se speciálními potřebami.
Máte možnost blíže se seznámit nejen s Adventistickou službou lidem se speciálními potřebami, ale také s příběhy skutečných lidí - členů společenství církve, kteří navzdory závažnému postižení a znevýhodnění ve vlastním životě nebo v životě jejich blízkých nahlížejí na toto omezení zároveň jako na příležitost pro sebe i pro své okolí. Možná se inspirace z tohoto pořadu stanou novými příležitostmi i pro vás…
Adventistická služba lidem se speciálními potřebami se snaží znevýhodněným lidem zpřístupnit informace o Bohu a křesťanské víře způsobem, který je pro ně přijatelný a srozumitelný právě s ohledem na jejich omezení.

Více informací naleznete zde: https://bezbarier.casd.cz

zobrazit více

2. Trojice - JAKO HVĚZDY NA NOČNÍ OBLOZE

Z pořadu: Jako hvězdy na noční obloze

Série 28 krátkých citátů, které vás provedou Biblí a osvětlí vám cestu životem, udělají vám radost a dodají naději v těžkých dnech.
Použité citáty jsou z knihy Jerryho J. Thomase "Ten, který přichází". Čte Alfred Strejček.

Bůh je jeden: Otec, Syn a Duch svatý; jednota tří osob od věčnosti. Bůh je nesmrtelný, všemohoucí, vševědoucí, svrchovaný a všudypřítomný. Je nekonečný a přesahuje lidské chápání. Přesto je však znám skrze své zjevení. Jemu patří věčná úcta, sláva a služba veškerého stvoření.

zobrazit více

Aktuality

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více

Přímé přenosy ze Strážovic

19. 9. 2025

Zveme Vás on-line do Strážovic, společně budeme putovat právě do Ninive – a to s naším hostem, bratrem Danielem Dudou, teologem, kazatelem a člověkem, který nás skrze Boží slovo provede čtyřmi zastaveními na cestě proroka, jenž se snažil vyhnout svému poslání.
Rádi vás přivítáme na 21. unijní konferenci ASI-CS, která se uskuteční ve dnech 19. – 20. září 2025.
Téma konference: Inspirace ze života Jonáše – Bůh na nečekaných místech
přečíst více