Vít Vurst • Polemika s Bohem 1/8 • Biblický týden ČS 2016

Právě sledujete: Vít Vurst • Polemika s Bohem 1/8 • Biblický týden ČS 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako první ujal předseda Českého sdružení Vít Vurst. Více informací o Biblickém týdnu naleznete na www.biblickytyden.cz Ostatní přednášky z Biblického týdne ČS naleznete zde: http://goo.gl/gtH3az Můžete navštívit naše stránky: http://www.hopetv.cz Můžete nás sledovat na Facebooku: http://www.facebook.com/HopeTV Odebírat naši tvorbu můžete zde: http://goo.gl/GFLxYj Jsme součástí Církve adventistů sedmého dne: http://www.casd.cz zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Kristova metoda / 2016 3Q 6

Bible pro dnešek / Kristova metoda / 2016 3Q 6

Projekt rodina - Probuzení (8/16)

Projekt rodina - Probuzení (8/16)

Bible pro dnešek / Ježíšův vliv na společnost / 2016 3Q 5

Bible pro dnešek / Ježíšův vliv na společnost / 2016 3Q 5

Další nově nahraná videa

Naděje žije | Ozvěny věčnosti | Mark Finley (04/10)

Z pořadu: Naděje žije

Touha po klidu, vnitřním pokoji a úlevě od neklidu je v nás všech. Často hledáme řešení v práci, vztazích nebo zábavě, ale skutečný pokoj jakoby stále unikal. Co když je ale odpověď blíž, než čekáme? Vydáme se společně na cestu do jednoho z nejzajímavějších starověkých měst, které v sobě skrývá poselství přesahující běžný život – poselství, které může otevřít dveře k opravdovému pokoji a naději.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Naděje žije | Léčivá síla lásky | Ernestine Finley (04/09)

Z pořadu: Naděje žije

Může mít láska a blízkost opravdu vliv na naše zdraví? Výzkumy potvrzují, že pozitivní vztahy s lidmi, na kterých nám záleží, posilují imunitní systém a podporují uzdravení. Tento večer vám ukáže, proč je důležité pěstovat přátelství a sdílet radost i obyčejnou blízkost – a jak se díky nim stáváme odolnější nejen psychicky, ale i fyzicky.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Aktuality

HopeTV představuje novou talkshow Blok 57

18. 2. 2015

Křesťanská internetová televize HopeTV vypouští do světa nový diskusní pořad "Blok 57", jehož smyslem je představit známé či zajímavé osobnosti. Moderátor relace Martin Žalud má několik cílů. Představit hosta netradičním způsobem. Klást neobvyklé otázky. Naťuknout téma duchovního života. A hlavně nenudit diváka.
Blok 57 je zapadlá čtvrť rušného velkoměsta, kam se odváží jen málokdo. Výjimkou je moderátor talkshow Martin Žalud, který si do této čtvrti například pozval šéfa činohry Národního divadla Daniela Špinara, zpěváka Petra Bendeho, Českou Miss 2013 Gabrielu Kratochvílovou, zpěváka Ezyho, „Head of Performace“ českého Googlu Davida Špinara nebo rapera Kalwiche.
První díl pořadu spatří světlo světa ve středu 18. února. Premiérovým hostem pořadu bude křesťanský raper Tomáš "Timmy" Hoger z hiphopové formace Wessani.
30 minutový rozhovor se zaměřuje na mladšího diváka a bude jednou za měsíc zveřejňován na Youtube kanálu HopeTV. Více na www.hopetv.cz.
Tisková zpráva

přečíst více

ThDr. Martin Chadima Th.D.: Jeroným Pražský – buřič a provokatér (3.)

18. 2. 2015

ThDr. Martin Chadima, Th.D. představuje další z významných postav naší historie - Jeronýma Pražského. Jeho život, odkaz i dobové historické, křesťanské a filozofické nasměrování. Podle Martina Chadimy je tato postava českých dějin symbolem propojení hluboké křesťanské víry i teologické a filosofické diskuse své doby.
Téma třetí přednášky z cyklu "Jeroným Pražský - buřič a provokatér" znělo: Heroická smrt ve světle vlastní slabosti a selhání.
ThDr. Martin Chadima, ThD. je teolog, pedagog, religionista a také milovník historie, který se mj. zabývá postavami období české reformace.
Natočeno ve Společenském centru Londýnská 30 v Praze v r. 2014.
přečíst více

Teologická konference 2014 – Stvoření (6. část)

13. 2. 2015

V prosinci 2014 se uskutečnil již osmý ročník Teologické konference CASD, tentokrát na téma: stvoření. Různé úhly pohledu přinesli teologové, kazatelé, ale např. i vědci - Jiří Beneš, Roman Mach, Vladimír Král a další.
Šestý příspěvek ThLic. Oldřicha Svobody, M.A. nesl název: Teologické důsledky přijetí teistické evoluce.
Konferenci pořádal Teologický seminář CASD a oddělením výchovy CASD v prostorech kaple Thomayerovy nemocnice v Praze.
přečíst více