Cliff! - Filozofie pro dnešek: Slyšet, vidět, dotknout se (2/41)

Právě sledujete: Cliff! - Filozofie pro dnešek: Slyšet, vidět, dotknout se (2/41)

Z pořadu: Cliff! - Filozofie pro dnešek

Je svět vnímaný našimi smysly a přístroji objektivní? Je to vše, co je možné o světě poznat? Co když jde o mnohem víc, než si dokážeme představit? A jak to souvisí s naším každodenním „všedním“ životem? V jakém vztahu jsou skutečnost kolem nás a naše možnosti ji poznávat a prožívat? Jak o tom přemýšleli Plató, Saul z Tarsu, Francis Bacon, Moses Maimonides, Immanuel Kant, Bertrand Rusell, Günter Grass nebo Simon Blackbourn? Existuje i cosi jako „šestý smysl“, kterým je možno poznat a prožít z reality více?

zobrazit více zobrazit méně

Cliff! - Filozofie pro dnešek: Co zažil Bryan Magee (1/41)

Cliff! - Filozofie pro dnešek: Co zažil Bryan Magee (1/41)

Na ceste: 2. Prvý misionár

Na ceste: 2. Prvý misionár

Max Kašparů: Muž v pavučině současného světa (2/5)

Max Kašparů: Muž v pavučině současného světa (2/5)

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Křídla nad Papuou

Z pořadu: Adventisté ve světě

V drsné horské oblasti Papuy v Indonésii, kde vesnice oddělují strmé
hory a husté džungle, nejsou žádné dálnice.
Ale nejsou tam ani žádné
snadné cesty.
Gary Roberts po léta překonával tyto nemožné vzdálenosti s křídly víry.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Z obýváku až k domovu modlitby

Z pořadu: Adventisté ve světě

V každodenním shonu je snadné projít kolem míst, aniž bychom si všimli, co v nich Bůh dělá.

V Montevideu, hlavním městě Uruguaye, založila skupina lidí z Církve adventistů sedmého dne společenství, kde dosud žádné nebylo. Chtěli vytvořit místo, kde by mohla růst víra a kde by lidé mohli najít naději a pocit sounáležitosti.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

zobrazit více

Aktuality

Záznam 10. unijní setkání ASI v Olomouci 2014 – odpolední část

21. 12. 2014

Záznam odpolední části jubilejního 10. unijního setkání ASI, které se konalo 13. – 15. listopadu 2014 v Olomouci. ASI je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob členů Církve adventistů sedmého dne, které působí v České republice i v zahraničí.
Hlavním hostem byl pastor Mark Finley, který působí více než 35 let ve službě jako evangelista a učitel.
Mottem setkání ASI bylo: "Svědectví o Kristu jsem já". Program nabídl bohoslužbu a prezentaci sociálních, zdravotních a misijních projektů, které ASI podporuje. Na setkání zazněla také řada písní - moderních i klasických, a to v podání zpěvačky Vítězslavy Pajerové a Anny Butkiewicz, Ivo Hrachovce, sólisty Státní opery v Praze a klavíristy Petra Nováka.
přečíst více

Vysílání HopeTV od 19. do 31. prosince 2014

19. 12. 2014

I na závěr roku jsme pro vás připravili v našem vysílání mnoho zajímavých pořadů. Inspirujte se několika následujícími tipy:

Pokračovat ve čtení newsletteru zde.
Celý program našeho vysílání najdete na www.hopetv.cz v sekci Program.
přečíst více

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – bohoslužba

19. 12. 2014

Záznam bohoslužby s kázáním Jána Barny, které završilo Biblický týden ČS 2014 na téma: Dobrá zpráva o Božím soudu a události s ním spojené.
BTh. Ján Barna, M.A., Ph.D. je vysokoškolským učitelem systematické a biblické teologie na Newbold College ve Velké Británii.
Biblický týden Českého sdružení CASD se konal ve Ždírci nad Doubravou v roce 2014.
přečíst více