Projekt rodina - seznamte se s Milenou Mikulkovou

Právě sledujete: Projekt rodina - seznamte se s Milenou Mikulkovou

Z pořadu: Projekt rodina

Redaktor HopeTV Jindra Černohorský a poradce v oblasti lidských vztahů a výchovy Mgr. Milena Mikulková představují nový pořad "Projekt rodina", který nabídne HopeTV v roce 2016. Jakým tématům se bude věnovát 16-ti dílný cyklus rozhovorů? A jaké propojení můžeme hledat mezi pořadem a novou publikací Mileny Mikulkové "Hlavu vzhůru, rodiče! Na výchovu selským rozumem?"


Milena Mikulková ukončila v roce 2000 studium na Filozofické fakultě, v roce 2005 na Pedagogické fakultě MU v Brně. Již v průběhu studia pracovala v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se prevenci rizikového chování u dětí a mládeže.

V roce 2008 byla pověřena k výkonu sociálně právní ochrany dětí, a proto se zaměřuje zejména na úpravu komunikace v rozvodové a porozvodové situaci v rodině a na řešení výchovných problémů dětí a mládeže. V roce 2013 získala pověření „O péči o rodiny s dětmi v pěstounské péči.“

Milena Mikulková také působí jako lektorka akreditovaných programů zajišťovaných jinými vzdělávacími organizacemi. Aktivně vystupuje na odborných konferencích zaměřených zejména na sociální klima ve škole a na prevenci rizikového chování. Také je autorkou publikace Hlavu vzhůru, rodiče! Na výchovu selským rozumem, která vyšla v listopadu 2015.

Více informací najdete na:
http://www.projektrodina.cz
zobrazit více zobrazit méně

Na ceste 5: Signály

Na ceste 5: Signály

Důkaz o Bohu: Zachránit život (7/26)

Důkaz o Bohu: Zachránit život (7/26)

Bible pro dnešek / Duch svatý a duchovní dary / 2017 1Q 8

Bible pro dnešek / Duch svatý a duchovní dary / 2017 1Q 8

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Bůh je věrný! / 2025 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Bůh je věrný! / 2025 4Q 12

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Adventisté ve světě | Žena za (rozhlasovým) pultem

Z pořadu: Adventisté ve světě

Sompong, manželka pastora působícího v Thajsku, ráda pomáhá svému manželovi v jeho službě. V této zemi je náročné oslovit místní obyvatele, kteří jsou hluboce zakořeněni ve své víře. Manželé proto neustále prosí Boha o inspiraci, jak oslovit lidi účinněji.
Jednoho dne, když Sompong a její manžel poslouchali rádio, dostala nápad. „Místo toho, abychom jen poslouchali rádio, proč nevytvoříme vlastní program?“ zeptala se. Pastorovi Soonthornovi se ten nápad líbil. S velmi omezeným vybavením a finančními prostředky zahájili rozhlasové vysílání, které oslovilo místní obyvatele.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek: Genesis 1. a 2. kapitola – Dokončení stvoření

14. 1. 2013

O čem vypovídá struktura celého stvoření, která je popsána v knize Genesis 1.-2. kapitole? Jak dlouho trvaly jednotlivé stvořitelské dny a co připomíná sedmý den, sobota, který celé stvoření završil? Kromě příspěvku kazatele Stanislava Bielika přinášíme i další ukázku z dokumentu „Život – náhoda nebo záměr“, který ve spolupráci s o.s. Maranatha právě dokončujeme. Co lze poznat o Bohu ve funkci a složení DNA lidí i jiných živých organismů?
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 19. ledna 2013.
přečíst více

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

11. 1. 2013

Druhé vydání české varianty pořadu „Můj příběh, má píseň“ je věnováno evangelistovi a muzikantovi, který svoji hudební kariéru věnoval jak sólové tvorbě, tak činnosti v uskupeních Gabriel nebo Grace. Hodinový rozhovor Martina Žaluda s Jindřichem Černohorským nabídl nejen zajímavé povídání, ale také pět živých písní, přibližujících Jindrovo hudební nasměrování.
přečíst více

Výklad knihy Zjevení, díl 6. Boží pečeť

10. 1. 2013

Poslední kniha Nového zákona - Zjevení Jana, známá také podle původního řeckého názvu Apokalypsa, vzbuzuje již po dlouhá léta zájem vykladačů a teologů. Ukrývá v sobě tajemství závěrečných událostí lidských dějin, podává zprávu o budoucnosti lidstva a je také úžasným povzbuzením pro církev.
Připravili jsme pro vás záznam přednášek ze Společenského centra Brumlovka, kde kazatelé Miroslav Kysílko a Pavel Šimek po dvanáct večerů uvažovali nad poselstvím knihy Zjevení podle Jana. V cyklu Tajemství proroctví se ukrývají témata jako Tajemství sedmi svícnů, Boží pečeť nebo Nové nebe a nová země.
Podívejte se na další ze série záznamů, který nese název: Boží pečeť.
Kniha Zjevení Jana je adresována "sedmi církvím" v Malé Asii. Autor jim vyřizuje Boží zjevení, které obdržel, když se ocitl na ostrově Patmos kvůli svědectví Ježíše Krista. Zdá se, že tam byl po nějakou dobu vězněn.
Jan představuje celou knihu jako jedno velké zjevení, kterého se mu dostalo "v den Páně" (Zj 1,10; interpretováno obvykle jako neděle, ale podle některých sobota) na ostrově Patmos. Po slavnostním úvodu dostává Jan příkaz napsat sedm listů, v nichž posuzuje sedm sborů v Malé Asii: v Efezu, Smyrně, Pergamu, Thyatirách, Sardech, Filadelfii a Laodikeji.
Po dopisech sborům následuje řada velmi působivých obrazů a výpravných událostí, jež mají čtenářům odhalit (řecky apokalyptein) budoucnost, která je čeká.


přečíst více