Projekt rodina - seznamte se s Milenou Mikulkovou

Právě sledujete: Projekt rodina - seznamte se s Milenou Mikulkovou

Z pořadu: Projekt rodina

Redaktor HopeTV Jindra Černohorský a poradce v oblasti lidských vztahů a výchovy Mgr. Milena Mikulková představují nový pořad "Projekt rodina", který nabídne HopeTV v roce 2016. Jakým tématům se bude věnovát 16-ti dílný cyklus rozhovorů? A jaké propojení můžeme hledat mezi pořadem a novou publikací Mileny Mikulkové "Hlavu vzhůru, rodiče! Na výchovu selským rozumem?"


Milena Mikulková ukončila v roce 2000 studium na Filozofické fakultě, v roce 2005 na Pedagogické fakultě MU v Brně. Již v průběhu studia pracovala v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se prevenci rizikového chování u dětí a mládeže.

V roce 2008 byla pověřena k výkonu sociálně právní ochrany dětí, a proto se zaměřuje zejména na úpravu komunikace v rozvodové a porozvodové situaci v rodině a na řešení výchovných problémů dětí a mládeže. V roce 2013 získala pověření „O péči o rodiny s dětmi v pěstounské péči.“

Milena Mikulková také působí jako lektorka akreditovaných programů zajišťovaných jinými vzdělávacími organizacemi. Aktivně vystupuje na odborných konferencích zaměřených zejména na sociální klima ve škole a na prevenci rizikového chování. Také je autorkou publikace Hlavu vzhůru, rodiče! Na výchovu selským rozumem, která vyšla v listopadu 2015.

Více informací najdete na:
http://www.projektrodina.cz
zobrazit více zobrazit méně

Na ceste 5: Signály

Na ceste 5: Signály

Důkaz o Bohu: Zachránit život (7/26)

Důkaz o Bohu: Zachránit život (7/26)

Bible pro dnešek / Duch svatý a duchovní dary / 2017 1Q 8

Bible pro dnešek / Duch svatý a duchovní dary / 2017 1Q 8

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Škola pro život

Z pořadu: Adventisté ve světě

Každý ví, že mládež je budoucností každé země. V mongolském Ulánbátaru mnoho mladých lidí hledá odborné školy, které jim pomohou zajistit si práci. Jelikož takové vzdělávání je mimo město vzácné, mnoho z nich se za těmito příležitostmi stěhuje z odlehlých oblastí do Ulánbátaru.

Církev adventistů sedmého dne prostřednictvím odborné školy Sahmyook vnímá tuto potřebu jako příležitost poskytnout specializované vzdělání, které mladým lidem pomůže zajistit si práci a finančně se zabezpečit.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Bible pro dnešek / Život v zaslíbené zemi / 2025 4Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Život v zaslíbené zemi / 2025 4Q 11

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Adventisté ve světě | Cizinci z daleka

Z pořadu: Adventisté ve světě

Alvaro a Natalia se usadili v Chile se svou tříletou dcerou Catalinou. On pracoval jako zubní lékař. Ona byla fyzioterapeutkou na univerzitě. Měli skvělou kariéru a šťastné manželství, takže neměli v plánu něco měnit
Během jedné sobotní bohoslužby na univerzitě zaslechli kázání o Adventistické dobrovolnické službě...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Když školu smetla povodeň

Z pořadu: Adventisté ve světě

Washingtonův život začal ve škole, kterou pomáhal postavit jeho otec, a od té doby je součástí jejího poslání. Narodil se v areálu Northeast Brazil Academy v roce 1959. Tam udělal své první krůčky, tam si zahrál své první hry a tam se poprvé modlil. Pro Washingtona nebyla škola jen místem, kde se učil. Byl to jeho domov.

V roce 2000 povodeň zničila Northeast Brazil Academy. Washington byl zdrcený. Nikdy však neztratil víru, že se školu podaří opět postavit.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Skrytý boj

Z pořadu: Adventisté ve světě

Umhlanga je město kontrastů. Je domovem bohatých lidí a mladých profesionálů, ale také rodin, které za zavřenými dveřmi bojují s problémy. Pod povrchem se skrývají rozpadlé vztahy, závislosti a osamělost.

Některé ze sociálních problémů, které jsme při našem výzkumu zjistili, souvisejí s rodinou. Jsou to rozpadlá manželství, domácí násilí, v této oblasti dochází k nárůstu užívání drog. Ale protože se jedná o bohatou společnost, lidé jsou schopni tyto věci skrývat. Všechny však mají dopad na rodinný život.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Naděje žije | Žít zdravě do 100 let | Ernestine Finley (01/09)

Z pořadu: Naděje žije

Proč se někteří lidé na světě dožívají vysokého věku, a to navíc ve zdraví a s úsměvem na tváři? Odpověď najdeme v tzv. „modrých zónách“, kde lidé přirozeně žijí déle, zdravěji a šťastněji. Tento večer vás provede jejich tajemstvím – od životního stylu až po drobné každodenní návyky, které si můžete osvojit i vy. Přijďte objevit, jak prodloužit nejen roky života, ale i jejich kvalitu.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Aktuality

Podzimní novinky na HopeTV

26. 9. 2014

Podzim na HopeTV bude ve znamení řady přímých přenosů i nových pořadů. Podívejte se na novinky, které pro vás chystáme.

Zobrazit celý Newsletter HopeTV.
Chcete-li dostávat náš Newsletter (týdeník) e-mailem, přihlaste se na naší titulní stránce www.hopetv.cz pod přehledem s aktuálním programem.
přečíst více

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 6. část

26. 9. 2014

Záznam přednášek Jána Barny z Biblického týdne ČS 2014 na téma: Dobrá zpráva o Božím soudu a události s ním spojené.
BTh. Ján Barna, M.A., Ph.D. je vysokoškolským učitelem systematické a biblické teologie na Newbold College ve Velké Británii.
Biblický týden Českého sdružení CASD se konal ve Ždírci nad Doubravou v roce 2014.
přečíst více

Jiří Moskala – Evangelium podle Izajáše – 11. část

24. 9. 2014

Záznam přednášek Jiřího Moskaly z Biblického týdne MSS 2014 na téma: "Evangelium podle Izajáše". Kniha starozákonního proroka Izajáše, její poselství a souvislost s evangelijní zprávou.
Jiří Moskala, Th.D., Ph.D. je profesorem Starého zákona a působí jako děkan Teologického semináře na Andrews University v USA.
Biblický týden Moravskoslezského sdružení CASD se konal v Kroměříži v roce 2014.
přečíst více