Hledání 2: Peklo (12/14)

Právě sledujete: Hledání 2: Peklo (12/14)

Dnes míříme do pekla, abychom našli konec příběhu. Je peklo vůbec skutečné místo? Pokud ano, co nám to říká o Bohu, který tvrdí, že je milující a spravedlivý? A pokud ne, odkud se peklo vzalo?
Dvacet let po uvedení australského dokumentárního seriálu Hledání vám HopeTV přináší jeho druhou řadu s názvem Hledání 2 (v originálu Beyond the Search). V roli moderátora se vám opět představí Geoff Youlden, kterého ovšem tentokrát doplní další dva průvodci. Všichni se vydávají na různá místa naší planety a zamýšlejí se nad základními životními otázkami lidstva. Společně s nimi se ocitnete uprostřed minového pole, v deštných pralesích Jižní Ameriky nebo v izraelském Kumránu. Tam všude naši průvodci našli důkazy o tom, že svět, který známe, čeká převratná událost ...

zobrazit více zobrazit méně

Hledání 2: Peklo (12/14)

Hledání 2: Peklo (12/14)

Důkaz o Bohu 2: Ježíš Kristus (19/25)

Důkaz o Bohu 2: Ježíš Kristus (19/25)

Důkaz o Bohu 2: Ježíš Kristus (19/25)

Důkaz o Bohu 2: Ježíš Kristus (19/25)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Obrazy jednoty / 2018 4Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Pisatelé Bible používají nejrůznější obrazy, aby lépe objasnili, co je to jednota v Kristu. Co můžeme vyčíst z obrazu Božího chrámu, ke kterému jsou přirovnáni Ježíšovi učedníci? A jak rozumět podobenství o dobrém pastýři? Co je na Ježíši tak výjimečné?
Rozhovor na téma šestého úkolu „Obrazy jednoty" vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a teolog Mikuláš Pavlík.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více

Kořeny víry: Martin Luther - únos na hrad (24/48)

S titulky

Když byl Martin Luther na cestě z wormského sněmu, kde byl proti němu vydán edikt, Fridrich III. Moudrý ho nechal unést do azylu, aby byl v bezpečí. Tam pak mohl v klidu přeložit Nový zákon.

Seriál Kořeny víry se vrací k duchovnímu dědictví reformace a zkoumá vazby mezi současností, minulostí a budoucností. Seznamuje diváky s klíčovými osobnostmi a událostmi procesu reformace v celé Evropě. Všech 48 dílů tohoto zahraničního seriálu je opatřeno českými titulky - nezapomeňte si je zapnout v přehrávači YouTube.

Více informací naleznete zde:
www.lineagejourney.com
zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více