Identita: Ellen Whiteová (5/12)

Právě sledujete: Identita: Ellen Whiteová (5/12)

Kdo byla Ellen Gould Whiteová? Mnohými je považována za prorokyni, jiní se k ní staví vlažně, a nebo odmítavě. Kým byla? Jaká byla její úloha? Byla ve své době pochopena a všeobecně přijímána? Mnozí lidé mají o této ženě velmi zkreslené představy, ale při hlubším studiu zjistíme, že byla velmi pokroková a její poselství nebylo vždy přijímáno. Spisy této ženy nejsou pro Církev adventistů důležitější než Bible, ale zásady výkladu jsou stejné. Má smysl se ještě dnes seznamovat s jejím poselstvím a brát ho vážně? Moderátor Martin Pavlík diskutoval na toto téma s teologem Vítězslavem Chánem.

Pořad Identita vznikl jako reakce na mnohé otázky členů Církve adventistů sedmého dne, otázky týkající se základů naší víry. V dnešní době, kdy je vše zpochybňováno, se lidé ptají, zda má ještě smysl věřit tomu, čemu věřili naši předchůdci, a zda je naše víra založená na Bibli. Identita se pokouší na některé tyto otázky odpovědět.
zobrazit více zobrazit méně

Den pro rodinu 2018

Den pro rodinu 2018

Kázání na hoře 4/7 • Biblický týden ČS 2018

Kázání na hoře 4/7 • Biblický týden ČS 2018

Bible pro dnešek / Koncil v Jeruzalémě / 2018 3Q 08

Bible pro dnešek / Koncil v Jeruzalémě / 2018 3Q 08

Další nově nahraná videa

Naděje žije | Ozvěny věčnosti | Mark Finley (04/10)

Z pořadu: Naděje žije

Touha po klidu, vnitřním pokoji a úlevě od neklidu je v nás všech. Často hledáme řešení v práci, vztazích nebo zábavě, ale skutečný pokoj jakoby stále unikal. Co když je ale odpověď blíž, než čekáme? Vydáme se společně na cestu do jednoho z nejzajímavějších starověkých měst, které v sobě skrývá poselství přesahující běžný život – poselství, které může otevřít dveře k opravdovému pokoji a naději.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Naděje žije | Léčivá síla lásky | Ernestine Finley (04/09)

Z pořadu: Naděje žije

Může mít láska a blízkost opravdu vliv na naše zdraví? Výzkumy potvrzují, že pozitivní vztahy s lidmi, na kterých nám záleží, posilují imunitní systém a podporují uzdravení. Tento večer vám ukáže, proč je důležité pěstovat přátelství a sdílet radost i obyčejnou blízkost – a jak se díky nim stáváme odolnější nejen psychicky, ale i fyzicky.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Aktuality

Portrét Ireny Szurmanové

25. 5. 2018

Skladatelka a klavíristka Irena Szurmanová je absolventkou Lidové školy umění v Třinci. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obory klavír a skladba. Ve studiu pak pokračovala na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v oboru kompozice. Od dokončení studií až dosud se věnuje pedagogické činnosti na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde vyučuje skladbu, hudební teorii a improvizaci. Jako skladatelka a klavíristka spolupracuje s několika sólovými zpěváky např. Barborou Jiráskovou, Patricií Janečkovou nebo Ivem Hrachovcem. Hlavně ale vede vlastní pěvecký sbor v Třinci, se kterým má za sebou nespočet koncertních vystoupení.


přečíst více

Hledání 2: Ztraceni (6/14)

23. 5. 2018

Když se ztratíte, GPS navigace vám hodně pomůže. Ale když se ocitnete v pasti, potřebujete nutně záchranný plán. Britský jachtař Tony Bullimore a dva horníci z Tasmánie sdílejí své napínavé, záchranářské příběhy a vypráví o setkání se smrti a následné úlevě, že stále žijí.
Dvacet let po uvedení australského dokumentárního seriálu Hledání vám HopeTV přináší jeho druhou řadu s názvem Hledání 2 (v originálu Beyond the Search). V roli moderátora se vám opět představí Geoff Youlden, kterého ovšem tentokrát doplní další dva průvodci. Všichni se vydávají na různá místa naší planety a zamýšlejí se nad základními životními otázkami lidstva. Společně s nimi se ocitnete uprostřed minového pole, v deštných pralesích Jižní Ameriky nebo v izraelském Kumránu. Tam všude naši průvodci našli důkazy o tom, že svět, který známe, čeká převratná událost ...


přečíst více

Bible pro dnešek / Závěrečné volání k pokání / 2018 2Q 08

21. 5. 2018

Ve 14. kapitole knihy Zjevení jsou popisováni tři andělé, kteří letí oblohou a mají zvláštní poselství pro tento svět. Co znamená poselství toho prvního? Jak se máme "bát Boha"? A co znamená důraz na pokleknutí před Stvořitelem?
Rozhovor na téma osmého úkolu „Závěrečné volání k pokání" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Oldřich Svoboda.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více