Bible pro dnešek / Klíč k jednotě / 2018 4Q 04

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Klíč k jednotě / 2018 4Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Mohou duchovní dary napomoci k jednotě? Co je to duchovní požehnání a co to znamená „být zahrnut milostí“? Také si kladete otázku, jak člověk pozná k jakému úkolu je povolán? A jak rozumět vyjádření, že bychom všichni měli dosáhnout jednoty víry? Znamená to všemu věřit stejně?
Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Klíč k jednotě" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Mikuláš Pavlík.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Kořeny víry: 95 tezí Martina Luthera (21/48)

Kořeny víry: 95 tezí Martina Luthera (21/48)

Kořeny víry: 95 tezí Martina Luthera (21/48)

Kořeny víry: 95 tezí Martina Luthera (21/48)

Hľadanie 2: K podstate - Aký je Boh? (7/29)

Hľadanie 2: K podstate - Aký je Boh? (7/29)

Další nově nahraná videa

Naděje žije | Navrženo pro život | Mark Finley (02/10)

Z pořadu: Naděje žije

Možná jste si někdy řekli: „Život musí být víc než jen práce, povinnosti a každodenní shon.“ Tahle přednáška ukáže, že existuje cesta, jak najít cíl a žít naplno i uprostřed chaosu dnešní doby. Inspirující příběhy a nadčasové principy vás povzbudí k tomu, abyste znovu objevili, že náš život je stvořený pro víc než jen přežívání – pro radost, naději i vnitřní naplnění.


NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.


Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Škola pro život

Z pořadu: Adventisté ve světě

Každý ví, že mládež je budoucností každé země. V mongolském Ulánbátaru mnoho mladých lidí hledá odborné školy, které jim pomohou zajistit si práci. Jelikož takové vzdělávání je mimo město vzácné, mnoho z nich se za těmito příležitostmi stěhuje z odlehlých oblastí do Ulánbátaru.

Církev adventistů sedmého dne prostřednictvím odborné školy Sahmyook vnímá tuto potřebu jako příležitost poskytnout specializované vzdělání, které mladým lidem pomůže zajistit si práci a finančně se zabezpečit.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / 1. Janova 3,18 / Věčné evangelium

23. 12. 2014

Evangelium neboli dobrá zpráva. Máte rádi dobré zprávy, případně jste nositelem dobrých zpráv? Co je evengeliem pro dnešního člověka, pro dnešní společnost, pro dnešní technologickou éru?
Přemýšlejme na sklonku roku nad tématem evengelia s redaktorem HopeTV Csabou Čákem.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílů v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
Možnost zhlédnout video s TITULKY PRO NESLYŠÍCÍ A NEDOSLÝCHAVÉ na našem kanálu Youtube - HopeTV Czech.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 27. prosince 2014.
přečíst více

Tvář - Jiří Moskala

23. 12. 2014

Záznam bohoslužby s kázáním Jiřího Moskaly na téma "tvář" - Boží i lidská a příběh setkání Jákoba a Ezaua z Genesis 32. a 33. kapitoly, kteří se setkali po letech.
Kázání završilo Biblický týden MSS 2014 na téma: "Evangelium podle Izajáše", které se věnovalo starozákonní knize proroka Izajáše, jejímu poselství a souvislosti s evangelijní zprávou. Záznam celého Biblického týdne MSS 2014 najdete zde.
Jiří Moskala, Th.D., Ph.D. je profesorem Starého zákona a působí jako děkan Teologického semináře na Andrews University v USA.
Biblický týden Moravskoslezského sdružení CASD se konal v Kroměříži v roce 2014.
přečíst více

Záznam 10. unijní setkání ASI v Olomouci 2014 – odpolední část

21. 12. 2014

Záznam odpolední části jubilejního 10. unijního setkání ASI, které se konalo 13. – 15. listopadu 2014 v Olomouci. ASI je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob členů Církve adventistů sedmého dne, které působí v České republice i v zahraničí.
Hlavním hostem byl pastor Mark Finley, který působí více než 35 let ve službě jako evangelista a učitel.
Mottem setkání ASI bylo: "Svědectví o Kristu jsem já". Program nabídl bohoslužbu a prezentaci sociálních, zdravotních a misijních projektů, které ASI podporuje. Na setkání zazněla také řada písní - moderních i klasických, a to v podání zpěvačky Vítězslavy Pajerové a Anny Butkiewicz, Ivo Hrachovce, sólisty Státní opery v Praze a klavíristy Petra Nováka.
přečíst více