Příběhy Velké noci (2/8) – Velké přikázání

Právě sledujete: Příběhy Velké noci (2/8) – Velké přikázání

Z pořadu: Příběhy Velké noci

Ježíšovi jde o člověka. Láska k člověku byla důležitým motivem zvěsti Ježíše Krista, když po Galileji a v jejím okolí kázal o Božím království. Tuto přicházející novou nebeskou skutečnost představoval jako prostor, který přesahuje hranice lidského odcizení...

zobrazit více zobrazit méně

Příběhy Velké noci (1/8) – Velký král

Příběhy Velké noci (1/8) – Velký král

Prožijte sobotu s námi 3 (4. dubna 2020)

Prožijte sobotu s námi 3 (4. dubna 2020)

Bible pro dnešek / Původ a podstata Bible / 2020 2Q 02

Bible pro dnešek / Původ a podstata Bible / 2020 2Q 02

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Život v zaslíbené zemi / 2025 4Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Život v zaslíbené zemi / 2025 4Q 11

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Adventisté ve světě | Cizinci z daleka

Z pořadu: Adventisté ve světě

Alvaro a Natalia se usadili v Chile se svou tříletou dcerou Catalinou. On pracoval jako zubní lékař. Ona byla fyzioterapeutkou na univerzitě. Měli skvělou kariéru a šťastné manželství, takže neměli v plánu něco měnit
Během jedné sobotní bohoslužby na univerzitě zaslechli kázání o Adventistické dobrovolnické službě...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Když školu smetla povodeň

Z pořadu: Adventisté ve světě

Washingtonův život začal ve škole, kterou pomáhal postavit jeho otec, a od té doby je součástí jejího poslání. Narodil se v areálu Northeast Brazil Academy v roce 1959. Tam udělal své první krůčky, tam si zahrál své první hry a tam se poprvé modlil. Pro Washingtona nebyla škola jen místem, kde se učil. Byl to jeho domov.

V roce 2000 povodeň zničila Northeast Brazil Academy. Washington byl zdrcený. Nikdy však neztratil víru, že se školu podaří opět postavit.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Skrytý boj

Z pořadu: Adventisté ve světě

Umhlanga je město kontrastů. Je domovem bohatých lidí a mladých profesionálů, ale také rodin, které za zavřenými dveřmi bojují s problémy. Pod povrchem se skrývají rozpadlé vztahy, závislosti a osamělost.

Některé ze sociálních problémů, které jsme při našem výzkumu zjistili, souvisejí s rodinou. Jsou to rozpadlá manželství, domácí násilí, v této oblasti dochází k nárůstu užívání drog. Ale protože se jedná o bohatou společnost, lidé jsou schopni tyto věci skrývat. Všechny však mají dopad na rodinný život.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Naděje žije | Žít zdravě do 100 let | Ernestine Finley (01/09)

Z pořadu: Naděje žije

Proč se někteří lidé na světě dožívají vysokého věku, a to navíc ve zdraví a s úsměvem na tváři? Odpověď najdeme v tzv. „modrých zónách“, kde lidé přirozeně žijí déle, zdravěji a šťastněji. Tento večer vás provede jejich tajemstvím – od životního stylu až po drobné každodenní návyky, které si můžete osvojit i vy. Přijďte objevit, jak prodloužit nejen roky života, ale i jejich kvalitu.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Naděje žije | Úžasné objevy ve ztracených městech mrtvých | Mark Finley (01/10)

Z pořadu: Naděje žije

Ztracená města a starověké svitky nejsou jen příběhem dávných civilizací – mohou být i klíčem k pochopení našeho života dnes. Co nám mohou odhalit o hledání radosti, naděje a smyslu, který nepomíjí? Tento večer vás vezme na cestu do historie, která překvapivě silně promlouvá do současnosti a pomůže vám vidět vlastní život v novém světle.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Aktuality

Studentská bohoslužba - INRI road Praha - Vítek Vurst

24. 4. 2016

25. února 2016 se ve Společenském centru „Londýnská 30″ konala další z řady mládežnických bohoslužeb, kterou opět organizovali studenti z prážské INRI road. Hlavním hostem večerního setkání byl kazatel Církve adventistů sedmého dne Vítek Vurst, který se zamyslel nad tématem - motivace strachem. Jaký je Bůh v kterého věřím? Jaké jsem od něj dostal hřivny (talent) A proč v něho vlastně věřím?
INRI road je křesťanská studentská organizace, kterou založila Církev adventistů sedmého dne. Posláním INRI road je nabízet věřícím i nevěřícím studentům prostor pro sdílení vztahů a své víry. INRI road se momentálně nachází v sedmi univerzitních městech v České a Slovenské republiky.
Více na www.inriroad.org

přečíst více

Projekt rodina: Ve znamení ženy (2/16)

22. 4. 2016

Mnohá média před nás staví obraz ženy, který je velmi deformovaný. Očekávání mužů jsou v realitě často nenaplněná. Co je pro ženy přirozené? A co muži u žen hledají a očekávají? Pro kvalitní vztahy je nutná přítomnost čtyř oblastí. Když je objevíte, možná to ve vztazích budete zvládat lépe. Ve znamení ženy je druhý díl z cyklu pořadů Projekt rodina, který připravuje internetová televize HopeTV.
“Projekt rodina“ reaguje na fakt, kdy statistiky ukazují, že šťastných manželství není v České republice mnoho. Každé druhé se rozvádí a o těch co spolu zůstávají nejde vždy říci, že jsou spokojení. Co je to chození a jaké má fáze? Jak si vybrat toho pravého, tu pravou? Jak se zachovat, když do vztahu nepříjemně zasahuje tchyně nebo kamarádi? Co dělat, když partner nebo partnerka jsou stále fixováni na rodiče? Co prožíváme při rozvodu a jak jím projít s co nejmenší újmou? A co děti? Jak ony vnímají naše neshody?
Tyto otázky a mnoho dalších jsme si položili s Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti mezilidských vztahů a výchovy. Vznikl tak PROJEKT RODINA, který se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá. Šestnáct témat pokrývá oblast od zamilovanosti a chození až po rozvod a porozvodovou komunikaci. Nechceme radit, každá situace je jiná. Rádi si vyslechneme vaše příběhy a proto vám dáme možnost vyjádřit se k jednotlivým dílům. Když budete stát o komunikaci s odborníkem po internetu, i na to jsme připraveni a pomůžeme vám.

Milena Mikulková ukončila v roce 2000 studium na Filozofické fakultě, v roce 2005 na Pedagogické fakultě MU v Brně. Již v průběhu studia pracovala v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se prevenci rizikového chování u dětí a mládeže.
V roce 2008 byla pověřena k výkonu sociálně právní ochrany dětí, a proto se zaměřuje zejména na úpravu komunikace v rozvodové a porozvodové situaci v rodině a na řešení výchovných problémů dětí a mládeže. V roce 2013 získala pověření „O péči o rodiny s dětmi v pěstounské péči.“
Milena Mikulková také působí jako lektorka akreditovaných programů zajišťovaných jinými vzdělávacími organizacemi. Aktivně vystupuje na odborných konferencích zaměřených zejména na sociální klima ve škole a na prevenci rizikového chování. Také je autorkou publikace Hlavu vzhůru, rodiče! Na výchovu selským rozumem, která vyšla v listopadu 2015.
přečíst více

V dobrém i zlém - Jindra Černohorský - Pro neslyšící

20. 4. 2016

Věříte v maželství a vztah na celý život? I když je to běh na dlouho trať, vyplatí se. Své o tom ví pastor Církve adventistů sedmého dne Jindra Černohorský, který se zamyslel nad důležitostí manželského svazku. Také se dozvíte, proč je tak důležité vytrvat i v těžkých chvílích.
V následujících týdnech, budeme upozorňovat na videa, která již nyní mohou sloužit sluchově postiženým. Titulky pro neslyšící prozatím nabízíme v našem Youtube archivu. Stačí si v pravém dolním rohu zapnout funkci "Titulky". Pokud máte tip na zajímavé video z našeho archivu, které by posloužilo neslyšícím, napište nám na info@hopetv.cz.

Věděli jste, že ve světě žije přibližně 250 miliónů neslyšících? Tedy těch, kteří jsou silně nedoslýchaví či zcela neslyšící. Kolik procent křesťanů byste mezi neslyšícími čekali? Dvacet procent? Čtyřicet procent? Na zeměkouli nalezneme jen pouhá dvě procenta neslyšících, kteří se otevřeně hlásí ke křesťanství. Proč tomu tak je? Nabízí současná církev dostatečné možnosti pro šíření víry mezi sluchově hendikepovanými?
V HopeTV dlouhodobě upravujeme svou tvorbu tak, aby alespoň některá videa mohla posloužit 76 400 neslyšících, kteří v současné době žijí v České republice. Videa obsahující titulky se stávají stále větší samozřejmostí v tvorbě naší internetové televize. Chceme totiž, aby naděje, kterou šíříme, mohla oslovit co největší spektrum našich diváků. Budeme moc rádi, pokud o naší práci dáte vědět těm, kterým by mohla posloužit.
přečíst více