Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (17/36)

Právě sledujete: Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (17/36)

Z pořadu: Kohouti kokrhají všude stejně - autorské čtení Jana Bárty

Jan Bárta, ředitel humanitární organizace a ilustrátor, v knize vzpomíná na své mládí, přináší zajímavé postřehy ze současnosti, ale především píše o práci humanitární organizace ADRA a situaci lidí, kterým pomáhá. Jako stříbrná nit se knihou line setkání s kohouty, kteří jsou na celém světě stejní. Druhou zásadní linkou je setkání s neštěstím, které sice provází lidi v různých odstínech po celé zeměkouli, přesto si však při čtení této knihy můžeme uvědomovat a pociťovat vděčnost, že jsme to my, kdo žijeme na té menší, blahobytnější části světa.

Knihu lze zakoupit v nakladatelství Advent-Orion:
https://www.adventorion.cz/knihy/kohoutikokrhajivsudestejne

zobrazit více zobrazit méně

Příběhy Velké noci (8/8) - Velké vítězství

Příběhy Velké noci (8/8) - Velké vítězství

Bible pro dnešek / Pohled Ježíše a apoštolů na Bibli / 2020 2Q 03

Bible pro dnešek / Pohled Ježíše a apoštolů na Bibli / 2020 2Q 03

Příběhy Velké noci (7/8) - Velké ticho

Příběhy Velké noci (7/8) - Velké ticho

Další nově nahraná videa

Ján Barna - Dobrá zpráva o Božím soudu - rozhovor

Z pořadu: Dobrá zpráva o Božím soudu - Ján Barna (Biblický týden ČS 2014)

Záznam rozhovoru s Jánem Barnou, hostem Biblického týdne Českého sdružení CASD 2014, o jeho životě i otázkách souvisejících s tématem akce: Boží soud a události s ním spojené.

BTh. Ján Barna, M.A., Ph.D. je vysokoškolským učitelem systematické a biblické teologie na Newbold College ve Velké Británii.

Biblický týden Českého sdružení CASD se konal ve Ždírci nad Doubravou v roce 2014.
zobrazit více

Bible pro dnešek / 1. Janova 3,18 / Věčné evangelium

Z pořadu: Bible pro dnešek

Evangelium neboli dobrá zpráva. Máte rádi dobré zprávy, případně jste nositelem dobrých zpráv? Co je evengeliem pro dnešního člověka, pro dnešní společnost, pro dnešní technologickou éru?

Přemýšlejme na sklonku roku nad tématem evengelia s redaktorem HopeTV Csabou Čákem.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílů v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.

Možnost zhlédnout video s TITULKY PRO NESLYŠÍCÍ A NEDOSLÝCHAVÉ na našem kanálu Youtube - HopeTV Czech.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 27. prosince 2014.
zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více