Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (21/36)

Právě sledujete: Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (21/36)

Z pořadu: Kohouti kokrhají všude stejně - autorské čtení Jana Bárty

Jan Bárta, ředitel humanitární organizace a ilustrátor, v knize vzpomíná na své mládí, přináší zajímavé postřehy ze současnosti, ale především píše o práci humanitární organizace ADRA a situaci lidí, kterým pomáhá. Jako stříbrná nit se knihou line setkání s kohouty, kteří jsou na celém světě stejní. Druhou zásadní linkou je setkání s neštěstím, které sice provází lidi v různých odstínech po celé zeměkouli, přesto si však při čtení této knihy můžeme uvědomovat a pociťovat vděčnost, že jsme to my, kdo žijeme na té menší, blahobytnější části světa.

Knihu lze zakoupit v nakladatelství Advent-Orion:
https://www.adventorion.cz/knihy/kohoutikokrhajivsudestejne

zobrazit více zobrazit méně

Prožijte sobotu s námi 8 (9. května 2020)

Prožijte sobotu s námi 8 (9. května 2020)

Milý koronavire, nakazil jsi mne...

Milý koronavire, nakazil jsi mne...

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (20/36)

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (20/36)

Další nově nahraná videa

Projekt rodina: Manželská puberta (9/16)

Z pořadu: Projekt rodina

Můžeme mít fungující rodinu, dlouhodobé vztahy a přesto přijde období, kdy se objeví přehnaná kritičnost a podlehneme volání svobody. Čas hraje v partnerství klíčovou roli. Chceme mít místo v životě toho druhého a cítíme se ohroženi, když nám ho někdo nebo něco bere. Co znamená manželská puberta? Dá se jí zabránit? Týká se každého manželství?

O složitých etapách partnerského vztahu a o tom, že je nemáme nikdy vzdát jsme si povídali s naším hostem Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti výchovy a mezilidských vztahů.

Více informací najdete na:
http://www.projektrodina.cz
zobrazit více

Projekt rodina: Probuzení (8/16)

Z pořadu: Projekt rodina

Zamilovanost s námi dělá divy. Někdy na tom druhém nevidíme věci, které jsou důležité, a pak jsme velmi překvapení, koho máme vedle sebe. Najednou vnímáme v jiném kontextu chování, které nám dříve imponovalo, a teď je pro nás omezující. Opustíme představy či partnera? Nebo se vrátime k tomu, co jde a budeme pracovat na tom, co nejde?
Zapomněli jsme žasnout a bojovat o to, co v nás dokázalo zažehnout plameny!

O procitnutí z ideálů o našem partnerovi jsme si povídali s naším hostem Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti výchovy a mezilidských vztahů.

Více informací najdete na:
http://www.projektrodina.cz/
zobrazit více

Aktuality

Boží otázky

10. 8. 2025

Na našem Youtube kanále a postupně i v našem archivu najdete záznam přednášek Biblického týdne 2025 Českého sdružení CASD s názvem Boží otázky. Přednášejícím je Daniel Duda, předseda Trans-Evropské divize Církve adventistů sedmého dne. Všichni máme svůj seznam otázek, které bychom rádi položili Bohu. Ale skutečně důležité otázky nejsou ty, které my klademe Bohu, ale otázky, které klade on nám. Ty nám pomáhají "Ho" lépe poznat a sebe vidět v pravdivějším světle. Na Biblickém týdnu se účastníci zamysleli nad 5 otázkami, které Bůh položil na počátku lidstvu a jak je aplikovat i dnes.
přečíst více

Adventisté ve světě

11. 7. 2025

Je pro Vás zajímavé vidět jak žijí a co prožívají adventisté po celém světě? Pak nezapomínejte sledovat videa z cyklu Adventisté ve světě.
Mezinárodní stránky projektu: www.adventistmission.org

Celý playlist najdete také na www.adventistmission.cz

přečíst více

Novoroční bohoslužba

31. 12. 2024

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2025.
V sobotu 4. ledna začínáme ve 14:00 hodin na Youtube HopeTV.

Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.

Budeme rádi, pokud se k nám 4. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2025.


přečíst více