Právě sledujete: Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 5. část

Z pořadu: Jak porozumět příběhu Bible II - Daniel Duda (Biblický týden ČS 2013)

V páté přednášce se Daniel Duda věnoval "3. dějství" velkého příběhu Bible nazvanému "Zaslíbení a Boží lid". Bible nám v něm ukazuje, jak se Bůh přiblížil k lidem po pádu do hříchu. Zároveň se Izrael stává Božím nástrojem, přes který chce celému světu žehnat a představit se.

Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.

Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.

Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Novoroční bohoslužba - Já jsem...

Novoroční bohoslužba - Já jsem...

ADRA news - Česká zubařka ve zdravotnickém středisku Itibo v Keni

ADRA news - Česká zubařka ve zdravotnickém středisku Itibo v Keni

Bible pro dnešek / Jan 5, 39-40 / Učedníci a Písmo

 Bible pro dnešek / Jan 5, 39-40 / Učedníci a Písmo

Další nově nahraná videa

Cliff! - Filozofie pro dnešek: Slyšet, vidět, dotknout se (2/41)

Z pořadu: Cliff! - Filozofie pro dnešek

Je svět vnímaný našimi smysly a přístroji objektivní? Je to vše, co je možné o světě poznat? Co když jde o mnohem víc, než si dokážeme představit? A jak to souvisí s naším každodenním „všedním“ životem? V jakém vztahu jsou skutečnost kolem nás a naše možnosti ji poznávat a prožívat? Jak o tom přemýšleli Plató, Saul z Tarsu, Francis Bacon, Moses Maimonides, Immanuel Kant, Bertrand Rusell, Günter Grass nebo Simon Blackbourn? Existuje i cosi jako „šestý smysl“, kterým je možno poznat a prožít z reality více?

zobrazit více

Cliff! - Filozofie pro dnešek: Co zažil Bryan Magee (1/41)

Z pořadu: Cliff! - Filozofie pro dnešek

Co vyznal populární oxfordský filozof a ateista Bryan Magee, jak vidí vesmír australský astrofyzik Paul Davis, co je „velký krach“, výchovné potíže ve filmu Woodyho Allena, jak přemýšleli o životě a smrti fyzik Blaise Pascal, básníci William Ernest Henley a Dylan Thomas, filozofové Albert Camus a Frank Tippler? Může člověk přijít na smysl svého života? Jak to souvisí se smrtí a jak to zásadně ovlivňuje každý prožitý okamžik?

zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více