Právě sledujete: Život naplněný důvěrou - Michael G. Hasel

Z pořadu: Bohoslužby tématické

Zamyšlení Michaela G. Hasela z pátého unijního setkání ASI v roce 2009.

Věříme opravdu, že Ježíš brzy přijde? Co pro to děláme? Uvědomujeme si naše poslání a misi, kterou nám Bůh svěřil? Michael Hasel ve svém kázání upozorňuje na aktuálnost textu uvedeného v novozákonní knize Zjevení, 3. kapitole, 14. - 21. verši. Vysvětluje, že materializmus dnešního západního světa nás stimuluje k vlažnému pohledu a postoji vůči „umírajícímu“ světu. Uvádí, že Bůh hledá poslední generaci - lidi, kteří nejsou spokojeni s povrchností a vlažností. „Ježíš hledá muže a ženy, kteří vyzdvihnout Bibli jako Boží slovo v nemorálním světě, jako jedinou normu pro náš život,“ dodává Michael Hasel.

Michael G. Hasel, Ph.D. je profesorem archeologie na Southern Adventist University v USA. Specializuje se na Starý Zákon, archeologii a blízkovýchodní studie. V posledních 20 letech se účastnil řady archeologických vykopávek v Izraeli, Jordánsku a Kypru.

ASI - CS je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob členů Církve adventistů sedmého dne, které působí v České republice i v zahraničí.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 19. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 19. část

Bible pro dnešek / Matouš 19,16.21-22 / Bohatí a slavní

Bible pro dnešek / Matouš 19,16.21-22 / Bohatí a slavní

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 11. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 11. část

Další nově nahraná videa

Národní týden manželství 2017: Ježíšova rodina (6/6) Ježíš a děti

Oddělelní Křesťanského domova Církve adventistů sedmého dne připravilo v rámci Národního týdne manželství 6-ti dílnou minisérii na téma Ježíšova rodina. Zamyšlením provází Radomír Jonczy, který si do studia pozval rodinného psychologa Jeronýma Klimeše. Šestý díl se zabývá Ježíšovým vztahem k dětem.

O Národním týdnu manželství se více dozvíte na
http://www.tydenmanzelstvi.cz
zobrazit více

Národní týden manželství 2017: Ježíšova rodina (5/6) Ježíš a manželství

Oddělelní Křesťanského domova Církve adventistů sedmého dne připravilo v rámci Národního týdne manželství 6-ti dílnou minisérii na téma Ježíšova rodina. Zamyšlením provází Radomír Jonczy, který si do studia pozval rodinného psychologa Jeronýma Klimeše. Pátý díl se zabývá Ježíšovým postojem k manželství.

O Národním týdnu manželství se více dozvíte na
http://www.tydenmanzelstvi.cz
zobrazit více

Aktuality

Přímé přenosy ze Strážovic

19. 9. 2025

Zveme Vás on-line do Strážovic, společně budeme putovat právě do Ninive – a to s naším hostem, bratrem Danielem Dudou, teologem, kazatelem a člověkem, který nás skrze Boží slovo provede čtyřmi zastaveními na cestě proroka, jenž se snažil vyhnout svému poslání.
Rádi vás přivítáme na 21. unijní konferenci ASI-CS, která se uskuteční ve dnech 19. – 20. září 2025.
Téma konference: Inspirace ze života Jonáše – Bůh na nečekaných místech
přečíst více

Boží otázky

10. 8. 2025

Na našem Youtube kanále a postupně i v našem archivu najdete záznam přednášek Biblického týdne 2025 Českého sdružení CASD s názvem Boží otázky. Přednášejícím je Daniel Duda, předseda Trans-Evropské divize Církve adventistů sedmého dne. Všichni máme svůj seznam otázek, které bychom rádi položili Bohu. Ale skutečně důležité otázky nejsou ty, které my klademe Bohu, ale otázky, které klade on nám. Ty nám pomáhají "Ho" lépe poznat a sebe vidět v pravdivějším světle. Na Biblickém týdnu se účastníci zamysleli nad 5 otázkami, které Bůh položil na počátku lidstvu a jak je aplikovat i dnes.
přečíst více

Adventisté ve světě

11. 7. 2025

Je pro Vás zajímavé vidět jak žijí a co prožívají adventisté po celém světě? Pak nezapomínejte sledovat videa z cyklu Adventisté ve světě.
Mezinárodní stránky projektu: www.adventistmission.org

Celý playlist najdete také na www.adventistmission.cz

přečíst více