Právě sledujete: Když se nám zhroutí sny - Vítězslav Vurst

Z pořadu: Bohoslužby Praha-Smíchov

Zamyšlení Vítězslava Vursta ze dne 8. 5. 2010 z modlitebny sboru Církve adventistů sedmého dne (CASD) Praha – Smíchov.

Je dobré mít sny? Dokážeme se vyrovnat i se situací, pokud se naše sny rozplynou? Vítězslav Vurst ve svém kázání varuje před propadnutím snům. Své posluchače vybízí, aby vždy všechno svěřovali Pánu Bohu. „Až najdeš odvahu pojmenovat skutečný stav svých snů, až dáš Pánu Bohu prostor, aby s tím, co ti z nich zůstalo, začal něco dělat, tak začíná prostor pro to, aby se něco začalo proměňovat,“ uvádí Vítězslav Vurst.

Sbor CASD Praha – Smíchov pořádá pravidelné bohoslužby každou sobotu od 9:30 hod. Druhou část dopolední bohoslužby můžete sledovat také v přímém přenosu od 10:45 hod. na stránkách www.bohosluzbyonline.cz. Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Římanům 7,15-24 / Milost a zákon

Bible pro dnešek / Římanům 7,15-24 / Milost a zákon

Cliff! – 34: Flewův útěk

Cliff! – 34: Flewův útěk

V jakého Boha vlastně věříš? - Vítězslav Vurst, Pavla Habrdová

V jakého Boha vlastně věříš? - Vítězslav Vurst, Pavla Habrdová

Další nově nahraná videa

Naděje žije | Navrženo pro život | Mark Finley (02/10)

Z pořadu: Naděje žije

Možná jste si někdy řekli: „Život musí být víc než jen práce, povinnosti a každodenní shon.“ Tahle přednáška ukáže, že existuje cesta, jak najít cíl a žít naplno i uprostřed chaosu dnešní doby. Inspirující příběhy a nadčasové principy vás povzbudí k tomu, abyste znovu objevili, že náš život je stvořený pro víc než jen přežívání – pro radost, naději i vnitřní naplnění.


NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.


Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Škola pro život

Z pořadu: Adventisté ve světě

Každý ví, že mládež je budoucností každé země. V mongolském Ulánbátaru mnoho mladých lidí hledá odborné školy, které jim pomohou zajistit si práci. Jelikož takové vzdělávání je mimo město vzácné, mnoho z nich se za těmito příležitostmi stěhuje z odlehlých oblastí do Ulánbátaru.

Církev adventistů sedmého dne prostřednictvím odborné školy Sahmyook vnímá tuto potřebu jako příležitost poskytnout specializované vzdělání, které mladým lidem pomůže zajistit si práci a finančně se zabezpečit.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / 2017 1Q - Duch svatý

1. 1. 2017

Příští týden představíme lehce obměněný formát pořadu "Bible pro dnešek". Tentokrát s Jiřím Tomáškem a tématem "Duch svatý".



Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Radomír Jonczy - O původu a smyslu Vánoc

30. 12. 2016

Jaký je asi původ a smysl Vánoc? Všichni dobře známe tyto svátky a možná jsme si vždycky mysleli, že víme, kde se vzaly a kam je zařadit. Přednáška Radomíra Jonczyho nás zavede do vzdálené minulosti. Názory se můžou lišit, ale jsou Vánoce opravdu svátky klidu, míru a pokoje?
Společenské centrum na Londýnské hostilo tuto přednášku a i my můžeme zjistit, jak vlastně Vánoce vznikly. Je centrem všeho láska? Co mají společného Vánoce s Bohem a Ježíšem?

přečíst více

​“Důkaz o Bohu” – nový seriál HopeTV.cz

28. 12. 2016

Důkaz o Bohu je nový 26dílný seriál z produkce HopeTV.cz, v němž vystupuje jako řečník původem rumunský motorkář a kulturista Kornelius Novak. Kornelius se narodil v roce 1975, vyrůstal v Německu, během dospívání chodil do skautu a trávil čas v posilovně. Neplnoletý, bez řidičského průkazu nechtěně srazil cyklistu. Velké léčebné výlohy ho donutily vzít práci vyhazovače na diskotéce. Mnohokrát se tak ocitl v bezprostřední blízkosti smrti, a proto se rozhodl podstoupit zdlouhavou změnu životního stylu. Absolvoval teologická studia a stal se kazatelem. Napsal několik knih, mezi nejznámější patří Křížem krážem na scéně, kde představuje bouřlivé životy svých dvaceti přátel včetně toho svého. V současné době je zaměstnán jako pastor a misionář.

V seriálu Důkaz o Bohu vychází Kornelius Novak zejména ze svých bohatých životních zkušeností. Sdílí víru, kterou postupně získal a svým osobitým způsobem se ji snaží předat dál. Kornelius tak chce oslovit všechny zájemce k častějšímu otevírání a studování Bible, nebát se hledat odpovědi na otázky, které nás zajímají, a přiblížit se k některým elementárním křesťanským tématům.
„Vím, že Bůh má dobrý plán pro můj život, zažívám vyslyšení modliteb a přítomnost nádherného Boha, který ví vše podstatně lépe než my a myslí to s námi vždy jen dobře. Udělej i ty rozhodnutí pro Ježíše. Jestli můžeš ze srdce udělat tohle rozhodnutí, je to nejlepší předpoklad pro to, abys všechna ostatní rozhodnutí dělal na správném základě,“ říká v jedné ze svých knih Kornelius Novak.
Kornelius v jednotlivých dílech srozumitelnou formou vysvětluje základní principy víry a snaží se přiblížit Boha dnešnímu člověku. Velký prostor také věnuje Boží lásce, důležitosti harmonických vztahů a potřebě odpuštění.
Tematická šíře tak může oslovit věřící i nevěřící diváky a přimět je k zamyšlení.


přečíst více