Právě sledujete: Bible pro dnešek / Efezským 2,4-7 / Kristus, zákon a smlouvy

Z pořadu: Bible pro dnešek

Co se vám v mysli vybaví, když se řekne smlouva? Časy, kdy se smlouvy uzavíraly podáním ruky, jsou již nenávratně pryč. V Bibli čteme o Nové smlouvě a Staré smlouvě. Jaký je jejich obsah, smysl, význam? Nad tématem Boží smlouvy se zamýšlí kazatel Církve adventistů František Kolesár z Bratislavy.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 7. června 2014.
zobrazit více zobrazit méně

Unijní konference CASD 2014: Zůstaňte ve mně – odpolední bohoslužba

Unijní konference CASD 2014: Zůstaňte ve mně – odpolední bohoslužba

Bible pro dnešek / Římanům 2,11-16 / Kristus, zákon a evangelium

Bible pro dnešek / Římanům 2,11-16 / Kristus, zákon a evangelium

Unijní konference CASD 2014: Zůstaňte ve mně - dopolední bohoslužba

Unijní konference CASD 2014: Zůstaňte ve mně -  dopolední bohoslužba

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Křídla nad Papuou

Z pořadu: Adventisté ve světě

V drsné horské oblasti Papuy v Indonésii, kde vesnice oddělují strmé
hory a husté džungle, nejsou žádné dálnice.
Ale nejsou tam ani žádné
snadné cesty.
Gary Roberts po léta překonával tyto nemožné vzdálenosti s křídly víry.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Z obýváku až k domovu modlitby

Z pořadu: Adventisté ve světě

V každodenním shonu je snadné projít kolem míst, aniž bychom si všimli, co v nich Bůh dělá.

V Montevideu, hlavním městě Uruguaye, založila skupina lidí z Církve adventistů sedmého dne společenství, kde dosud žádné nebylo. Chtěli vytvořit místo, kde by mohla růst víra a kde by lidé mohli najít naději a pocit sounáležitosti.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

zobrazit více

Aktuality

Řekni to světu (Tell the World)

5. 11. 2017

Správná rovnice, ale špatná interpretace. Výsledkem byl smutek, bolest a sklíčenost. Tak začíná příběh Církve adventistů sedmého dne v novém australském filmu „Řekni to světu“.
Film představuje podle skutečných událostí příběh malé skupiny farmářů ze severovýchodní části Spojených států, kteří položili základ pro hnutí, jehož zásadními otázkami jsou očekávání druhého
příchodu Ježíše Krista, návrat k biblické interpretaci Písma, evangelizace, zdraví a vzdělání.
„Řekni to světu“ není jen filmem historickým a informativním, ale věrohodně ukazuje reálné zápasy víry, když se adventističtí průkopníci vzpamatovávali z rozpadu svých největších nadějí.


přečíst více

Re-form-ace: Stačí evangelium? (2)

5. 11. 2017

Rok 2017 je připomínkou, že uplynulo 500 let od začátku evropské reformace, kdy Martin Luther v Německu zveřejnil svých 95 tezí.
Skrze své teze očistil Luther evangelijní zvěst od zbytečných a falešných důrazů. Jak přesně evangelium chápe německý reformátor? A co znamená, když řekneme, že Kristus je naše spravedlnost?
Rozhovor v kostele Martina ve zdi vedli webpastor Jindřich Černohorský a teolog Petr Krynský.


přečíst více

Re-form-ace: Stačí Bible? (1)

4. 11. 2017

Rok 2017 je připomínkou, že uplynulo 500 let od začátku evropské reformace, kdy Martin Luther v Německu zveřejnil svých 95 tezí.
Podle Luthera je jedním z pilířu pro spasení důraz na sola scriptura, tedy pouze Písmem. Podle křesťanské tradice všechna pravda o Bohu vychází z Bible. V čem spočívá převratnost těchto pilířů? A má někdo patent na výklad Bible?
Rozhovor v kostele Martina ve zdi vedli webpastor Jindřich Černohorský a duchovní Církve československé husitské Martin Chadima.

přečíst více