Program HopeTV od 21. února 2014

21. 2. 2014

Ježíšova podobenství nebo příběh proroka Elizea, který zkřísil syna sunemitských manželů a uzdravil malomocného Námana? To jsou další z animovaných biblických příběhů pro děti. Ty mohou sledovat v pátek 21. 2. od 18.30 hod., v sobotu od 7.35 hod. a 15.00 hod.
Klavírní koncert pianistky Sary Dansehpour přináší 60 minut klasických melodií – např. Sergeje Prokofjeva či Rachmaninova. Hudebně se můžete naladit v sobotu 22. 2. 2014 od 20.00 hod. nebo v repríze v neděli ve 14.30 hod.


Pro mladé je tu seriál "Za obzorem". Že není poklad jako poklad a ten pravý leží někde jinde než zakopaný pod zemí? Díl "Poklad" vysíláme v sobotu 22. 2. od 15.30 hod. V úterý 25. 2. od 20.00 hod.  pak díl "Imitace". Kde se s ní můžeme setkat? A co imitace v duchovním oblasti, do jaké míry je bezpečná, nebo naopak nebezpečná?
Od neděle 23. února 2014 se můžete těšit na série pořadů od jejich prvního dílu. Ať už na přednášky Lee Vendena "Jsi připravený?", australskou sérii dokumentů "Hledání" nebo přednášky Karla Staňka "Odvaha žít".
Americký pastor Lee Venden zaměřil třináct setkání s názvem "Jsi pripravený?" v březnu 2012 v Bratislavě na oživení každodenního prožívání vztahu s Bohem. Představil to, čím Bible vede k prohlubování vztahu s Ježíšem Kristem. Záznam ze setkání můžete sledovat od neděle každý den od 10.30 hod.


Australský dokumentární seriál "Hledání" představuje Bibli a její poselství z pohledu archeologů, historiků, filosofů a teologů. Jednotlivé díly hledají odpověď na otázky původu našeho života, nesmrtelnosti, spravedlnosti, svobody, zla nebo např. naděje. Seriál uvidíte denně od neděle 23. 2. od 17.00 hod.
Ztratili jste vy nebo někdo z vašich blízkých odvahu žít? Máte tolik problémů, nebo jste se dostali do bodu, kdy máte pocit, že už nevíte kudy kam? Proč tu být a jaký je smysl existence, nad tím se zamýšlel pastor Karel Staněk v devíti přednáškách "Odvaha žít". Přednášky vysíláme každý podvečer od 18.00 hod. Poprvé v neděli 23. 2. 2014.
Zveme vás i k premiérám záznamů z Biblických týdnů 2013 - třináctému dílu "Velkého příběhu Bible II" s Danielem Dudou  v pátek 21. 2. od 17.30 hod., v sobotu od 13.00 hod. a v neděli od 20.00 hod. Stejně tak ale i k 19. dílu "Krása a zložitosť rodinného života" s Eliasem Brasilem de Souzou v sobotu 22. 2. od 16.00 hod. či v neděli od 13.00 hod.
Celý program vysílání najdete v sekci program.
Přejeme vám příjemný a povzbuzující čas u sledování našich pořadů.
přečíst více

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 12. část

21. 2. 2014

V 6. biblickém dějství je Ježíš Kristus naším Soudcem. Jak ho v této roli představují autoři biblických knih? Na základě čeho před ním v den soudu obstojíme? Daniel Duda poukázal na rozměr a hloubku vztahu Ježíše Krista a Boha-Otce k nám lidem, přestože hřešíme. Stejně tak ale i na to, zda je Boží království něčím vzdáleným, nebo ho máme na dosah.
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více

Život naplněný důvěrou - Michael G. Hasel

20. 2. 2014

Zamyšlení Michaela G. Hasela z pátého unijního setkání ASI v roce 2009.
Věříme opravdu, že Ježíš brzy přijde? Co pro to děláme? Uvědomujeme si naše poslání a misi, kterou nám Bůh svěřil? Michael Hasel ve svém kázání upozorňuje na aktuálnost textu uvedeného v novozákonní knize Zjevení, 3. kapitole, 14. - 21. verši. Vysvětluje, že materializmus dnešního západního světa nás stimuluje k vlažnému pohledu a postoji vůči „umírajícímu“ světu. Uvádí, že Bůh hledá poslední generaci - lidi, kteří nejsou spokojeni s povrchností a vlažností. „Ježíš hledá muže a ženy, kteří vyzdvihnout Bibli jako Boží slovo v nemorálním světě, jako jedinou normu pro náš život,“ dodává Michael Hasel.
Michael G. Hasel, Ph.D. je profesorem archeologie na Southern Adventist University v USA. Specializuje se na Starý Zákon, archeologii a blízkovýchodní studie. V posledních 20 letech se účastnil řady archeologických vykopávek v Izraeli, Jordánsku a Kypru.
ASI - CS je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob členů Církve adventistů sedmého dne, které působí v České republice i v zahraničí.
přečíst více

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 19. část

19. 2. 2014

Každý přichází do manželství z jiné rodiny, s různými zvyky, normami, z rozdílné kultury. Rodinný život a vztahy ovlivňují i další členové rodiny, nejrůznější okolnosti a problémy. Co pro naše manželství a rodinu může udělat Ježíš Kristus? Uvědomujeme si přednost, že chce pomoci našim vztahům? Proč mu dát ve svém životě místo?
Záznam přednášek na téma: "Krása a zložitosť rodinného života". Přednáší dr. Elias Brasil de Souza. Dr. Souza působí jako náměstek ředitele institutu BRI, kde se věnuje výzkumu a výkladu Starého zákona.
Biblický týden Slovenského sdružení CASD 2013, Račkova dolina.
přečíst více

Bible pro dnešek / Matouš 19,16.21-22 / Bohatí a slavní

18. 2. 2014

Ptáte se někdy sami sebe, co potřebujete pro své spasení? Máte pocit, že ve vašem duchovním životě a ve vztahu s Bohem není vše v pořádku, něco vám chybí, nebo potřebujete něco změnit? Nad textem z Matoušova evangelia 19,16.21-22, ve kterém přišel bohatý muž za Ježíšem, se zamyslel kazatel Michal Fulier, který působí na Slovensku ve sborech Církve adventistů sedmého dne - Lučenec a okolí.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 22. února 2014.
přečíst více

Pozvánka ke sledování pořadů na HopeTV

14. 2. 2014

Přinášíme Vám nabídku pořadů, které můžete ve vysílání  HopeTV zhlédnout v následujících dnech:

Pořady pro děti (pátek 14. 2. od 18:30 hod., sobota 15. 2. od 7:30 a 15:00 hod.)
V nejistých dobách izraelského království víra v Boha kolísala jako list ve větru. Jakým způsobem se prostřednictvím proroka Elijáše snažil Bůh oslovit tento národ? Na příběh o proroku Elijáši se mohou děti těšit v pátek večer a v sobotu ráno. Animovaný pořad „Pane, verím“, ve kterém nás Ježíš učí, že můžeme být svědky velké zázraku, i když je naše víra malá jako hořčičné semínko, uvidí děti v sobotu odpoledne.


 
„Sedmý den“ (pátek 14. 2. od 20:00 hod., sobota 15. 2. od 8:50 hod.)
Je sedmým dnem sobota nebo neděle? Vydejte se spolu s námi na pátrání po pravdě o skutečném dni odpočinku. Tento jedinečný dokument Vám může odhalit překvapivá historická fakta. Současně Vás zavede na nejrůznější místa naší planety: parnou jihoamerickou džungli, Čínu, Irsko, Blízký východ, ale také Českou a Slovenskou republiku.
„Keď láska víťazí“ (sobota 15. 2. od 19:30 hod., neděle 16. 2. od 12:30 hod.)
Jaké důsledky může mít v lidském životě a v manželství závislost? Může jí pomoci skutečná a obětavá láska? Nepropásněte vysílání dokumentu z produkce Štúdia Nádej „Keď láska víťazí“.


 
Bible pro dnešek - Bohatí a slavní (od neděle 16. 2. každý den v 8:00 a 19:30 hod.)
Ježíš se snažil oslovit i bohaté a slavné. Chtěl jim nabídnout bohatství, které si za peníze nekoupí. V čem nás může Ježíš inspirovat? Odpověď na tuto otázku můžete najít v novém díle tohoto oblíbeného pořadu.
Pořady připomínající Národní týden manželství
V rámci končícího Národního týdne manželství jsme zařadili několik programů, které řeší partnerské, manželské a rodinné vztahy. Nenechte si ujít například premiéru vysílání pořadu „Krása a zložitosť rodinného života“. Osmnáctá přednáška Eliase B. de Souzy řeší důležitost manželského vztahu, chování rodičů k dětem a také míru vlivu rodičů na vztah dětí k Bohu (sobota 15. 2. od 16:00, neděle 16. 2. od 13:00). Z cyklu „Křesťan a sexualita“ se zase dozvíte, jak pornografie ovlivnila sexuální život nebo co říká Bible o sexu před manželstvím a o nesezdaném soužití (od neděle 16. 2. každý den od 16:00 hod.). Zhlédnout můžete také druhou polovinu přednášek právě vysílaného pořadu „Křesťanská rodina“ (každý den od 17:30).Ve vysílání HopeTV uvidíte i nový spot k Národnímu týdnu manželství a reprízy dokumentu „Manželství je umění“.
„KONCERT: Mark Willey“ (sobota 15. 2. od 20:00 hod., neděle 16. 2. od 14:45 hod.)
Pro příjemné nalazení sobotního večera jsme pro Vás připravili koncert varhaníka a hudebníka Marka Willeyho, který od vystudování konzervatoře působí jako pastor a vedoucí hudebního oddělení sboru Církve adventistů v americkém městě Silver Spring, ve státě Maryland.
„Vaříme s Romanem Uhrinem“ (od pondělí vždy v 15:00 hod.)
Zajímáte se o přípravu zdravých jídel? Pak je tento pořad určený právě pro Vás. Nahlédněte spolu s kuchařským mistrem Romanem Uhrinem do tajů zdravého vaření. Zjistíte, jak připravit zdravou sladkou či slanou snídani nebo jak vykouzlit výživově hodnotný a přitom chutný oběd.
Ve vysílání HopeTV najdete také již dvanáctou přednášku Dr. Daniele Dudy „Velký příběh Bible II.“ (pátek 14. 2. od 17:30 hod., neděle 16. 2. od 20:00 hod.) nebo pořad o zdraví i nemocech „V ordinaci“, který nás tentokrát zavede na oddělení endokrinologie (pátek 14. 2. od 22:00 a sobota 15. 2. od 8:10 hod.).
Kompletní přehled vysílaných pořadů naleznete zde.
přečíst více