Právě sledujete: Ludovít Vladár - Skončí příběh

7245 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Ludovít Vladár chválí Boha písněmi, slovem i svým životem. Jeho životní příběh je plný písní o cestě s Ježíšem. V Církvi adventistů sedmého dne je známý jako umělec spjatý s duchovní hudbou šedesátých až osmdesátých let. Mnohé z jeho písní mezi posluchači zlidověly a zpívají se při různých církevních i momocírkevních příležitostech. Přinášejí povzbuzení a duchovní posilu. Téměř třicet let zpíval s vokální skupinou Jaspis.

Skončí příběh
J.W. Peterson / L. Vladár

Skončí příběh této země,ztichne pláč, i každý smích.Nezůstane skrytý ve tměani jeden tajný hřích!Ptáš se: "Co bude dál"?nebo: "Proč bych se já bál?"Ano, máš ještě chvíli čas,než zazní Boží mocný hlas. Ježíš čeká na tě u dveří,dar nebe chce ti dát.Šťasten, kdo dnes Jemu uvěří,nemá se čeho bát.On má klíče od všech problémů,On zná i přání tvá.Ano, máš ještě chvíli čas,máš ještě malou chvíli čas. Ježíš přijde, aby soudilvšechny skutky dobré, zlé.Přijde brzy v slávě s andělypro věrné dítky své.Chceš se připravit pro život věčný,chceš být v nebesích?Ano, máš ještě chvíli čas,jen malou chvíli čas,jen malou chvíli časa přicházet Jej uvidíš!
zobrazit více zobrazit méně

Pěvecký sbor Československé unie CASD - Jeruzalém

Pěvecký sbor Československé unie CASD - Jeruzalém

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

Další díly

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

6923 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Druhé vydání české varianty pořadu „Můj příběh, má píseň“ je věnováno evangelistovi a muzikantovi, který svoji hudební kariéru věnoval jak sólové tvorbě, tak činnosti v uskupeních Gabriel nebo Grace. Hodinový rozhovor Martina Žaluda s Jindřichem Černohorským nabídl nejen zajímavé povídání, ale také pět živých písní, přibližujících Jindrovo hudební nasměrování.
zobrazit více

Můj příběh, má píseň - Pavel Kantor

8808 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Pavel Kantor, zpěvák, kytarista, textař a skladatel, absolvent ostravské lidové konzervatoře - obor klasická kytara, vyrostl na moravsko-slezském pomezí, kde se také původně vyučil elektromechanikem. Hudbou a zpěvem byl ovlivněn během náboženských bohoslužeb, do kterých se posléze i sám aktivně zapojoval. Později se stal spoluzakladatelem vokálního mužského kvarteta Orion, v němž intenzivně působil až do roku 1989 (skupina se věnovala interpretaci tradičních i moderních duchovních písní, avšak výhradně uvnitř křesťanských denominací - vystupovat veřejně nebylo z politických důvodů možné).
Od roku 1999 Pavel Kantor koncertuje sólově na veřejnosti a své písně si většinou sám skládá i textuje. Jsou silně ovlivněny jeho životním stylem, vztahem k přírodě a aktivním křesťanstvím.
Žánrově se pohybuje na pomezí folku, často okořeněného výlety do oblasti folkrocku, popu, blues nebo i šansonu. Jeho specialitou jsou tzv. „zoologické písničky“ pro děti, kterým věnoval své první sólové album Křesťanská zoologie kamaráda pavouka a část zpěvníku svých písní (vydal Patmos Recording v roce 1998). Aktivně se zapojuje i do sekulárního folkového života. Z festivalu Orlovský špagát se prozpíval už dvakrát do finále hudebního festivalu Moravský vrabec v Karviné (v roce 2000 a 2001).

Vedle svého civilního povolání (revizní technik elektro) zpívá a koncertuje na různých benefičních a charitativních koncertech, v mládežnických klubech, na hudebních festivalech a festiválcích, nebo i v horách u táboráku. Vystupuje ale hlavně v kostelích a modlitebnách různých křesťanských denominací, kam bývá již tradičně a pravidelně srdečně zván. Můžeme ho slyšet i ve vysílání Proglasu, na vlnách Českého rozhlasu Ostrava a na internetovém AWrádiu.
zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první