Bible pro dnešek / Vlastnosti správce / 2018 1Q 06

5. 2. 2018

Co znamená "sloužit Bohu celým srdcem"? Jeden ze starozákonních textů říká, že "jestliže ho (Boha) opustíš, odvrhne tě navždy". Jak jde tento text dohromady s novozákonními vyjádřeními, že Bůh zůstává za všech okolností věrný a neopustí nás? A jak rozumět textu, kde člověk má být věrný ve spravování "nespravedlivého" majetku?
Rozhovor na téma šestého úkolu „Vlastnosti správce" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teoložka Soňa Sílová.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Vánoční koncert Vinohradského pěveckého sboru 2013

4. 2. 2018

Vánoční koncert Vinohradského chrámového sboru v roce 2013.


přečíst více

Majstrovské dielo: Stratená drachma (5/6)

2. 2. 2018

Majstrovské dielo je dokumentárna séria austrálskej televízie HopeChannel, ktorá skúma niektoré z najslávnejších a najzaujímavejších umeleckých diel. V období, keď mnohí ľudia nevedeli čítať a písať, bolo umenie jediným prostriedkom pre pochopenie Boha.
Poznáte ten pocit, keď niečo stratíte a nemôžete to nájsť? Dnešný príbeh je o žene, ktorá na kolenách zúfalo hľadala stratenú vec a urobila všetko pre to, aby ju našla.


přečíst více

Misie adventistů ve světě: Jedině Kristova metoda I

31. 1. 2018

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve čtvrtém čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Euroasijské divizi, která leží mezi Černým a Ochotským mořem. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
Co zahrnuje Kristova metoda? Podle zpráv evangelií, vidíme Ježíše jako někoho, kdo se pohybuje mezi lidmi, nestraní se jich, na druhou stranu si ale nachází chvíle ticha a samoty. K tomu má navíc u sebe uzký kroužek těch, s kterými prožívá osobní chvíle radosti i bolesti.


přečíst více

Bible pro dnešek / Zodpovědnost dobrých správců / 2018 1Q 05

29. 1. 2018

Jaký význam má v řeckém biblickém textu slovo "správce"? Chápali pod ním to samé, co my dnes? Pavel o sobě řekl, že je správcem "Božích tajemství". Co tím myslel? A jaké mají být vlastnosti správce? Křesťané mají být správci "Boží milosti" a sloužit druhým "dary Boží milosti." Jak tomu rozumět? Pochopení těchto textů se zdá pro život zásadní.
Rozhovor na téma pátého úkolu „Zodpovědnost dobrých správců" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teoložka Soňa Sílová.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Setkání ASI Olomouc 2017 - sobota odpoledne

28. 1. 2018

ASI-CS je spolkem adventistů pracujících ve společensky odpovědných profesích. Podporujeme projekty zaměřené na mládež, vzdělání a misii. Více informací najdete na www.asi-cs.cz


přečíst více