Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden 2015)

Právě sledujete: Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden 2015)

Z pořadu: Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden ČS 2015)

Umí současná církev oslovit sekulární svět skrze média? Jaký jazyk by měla církev k tomuto účelu používat? A jaký prostor církvi v mediílním světě náleží? V termínu od 26. července do 2. srpna 2015 proběhl v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou Biblický týden Českého sdružení. V rámci této akce vystoupil Petr Vaďura, který hledal odpovědi na podobné otázky.
Petr Vaďura (*1962 v Šumperku) vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, 1986 nastoupil jako učitel na základní školu do Hronova, z důvodů svědomí odmítl podepsat učitelský slib. Propuštěn, pracoval v dělnických profesích, 1987–1989 jako vychovatel v Jedličkově ústavu. 1989–1992 zaměstnancem Křesťanskáých sborů, od r. 1993 působil jako misijní pracovník. Od roku 2012 zaměstnán Evangelickou církví metodistickou nejprve jako praccovník v médiích, od roku 2014 té jako lokální kazatel. Žije v Tachově, ve své rozhlasové práci spolupracuje s Českým rozhlasem a TWR. V nakladatelství Vyšehrad vyšly knižně biblické rozhovory, jež vedl v pořadech TWR i Českého rozhlasu s Janem Hellerem Znamení odkazující k nebi a Na čem mi záleží, s Janem Sokolem Zůstat na zemi, s Jiřím Benešem Nevystižitelný Bůh, s Petrem Pokorným Má to smysl a s Pavlem Hoškem V dobrých rukou a s Gabrielou Ivanou Vlkovou Izajáš – svědectví o vítězící důvěře. V nakladatelství Kalich vyšla jeho kniha rozhovorů s Jiřím Benešem Pradějiny. Petr je ženatý, má tři syny a dceru. Má rád klasickou hudbu, literaturu, architekturu a výtvarné umění.Rád cestuje a nejraději relaxuje v lesích Českého lesa.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Ježíš – učitel misie / 2015 3Q 7

Bible pro dnešek /  Ježíš – učitel misie / 2015 3Q 7

Bible pro dnešek / Ester a Mordokaj / 2015 3Q 6

Bible pro dnešek /  Ester a Mordokaj / 2015 3Q 6

Bible pro dnešek / Misionáři navzdory těžkým okolnostem / 2015 3Q 5

Bible pro dnešek /  Misionáři navzdory těžkým okolnostem / 2015 3Q 5

Další nově nahraná videa

Naděje žije | Bortící se Blízký východ | Mark Finley (03/10)

Z pořadu: Naděje žije

Blízký východ je už dlouhá léta symbolem napětí a nejistoty. Věčně nové konflikty a nepokoje často vyvolávají otázku: kam tenhle svět vlastně směřuje? Jeden starověký příběh ale nabízí překvapivě aktuální odpovědi a ukazuje, jak se v dnešním zmatku zorientovat a hledět do budoucnosti s větší jistotou a klidem. Přijďte objevit naději, která vydrží i v časech otřesů.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Naděje žije | Buďte aktivní, zůstaňte zdraví | Ernestine Finley (03/09)

Z pořadu: Naděje žije

Pohyb nemusí znamenat dřinu v posilovně ani běhání maratonů. Stačí najít takovou aktivitu, která vás bude bavit a kterou zvládnete pravidelně zařadit do svého dne. Tento večer se dozvíte, jak i malé kroky v podobě chůze, protahování nebo jednoduchých cvičení dokážou znásobit vaši energii, posílit imunitu a přinést radost do života.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více