Misie adventistů ve světě: Krása a rozmanitost

Právě sledujete: Misie adventistů ve světě: Krása a rozmanitost

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve třetím čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Jihoasijské divizi, která leží mezi Arabským mořem a Bengálským zálivem. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
Do Jihoasijské divize patří čtyři země: Indie, Nepál, Bhútán a Maledivy. V oblasti žije 1,3 miliardy obyvatel. Jen v Indii se mluví více než 22 hlavními jazyky a více než 700 dialekty. Oslovit tak velké spektrum kultur je obrovskou výzvou. Dnes je v této divizi na 4500 sborů a 1,5 milionů členů (což znamená 1 adventista na 860 obyvatel).

zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Život v době „nové smlouvy“ / 2017 4Q 02

Bible pro dnešek / Život v době „nové smlouvy“ / 2017 4Q 02

Sázka o život Rosti Heczka

Sázka o život Rosti Heczka

Sázka o život Rosti Heczka

Sázka o život Rosti Heczka

Další nově nahraná videa

Lékaři duší

Z pořadu: Lékaři duší

Životní situace nemocného člověka bývá velmi složitá a plná ztrát. Nemoc člověka a vyrovnávání se s ní ovlivňuje celá řada faktorů a potřeb -- tělesných, sociálních, duševních i duchovních. Vnímání a podpora těchto potřeb napomáhá lepší připravenosti pacienta i jeho nejbližšího okolí zvládat nemoc. Péče o duchovní potřeby se stává nedílnou součástí komplexní péče o nemocné ve zdravotnických zařízeních. Na základě našich několikaletých zkušeností (v posledních 6 letech se duchovní služba ve zdravotnictví dynamicky rozvíjí) můžeme říci, že si v nemoci, více než kdy jindy, pokládají lidé otázky po smyslu života, své aktuální životní situace, smyslu nemoci, a samozřejmě také hodnotí svůj dosavadní život. Tyto otázky často vzbuzují touhu po sdílení či odpuštění. Na tyto potřeby reaguje právě služba nemocničních kaplanů, kteří slouží všem pacientům bez rozdílu vyznání.
Více na www.nemocnicnikaplan.cz.
zobrazit více

Na ceste 8: V meste

Z pořadu: Na ceste

Nový slovenský seriál Na ceste, ktorý pre vás pripravila televízia HopeTV, prináša historický prehľad o misijných cestách Cirkvi adventistov siedmeho dňa. Ôsmy diel "V meste" sa zamýšľa, akým spôsobom možno najlepšie osloviť neveriacich ľudí vo veľkých mestách.

zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více