Majstrštyk: Babylonská věž (26/26)

Právě sledujete: Majstrštyk: Babylonská věž (26/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Babylonská věž" namaloval holandský malíř Lucas van Valckenborgh. Vypravuje příběh potomků Noeho, kteří žijí v Bábelu a snaží se ochránit před potopou tím, že postavili ohromnou věž. Chtěli utéct před smrtí svým vlastním úsilím. A Bůh se rozhodl zasáhnout!
zobrazit více zobrazit méně

Majstrštyk: Babylonská věž (26/26)

Majstrštyk: Babylonská věž (26/26)

Portrét Ireny Szurmanové

Portrét Ireny Szurmanové

Portrét Ireny Szurmanové

Portrét Ireny Szurmanové

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Symbolické činy / 2015 4Q 6

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bůh dával Jeremjášovi zajímavé úkoly, které dnes nemusíme úplně chápat. Měl si například koupit krásný opasek a donést jej do daleké země, tam jej ukrýt a po mnoha dnes se pro něj vrátit. A nebo si koupit hliněnou láhev a rozbít ji. Co to vše mělo znamenat? Můžeme se z toho poučit dnes?

Rozhovor na téma šestého úkolu „Symbolické činy“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a učitel starého zákona a hebrejštiny na Husitské teologické fakultě a Teologickém semináři CASD, doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více

Abraham - Roman Hampacher 5/6 Já + církev (Kongres mládeže ČS 2015)

Z pořadu: Abraham - Roman Hampacher (Kongres mládeže ČS 2015)

"Neboj se jít a sáhnout si až na své dno, rozšroubovat svou DNA, jít úplně k prvopočátku toho, kde všechno začíná. Pokud toužíš změnit sám sebe, musíš začít od základu, od začátku, ode dna. Musíš změnit to, co zadává program Tvým buňkám, Tvému myšlení a tím předurčuje vývoj a vlastnosti Tvého organismu... musíš změnit svou DNA."

Kongres mládeže Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne se uskutečnil v srpnu 2015. Akce nesla název "Komplex DNA" a jejím cílem bylo znovu se zamyslet nad svojí podstatou a směřováním. Hlavním řečníkem celého kongresu byl pastor Církve adventistů Roman Hampacher.

Pátá promluva Romana Hampachera se zamýšlí nad vztahem já vs. CÍRKEV. Čím je pro mě církev? A co mohu tomuto společenství nabídnout já? Svazuje či osvobozuje moje duchovní názory církev?
zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více