Bible pro dnešek / Boží pečeť, nebo znamení šelmy? / 2018 2Q 11

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Boží pečeť, nebo znamení šelmy? / 2018 2Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Znamení šelmy je téma často přetřásané. Od čárového kódu po číslo 666. Co ale skutečně znamená číslo šelmy? Proč je možné je dostat na ruku nebo na čelo? A proč jsou ti nezachránění popsáni jako ti, co jsou mučeni před Beránkem?
Rozhovor na téma dvanáctého úkolu „Boží pečeť, nebo znamení šelmy?" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Oldřich Svoboda.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Kořeny víry: Valdenští - lidé z údolí (6/48)

Kořeny víry: Valdenští - lidé z údolí (6/48)

Kořeny víry: Valdenští - lidé z údolí (6/48)

Kořeny víry: Valdenští - lidé z údolí (6/48)

Hledání 2: Vyhoření (9/14)

Hledání 2: Vyhoření (9/14)

Další nově nahraná videa

Novoroční bohoslužba HopeTV (2026)

Z pořadu: Online bohoslužby HopeTV

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti s novým pořadem Písničkoviště.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Pronásledováni, ale ne opuštěni / 2026 1Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Pronásledováni, ale ne opuštěni / 2026 1Q 01

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Adventisté ve světě | Křídla nad Papuou

Z pořadu: Adventisté ve světě

V drsné horské oblasti Papuy v Indonésii, kde vesnice oddělují strmé
hory a husté džungle, nejsou žádné dálnice.
Ale nejsou tam ani žádné
snadné cesty.
Gary Roberts po léta překonával tyto nemožné vzdálenosti s křídly víry.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Z obýváku až k domovu modlitby

Z pořadu: Adventisté ve světě

V každodenním shonu je snadné projít kolem míst, aniž bychom si všimli, co v nich Bůh dělá.

V Montevideu, hlavním městě Uruguaye, založila skupina lidí z Církve adventistů sedmého dne společenství, kde dosud žádné nebylo. Chtěli vytvořit místo, kde by mohla růst víra a kde by lidé mohli najít naději a pocit sounáležitosti.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

zobrazit více

Bible pro dnešek / „Vyvolte si dnes“ / 2025 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / „Vyvolte si dnes“ / 2025 4Q 13

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Bůh je věrný! / 2025 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Bůh je věrný! / 2025 4Q 12

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Na cestě do Emauz – Karel Nowak

17. 10. 2013

Záznam kázání Karla Nowaka z dopolední části konferenčního shromáždění Českého sdružení CASD 2011 konaného v Hradci Králové.
Proč v našem vztahu s Bohem není vždy všechno jasné a přímočaré? Jak najít osobní vztah k Bohu? Karel Nowak ve své úvaze přibližuje setkání učedníků s Pánem Ježíšem na cestě do Emauz zaznamenané v Lukášově evangeliu, 24. kapitole, 13.-35. verši. Na základě tohoto příběhu Karel Nowak demonstruje naše prožívání víry a hledání odpovědí na nejasné otázky. Uvádí, že pouze pod vlivem Božího slova a pod mocí Božího ducha bude náš život s Bohem skutečným prožitkem.
Záznam celého slavnostního konferenčního shromáždění, jehož motto znělo: „Jednota v rozmanitosti“, můžete zhlédnout v našem archivu.
Více informací o Českém sdružení Církve adventistů sedmého dne naleznete zde.
přečíst více

Cliff! - 32: Proč je tu něco, místo ničeho?

16. 10. 2013

Proč je tu něco, místo ničeho?
Cyklus filozoficko-teologických úvah
Clifford Goldstein
přečíst více

Bible pro dnešek: Živá, svatá, Bohu milá oběť

14. 10. 2013

Do jaké míry jsme schopni a ochotni se dnes obětovat pro druhé? Jaká lidská činnost může být označena za svatou a Bohu milou? Mají biblická slova popisující obětní systém starozákonního Izraele nějaký význam, případně snad i poučení pro člověka ve 21. století?
V úvodním čtení biblického textu se zaposloucháme do perikopy ze starozákonní knihy Leviticus (3. Mojžíšova) 5,5-7.11. Text nás uvede do popisu obětního obřadu za hřích, který měl přinést každý izraelita v době existence chrámu. ThLic. Oldřich Svoboda, pastor a učitel, nám přiblíží čtyři hlavní myšlenky, které lze ze čteného textu Bible vyrozumět.
V druhé části pořadu jsme ve studiu HopeTV zpovídali vedoucí Dobrovolnického centra humanitární organizace ADRA v Českých Budějovicích - Jitku Chánovou. Dobrovolnická centra ADRA vykonávají po celé naší zemi velmi záslužnou a obdivuhodnou práci. Co práce v takovém centru člověku dává, a co mu naopak bere? Jaké oběti přináší dobrovolníci, když se rozhodnou věnovat pomoci druhým? Odpovědi na tyto, ale i další otázky naleznete v druhé části našeho pořadu. Více se o práci dobrovolníků dočtete na webových stránkách DC ADRA České Budějovice.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 19. října 2013.
přečíst více