Bible pro dnešek / Proč potřebujeme vykládat Písmo? / 2020 2Q 06

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Proč potřebujeme vykládat Písmo? / 2020 2Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Potřebuje vůbec Bible, aby byla vykládána? Jaký přístup zvolit, aby se nám nestalo, že si omluvíme téměř jakékoliv jednání? Může člověk bez teologického vzdělání porozumět Bibli? Neměl by to nechat na odborníky a poslechnout si jejich názor? Existují nějaké příklady toho, jak lidé v minulosti a i dnes špatně vykládali Bibli došli k mylným závěrům?
Rozhovor na téma šestého úkolu „Proč potřebujeme vykládat Písmo?" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Oldřich Svoboda.


O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více zobrazit méně

Prožijte sobotu s námi 7 (2. května 2020)

Prožijte sobotu s námi 7 (2. května 2020)

Druhé poselství Teda Wilsona ke koronavirové pandemii

Druhé poselství Teda Wilsona ke koronavirové pandemii

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (19/36)

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (19/36)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Důvody k díkůvzdání a modlitbě / 2026 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Důvody k díkůvzdání a modlitbě / 2026 1Q 02

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Novoroční bohoslužba HopeTV (2026)

Z pořadu: Online bohoslužby HopeTV

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti s novým pořadem Písničkoviště.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Pronásledováni, ale ne opuštěni / 2026 1Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Pronásledováni, ale ne opuštěni / 2026 1Q 01

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Adventisté ve světě | Křídla nad Papuou

Z pořadu: Adventisté ve světě

V drsné horské oblasti Papuy v Indonésii, kde vesnice oddělují strmé
hory a husté džungle, nejsou žádné dálnice.
Ale nejsou tam ani žádné
snadné cesty.
Gary Roberts po léta překonával tyto nemožné vzdálenosti s křídly víry.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Z obýváku až k domovu modlitby

Z pořadu: Adventisté ve světě

V každodenním shonu je snadné projít kolem míst, aniž bychom si všimli, co v nich Bůh dělá.

V Montevideu, hlavním městě Uruguaye, založila skupina lidí z Církve adventistů sedmého dne společenství, kde dosud žádné nebylo. Chtěli vytvořit místo, kde by mohla růst víra a kde by lidé mohli najít naději a pocit sounáležitosti.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

zobrazit více

Bible pro dnešek / „Vyvolte si dnes“ / 2025 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / „Vyvolte si dnes“ / 2025 4Q 13

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

ADRA: Povodně 2013 - poděkování dárcům za pomoc

3. 12. 2013

Ohlédnutí za pomocí humanitární organizace ADRA po povodních v České republice v červnu 2013.
Na začátku června 2013 zasáhly Českou republiku ničivé povodně. ADRA okamžitě aktivovala svůj povodňový tým a do zasažených oblastí vyslala své koordinátory. Z pohotovostního fondu bezprostředně uvolnila 250.000,- Kč a lidem postiženým povodní poskytla materiální pomoc za více jak 2,5 milionu Kč. Finančně podpořila více než 380 rodin. Více informací o poskytnuté pomoci najdete na stránkách humanitární organizace ADRA.
ADRA i touto cestou děkuje všem, kteří se jakýmkoli způsobem zapojili do pomoci všem zasaženým.
přečíst více

Bible pro dnešek: Nebeská svatyně a Den smíření

2. 12. 2013

Popisuje prorocká kniha Daniel nadčasové, symbolické poselství týkající se boje dobra a zla, nebo se proroctví týkají minulosti a budoucnosti našich dějin? Co znamenají jednotlivé symboly, které jsou zaznamenány v 2., 7. a 8. kapitole knihy Daniel? Kazatel Oldřich Svoboda se podělil o přehled těchto proroctví i jejich význam a také souvislost s Jom kipurem, židovským Dnem smíření.
V druhé části pořadu jsme připravili ukázku z australského dokumentárního seriálu "Hledání", která se věnuje 8. kapitole knihy Daniel a také svatyni. Svatyni, která byla zde na zemi i té v nebi. Celý seriál "Hledání", který se zabývá otázkami života a křesťanství tak, jak je vidí Církev adventistů sedmého dne na základě svého poznání Bible, je možné zhlédnout na DVD, které vydalo AWR studio jako reedici dostupnou v eshopu AWR studia (zde).
Celý díl, ze kterého pochází uvedená ukázka, si můžete prohlédnout kliknutím na náš ARCHIV.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 7. prosince 2013.
přečíst více

Přímé přenosy o identitě adventismu již dnes večer

29. 11. 2013

Od dnešního večera můžete sledovat přímý přenos víkendového cyklu přednášek maďarského prof. dr. Jenő Szigetiho z Bratislavy na téma "Identita adventismu".
Přenosy vám přineseme:
- v pátek 29. listopadu - 18.00 hod.
- v sobotu 30. listopadu - 14.00 a 18.00 hod.
- v neděli 1. prosince - 9.00 hod.
Více informací o tématu i přednášejícím najdete zde.

přečíst více