Právě sledujete: Zamyšlení k modlitbě „Otče náš“ (4.) – Miroslav Kysílko

Z pořadu: Modlitba "Otče náš" - Miroslav Kysílko (Biblický týden ČS 2012)

Ježíš Kristus se v závěru své modlitby dotýká odpuštění. Za jaké odpuštění máme prosit ve vztahu k druhým lidem i sami sobě?

Bible nám na mnoha místech ukazuje, že pro nás mohou být zkoušky požehnáním. Jak jde tato skutečnost dohromady s Ježíšovou prosbou: "A nevydej nás v pokušení, ale vysvoboď nás od zlého."? Co dalšího si můžeme z této prosby odnést?

Záznam ranních zamyšlení Miroslava Kysílka k modlitbě "Otče náš" byl natočen v rámci Biblického týdne Českého sdružení CASD 2012 ve Ždírci nad Doubravou.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek: Jóel – Svatý a spravedlivý Bůh

Bible pro dnešek: Jóel – Svatý a spravedlivý Bůh

Zamyšlení k modlitbě "Otče náš" (3.) – Miroslav Kysílko

Zamyšlení k modlitbě "Otče náš" (3.) – Miroslav Kysílko

Bible pro každého – John Bradshaw: Neodpustitelný hřích

Bible pro každého – John Bradshaw: Neodpustitelný hřích

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Křídla nad Papuou

Z pořadu: Adventisté ve světě

V drsné horské oblasti Papuy v Indonésii, kde vesnice oddělují strmé
hory a husté džungle, nejsou žádné dálnice.
Ale nejsou tam ani žádné
snadné cesty.
Gary Roberts po léta překonával tyto nemožné vzdálenosti s křídly víry.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Z obýváku až k domovu modlitby

Z pořadu: Adventisté ve světě

V každodenním shonu je snadné projít kolem míst, aniž bychom si všimli, co v nich Bůh dělá.

V Montevideu, hlavním městě Uruguaye, založila skupina lidí z Církve adventistů sedmého dne společenství, kde dosud žádné nebylo. Chtěli vytvořit místo, kde by mohla růst víra a kde by lidé mohli najít naději a pocit sounáležitosti.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

zobrazit více

Aktuality

Radiometrické datování

18. 12. 2021

Zveme Vás ke sledování dalšího pokračování pořadu Achillovy paty evoluce. Tentokrát se zaměříme na metodu radiometrického datování.
Můžeme přímo měřit čas, který už byl? Protože nemáme "hodiny", které ukazují čas do minulosti, jak ho změřit? Mnoho lidí považuje radiometrické datování za nezvratný důkaz, ale jak tato metoda skutečně funguje?
Náš moderátor Jan Libotovský ve studiu přivítá Mgr. Libora Votočka a Ing. Lucii Spáčilovou Ph.D.
přečíst více

Geologický záznam

18. 11. 2021

Zveme Vás k přímému přenosu dalšího pokračování pořadu Achillovy paty evoluce.
Ropa, uhlí, zemní plyn, ale i ostrovy, úžiny nebo horské kaňony prý vznikaly mnoho miliónů let. Ale je to skutečně tak? Je možné, aby se to vše stalo, při extrémních podmínkách, velice rychle? Co odhalují geologické objevy? Budeme hledat nejpravděpodobnější odpovědi.

přečíst více

Fosilní záznam - 4. díl pořadu Achillovy paty evoluce

23. 10. 2021

Zveme Vás na další pokračování pořadu Achillovy paty evoluce.
Fosilní nálezy jsou považovány za věrohodný důkaz evoluční posloupnosti vývoje druhů. Vznikaly ale dlouho nebo rychle? Proč nenacházíme „přechodové“ druhy? Jak to, že se některé druhy takřka nezměnily? Nabídneme Vám odpovědi i další otázky.
přečíst více