Právě sledujete: Reflexy – Zdeněk Valchář

Z pořadu: Reflexy

Výtvarník Zdeněk Valchář tentokrát hovoří s redaktorem Bedřichem Jetelinou hlavně o svém velkém zájmu – Historicko-vlastivědné společnosti MORAVIAN.

Téma Moravští bratři bylo po dlouhá desetiletí pro socialistické společenské zřízení nepohodlné, tabuizované a tudíž i na severní Moravě zcela zapomenuté. Proto v roce 1999 vzniklo občanské sdružení MORAVIAN Historicko-vlastivědná společnost, které začalo intenzivně sdružovat nadšené obdivovatele díla Moravanů. Podařilo se vytvořit areál s muzeem, Parkem Moravských bratří a jinými pozoruhodnostmi, které jsou přitažlivé především pro zahraniční návštěvníky, kteří se do kontaktu se současnými Moravskými bratry dostávají ve světě častěji. Muzeum Moravských bratří není jen budovou s expozicemi ale i institucí, která iniciuje vznik, nebo obnovu dalších pamětihodností, připomínajících Moravské bratry.
zobrazit více zobrazit méně

Potopený Titanic - Pavol Ružička

Potopený Titanic - Pavol Ružička

Utopie.cz / Okultismus - tajemné jevy kolem nás

Utopie.cz / Okultismus - tajemné jevy kolem nás

Utopie.cz / Zachrání se tento svět?

Utopie.cz / Zachrání se tento svět?

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Doba soudců / 2016 1Q 4

Z pořadu: Bible pro dnešek

Starozákonní kniha Soudců popisuje zajímavé období. Kdo to byli ti soudcové a jak kniha Soudců vznikla? Je zajímavé, že v silně patriarchální době se objevují i ženy prorokyně. V tomto díle se podíváme také na muže jménem Gedeón a Samson.

Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Doba soudců“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a studentský pastor organizace INRI road Mgr. Josef Dvořák.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více

Válka ve jménu Boha? 2/3 Nesnášenlivost očima islámu - Luboš Kropáček

Z pořadu: Válka ve jménu Boha?

Třídílný cyklus "Válka ve jménu Boha?" proběhl ve Společenském centru "Londýnská 30" v březnu 2015. Smyslem setkávání bylo hledání širího kontextu vypjaté situace v Evropě.

Obsahem druhé přednášky, kterou vedl Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc., byly otázky týkající se náboženské nesnášenlivosti a propojení islámského terorismu s muslimskou vírou. Jakou skutečnou hrozbou představuje islám ze strany svého učení a víry? Hrozí islamizace západního světa?

Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc. (* 23. února 1939, Praha) je přední český islamolog, arabista, afrikanista a vysokoškolský pedagog. V šedesátých letech vystudoval arabistiku a anglistiku na FF UK. V současné době působí jako profesor v Ústavu Blízkého Východu a Afriky na Univerzitě Karlově. V letech 2008–2009 působil jako vedoucí Katedry religionistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. K hlavním oborům jeho zájmu patř kultura a myšlení islámského světa, postavení islámu v Evropě dnes, dějiny Blízkého východu, dějiny a kultura Afriky a v neposlední řadě vztah křesťanství a islámu. Publikoval mnoho knih a vědeckých studií v českém jazyce i ve světových jazycích. V českém prostředí patří mezi oblíbené publikace jeho Islámský fundamentalismus nebo Duchovní cesty islámu.
zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více