Právě sledujete: Poselství ostatku pro poslední dny - Michael G. Hasel

Z pořadu: Bohoslužby tématické

Záznam kázání Michaela G. Hasela z pátého unijního setkání ASI v roce 2009 v Hradci Králové.

Ve své úvaze se Michael Hasel zamýšlí nad obtížností hlásání evangelia v dnešní postmoderní době. Uvádí: „Vidíme tendenci nekázat jasné biblické poselství. Domníváme se, že postmoderní člověk nepřijme pravdu s velkým P a snažíme se chovat politicky správně, protože žijeme ve světě, kde se všichni o to snaží.“ Michael Hasel posluchače současně vyzývá: „Bůh Vás dnes povolává. Zná Vaše dovednosti a dary a žádá Vás, abyste pro něj udělali něco velikého.“

Michael G. Hasel, Ph.D. je profesorem archeologie na Southern Adventist University v USA. Specializuje se na Starý Zákon, archeologii a blízkovýchodní studie. V posledních 20 letech se účastnil řady různých archeologických vykopávek v Izraeli, Jordánsku a Kypru.

ASI je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob členů Církve adventistů sedmého dne, které působí v České republice i v zahraničí. Více informací o ASI naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 18. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 18. část

Bible pro dnešek / Jan 4,13-15 / Ježíš a lidé na okraji společnosti

Bible pro dnešek / Jan 4,13-15 / Ježíš a lidé na okraji společnosti

Národní týden manželství

Národní týden manželství

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Bible jako základ naší teologie / 2020 2Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Každý člověk žije v určité kultuře a má za sebou nejrůznější zkušenosti. Jak nás tyto a další věci ovlivňují při chápání textů Bible? Jak je to s tradicí? Máme i my adventisté nějakou tradici? A čím to je, že my křesťané dnes máme velký problém představit lidem Krista tak, aby si jej zamilovali?
Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Bible jako základ naší teologie" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Oldřich Svoboda.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (18/36)

Z pořadu: Kohouti kokrhají všude stejně - autorské čtení Jana Bárty

Jan Bárta, ředitel humanitární organizace a ilustrátor, v knize vzpomíná na své mládí, přináší zajímavé postřehy ze současnosti, ale především píše o práci humanitární organizace ADRA a situaci lidí, kterým pomáhá. Jako stříbrná nit se knihou line setkání s kohouty, kteří jsou na celém světě stejní. Druhou zásadní linkou je setkání s neštěstím, které sice provází lidi v různých odstínech po celé zeměkouli, přesto si však při čtení této knihy můžeme uvědomovat a pociťovat vděčnost, že jsme to my, kdo žijeme na té menší, blahobytnější části světa.

Knihu lze zakoupit v nakladatelství Advent-Orion:
https://www.adventorion.cz/knihy/kohoutikokrhajivsudestejne

zobrazit více

Aktuality

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více

Přímé přenosy ze Strážovic

19. 9. 2025

Zveme Vás on-line do Strážovic, společně budeme putovat právě do Ninive – a to s naším hostem, bratrem Danielem Dudou, teologem, kazatelem a člověkem, který nás skrze Boží slovo provede čtyřmi zastaveními na cestě proroka, jenž se snažil vyhnout svému poslání.
Rádi vás přivítáme na 21. unijní konferenci ASI-CS, která se uskuteční ve dnech 19. – 20. září 2025.
Téma konference: Inspirace ze života Jonáše – Bůh na nečekaných místech
přečíst více