Právě sledujete: Gospel jako zpívaná modlitba – Maranatha Gospel Choir a Radomír Jonczy

Z pořadu: Bohoslužby Praha-Smíchov

Záznam gospelové bohoslužby z 13. 11. 2010 ze sboru CASD Praha – Smíchov s písněmi Maranatha Gospel Choir a kázáním Radomíra Jonczyho.

Jak vnímáte modlitbu? Jaký rozměr by měla mít? Ve svém zamyšlení Radomír Jonczy vysvětluje, že modlitba by měla být především o naslouchání. Uvádí, že pokud chce člověk naslouchat Bohu, musí nejdříve ztratit nezdravé sebevědomí. „Často se nám věřícím stává, že se pokoušíme svými modlitbami změnit Pána Boha, Jeho vůli. Modlitba mlčení - modlitba srdce – ovšem působí změnu modlitebníka,“ dodává Radomír Jonczy.

Soubor Maranatha Gospel Choir, který se věnuje především gospelovým písním, vznikl v roce 2005. Aktivně vystupuje v České republice i zahraničí. V současné době patří mezi největší gospelové sbory v Čechách. Více informací o tomto hudebním uskupení naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 20. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 20. část

Bible pro dnešek / Jan 18,36-38 / Získávání učedníků mezi mocnými

Bible pro dnešek / Jan 18,36-38 / Získávání učedníků mezi mocnými

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 12. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 12. část

Další nově nahraná videa

Novoroční bohoslužba HopeTV (2026)

Z pořadu: Online bohoslužby HopeTV

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti s novým pořadem Písničkoviště.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Pronásledováni, ale ne opuštěni / 2026 1Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Pronásledováni, ale ne opuštěni / 2026 1Q 01

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Adventisté ve světě | Křídla nad Papuou

Z pořadu: Adventisté ve světě

V drsné horské oblasti Papuy v Indonésii, kde vesnice oddělují strmé
hory a husté džungle, nejsou žádné dálnice.
Ale nejsou tam ani žádné
snadné cesty.
Gary Roberts po léta překonával tyto nemožné vzdálenosti s křídly víry.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Z obýváku až k domovu modlitby

Z pořadu: Adventisté ve světě

V každodenním shonu je snadné projít kolem míst, aniž bychom si všimli, co v nich Bůh dělá.

V Montevideu, hlavním městě Uruguaye, založila skupina lidí z Církve adventistů sedmého dne společenství, kde dosud žádné nebylo. Chtěli vytvořit místo, kde by mohla růst víra a kde by lidé mohli najít naději a pocit sounáležitosti.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

zobrazit více

Bible pro dnešek / „Vyvolte si dnes“ / 2025 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / „Vyvolte si dnes“ / 2025 4Q 13

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Bůh je věrný! / 2025 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Bůh je věrný! / 2025 4Q 12

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Vzpomínky perzekuovaných - Bohumil Dymáček - Pro neslyšící

15. 6. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne (CASD)? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu a zachování soboty jako biblického dne odpočinku? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší a s jakými reakcemi se setkávali u svých dozorců a spoluvězňů? Vzpomíná bývalý pastor Církve adventistů sedmého dne Bohumil Dymáček.

V následujících týdnech, budeme upozorňovat na videa, která již nyní mohou sloužit sluchově postiženým. Titulky pro neslyšící prozatím nabízíme v našem Youtube archivu. Stačí si v pravém dolním rohu zapnout funkci "Titulky". Pokud máte tip na zajímavé video z našeho archivu, které by posloužilo neslyšícím, napište nám na info@hopetv.cz.
Desatero chování k neslyšícím

Občas požádáme, aby nám člověk se sluchovým postižením svými slovy sdělil, co nám rozuměl. Nikdy se neptáme, ZDA nám rozuměl, ale CO nám rozuměl. Ptáme se zásadně vždy po každém důležitém sdělení.
přečíst více

Bible pro dnešek / Ježíšovy poslední dny / 2016 2Q 12

13. 6. 2016

Pro většinu vyhozené peníze, pro Ježíše čin hluboké lásky a vděčnosti. Proč žena obětovala tak drahý olej, aby jej vylila na Ježíšovu hlavu? Tušila snad, že Ježíš bude zabit?

Rozhovor na téma dvanáctého úkolu v druhém čtvrtletí s názvem „Ježíšovy poslední dny“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Oldřich Svoboda.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

O radosti v životě křesťana - Gabriele Stangl

12. 6. 2016

Záznam kázání Gabriele Stangl z 19. května 2012, sbor CASD Praha-Smíchov. Teoložka a psychoterapeutka Gabriele Stangl hovoří o radosti v životě člověka-křesťana, ale také o obavách, které často trápí ženy.


Gabriele Stangl učila hebrejštinu, dále působila v domově pro seniory a nyní má bohatou praxi jako psychoterapeuta a kaplanka v adventistické nemocnici Waldfriede v Berlíně. V této nemocnici založila také babybox. Gabriele Stangl se při své práci věnuje ženám, které nechtějí děti, ale i rodinám, které naopak nechtěné děti adoptují.


přečíst více