Právě sledujete: Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 15. část

Z pořadu: Jak porozumět příběhu Bible II - Daniel Duda (Biblický týden ČS 2013)

Jaký je Bůh? Co o Ježíši vypovídá to, na jaká místa chodil, s kým se stýkal a co pro tyto lidi dělal? Tři příběhy bezmocných lidí z 5. kapitoly Markova evangelia ukazují Boží postoj vůči nám a řešení našich problémů. Páteční zamyšlení Daniela Dudy nad biblickým textem.

Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.

Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.

Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Návrat do života - Daniel Horničár

Návrat do života - Daniel Horničár

V kostce - kniha Alík a jezevec

V kostce - kniha Alík a jezevec

Bible pro dnešek / Jan 16,7-14 / Vlastnosti Kristových následovníků a Boží Duch

Bible pro dnešek /  Jan 16,7-14 / Vlastnosti Kristových následovníků a Boží Duch

Další nově nahraná videa

Naděje žije | Ozvěny věčnosti | Mark Finley (04/10)

Z pořadu: Naděje žije

Touha po klidu, vnitřním pokoji a úlevě od neklidu je v nás všech. Často hledáme řešení v práci, vztazích nebo zábavě, ale skutečný pokoj jakoby stále unikal. Co když je ale odpověď blíž, než čekáme? Vydáme se společně na cestu do jednoho z nejzajímavějších starověkých měst, které v sobě skrývá poselství přesahující běžný život – poselství, které může otevřít dveře k opravdovému pokoji a naději.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Naděje žije | Léčivá síla lásky | Ernestine Finley (04/09)

Z pořadu: Naděje žije

Může mít láska a blízkost opravdu vliv na naše zdraví? Výzkumy potvrzují, že pozitivní vztahy s lidmi, na kterých nám záleží, posilují imunitní systém a podporují uzdravení. Tento večer vám ukáže, proč je důležité pěstovat přátelství a sdílet radost i obyčejnou blízkost – a jak se díky nim stáváme odolnější nejen psychicky, ale i fyzicky.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Aktuality

Abrahamoviny - Radek Jonczy 4/14

23. 9. 2016

Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.
Už známe jeho slabé stránky, ale i jeho silné stránky. Dnes budeme pronásledovat několik králů. Poznáme lásku a přátelství, které by mělo inspirovat i nás.


přečíst více

Nové díly pořadu Bible pro dnešek - 2016/4Q - Jób

21. 9. 2016

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Aktuální čtvrtletí se zaměří na studium starozákonní knihy Jób, kterou ve svých rozhovorech přiblíží redaktor HopeTV Jindra Černohorský a docent Husitské teologické fakulty Jiří Beneš.
Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk

přečíst více

Bible pro dnešek / Jak máme čekat na Krista? / 2016 3Q 13

19. 9. 2016

Jako křesťané jsme vyzýváni k vytrvalosti a horlivosti. Co se dá udělat pro to, aby člověk neochaboval a co to znamená mít vroucího ducha? A jak si představit člověka, který je "novým stvořením"? A víte o tom, že Bůh nás se sebou usmířil a my máme tomuto smíření sloužit? Ale co to znamená?
Rozhovor na téma třináctého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Jak máme čekat na Krista?“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více