Právě sledujete: Pěvecký sbor Československé unie CASD - Jeruzalém

5072 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

zobrazit více zobrazit méně

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

Můj příběh, má píseň - Pavel Kantor

Můj příběh, má píseň - Pavel Kantor

Další díly

Sladěni s Bohem - rozhovor s Lilianne Doukhanovou • Teologická konference 2015

640 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

S velkým zájmem se setkala konference Hudba v bohoslužbě, kterou uspořádal v Praze Teologický seminář církve adventistů.  Hlavním hostem konference, která proběhla 12. prosince,  byla Lilianne Doukhanová (Ph.D. v oboru muzikologie), která přednáší dějiny hudby a muzikologii na Andrews University, kde zároveň vede oddělení hudby.  Záznam teologické konference naleznete ZDE.

HopeTV přináší rozhovor  pastora Církve adventistů sedmého dne Michala Balcara s hlavním přednášející konference Lilianne Doukhanovou. Interview nabízí nejen část, kdy autorka představuje svou novou knihu "Sladěni s Bohem", ale také podnětné odpovědi na otázky týkající se daru hudby a jejím projevům v liturgii.
zobrazit více

Martin Smith a Matt Redman roztančili Vsetín

4214 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

9. října 2013 se ve Vsetíně uskutečnil koncert britských worshipových hudebníků a skladatelů Matta Redmana a Martina Smithe. Vystoupení se konalo v rámci evropského turné God's Great Dance Floor Worship Tour 2013.

Matt Redman se narodil v roce 1974. V současné době žije v Brightonu a působí v londýnském sboru St. Peters. Vedení chval na plný úvazek se věnuje od roku 1994. Vydal celkem 10 hudebních alb, zatím poslední 10,000 Reasons vyšlo v roce 2011. Na letošní rok je ohlášeno vydání nového alba Your Grace Finds Me. Mezi autorské skladby Matta Redmana patří písně Better Is One Day (Je nádherné být v chrámu Tvém), Heart of Worship (Hudba doznívá) a Once Again (Znovu). Za skladbu Blessed Be Your Name (Ať požehnán je Bůh), kterou složil se svojí ženou Beth, získal ocenění Dove Award. V letošním roce dále získal 2 ocenění Grammy.

Martin Smith se narodil v roce 1970. V roce 1992 se podílel na založení kapely The Cutting Edge Band, ze které v roce 1996 vznikla skupina Delirious?. V této formaci Martin Smith působil jako zpěvák a doprovodný kytarista do roku 2010, kdy skupina ohlásila konec svojí kariéry. Společně s Delirious? vydal 18 alb, včetně nahrávek z koncertních vystoupení. Mezi autorské skladby Martina Smithe patří písně Did You Feel the Mountains Tremble?, History Maker a I Could Sing of Your Love Forever (Řeka Tvé lásky). V roce 2013 vydal společně s novou doprovodnou kapelou album Album God's Great Dance Floor.
zobrazit více

Slávek Klecandr - Žalmy

5322 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

V našem archivu máte nyní možnost podívat se na záznam vystoupení folkového muzikanta Slávka Klecandra, které se uskutečnilo v rámci Biblického týdne Českého sdružení CASD v roce 2012. Během koncertu zazněly především písně inspirované biblickými žalmy, kterých charizmatický muzikant během své dlouhé kariéry zhudebnil více než 30.

Slávek Klecandr stál před 24 lety u zrodu (dnes již legendární) skupiny Oboroh, která za svou existenci vydala 10 alb, vyprodala stovky koncertů a zejména povzbudila desítky hledajících srdcí. Pražskou čtyřčlennou formaci tvoří Slávek Klecandr (kytara, zpěv, hudba a texty), Roman Dostál (klávesy, zpěv), Jaroslav Jetenský (baskytara, kytara, zpěv) a Libor Ježek (bicí, zpěv). Oboroh má za sebou řadu vystoupení nejen v České republice, ale také ve Francii, Irsku, Polsku a v dalších evropských zemích.Publicista Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: „Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin „neprůchodných“ metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak – prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje.“
zobrazit více

Ludovít Vladár - Skončí příběh

4863 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Ludovít Vladár chválí Boha písněmi, slovem i svým životem. Jeho životní příběh je plný písní o cestě s Ježíšem. V Církvi adventistů sedmého dne je známý jako umělec spjatý s duchovní hudbou šedesátých až osmdesátých let. Mnohé z jeho písní mezi posluchači zlidověly a zpívají se při různých církevních i momocírkevních příležitostech. Přinášejí povzbuzení a duchovní posilu. Téměř třicet let zpíval s vokální skupinou Jaspis.

Skončí příběh
J.W. Peterson / L. Vladár

Skončí příběh této země,ztichne pláč, i každý smích.Nezůstane skrytý ve tměani jeden tajný hřích!Ptáš se: "Co bude dál"?nebo: "Proč bych se já bál?"Ano, máš ještě chvíli čas,než zazní Boží mocný hlas. Ježíš čeká na tě u dveří,dar nebe chce ti dát.Šťasten, kdo dnes Jemu uvěří,nemá se čeho bát.On má klíče od všech problémů,On zná i přání tvá.Ano, máš ještě chvíli čas,máš ještě malou chvíli čas. Ježíš přijde, aby soudilvšechny skutky dobré, zlé.Přijde brzy v slávě s andělypro věrné dítky své.Chceš se připravit pro život věčný,chceš být v nebesích?Ano, máš ještě chvíli čas,jen malou chvíli čas,jen malou chvíli časa přicházet Jej uvidíš!
zobrazit více

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

5758 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

V červnu 2012 vystoupila v českotěšínském sboru Církve adventistů sedmého dne studentka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě Karin Kašparová.  Její houslový koncert byl doprovázen Mgr. Kristýnou Římanovou a svým vystoupením přispěl i folkový muzikant Pavel Katnor. V průběhu akce nazvané "VYZNÁNÍ V DUR I MOLL" posloužila slovem z Božího slova Lýdie Klodová.
zobrazit více

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

4672 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Druhé vydání české varianty pořadu „Můj příběh, má píseň“ je věnováno evangelistovi a muzikantovi, který svoji hudební kariéru věnoval jak sólové tvorbě, tak činnosti v uskupeních Gabriel nebo Grace. Hodinový rozhovor Martina Žaluda s Jindřichem Černohorským nabídl nejen zajímavé povídání, ale také pět živých písní, přibližujících Jindrovo hudební nasměrování.
zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první