Právě sledujete: Slávek Klecandr - Žalmy

Z pořadu: Hudba

V našem archivu máte nyní možnost podívat se na záznam vystoupení folkového muzikanta Slávka Klecandra, které se uskutečnilo v rámci Biblického týdne Českého sdružení CASD v roce 2012. Během koncertu zazněly především písně inspirované biblickými žalmy, kterých charizmatický muzikant během své dlouhé kariéry zhudebnil více než 30.

Slávek Klecandr stál před 24 lety u zrodu (dnes již legendární) skupiny Oboroh, která za svou existenci vydala 10 alb, vyprodala stovky koncertů a zejména povzbudila desítky hledajících srdcí. Pražskou čtyřčlennou formaci tvoří Slávek Klecandr (kytara, zpěv, hudba a texty), Roman Dostál (klávesy, zpěv), Jaroslav Jetenský (baskytara, kytara, zpěv) a Libor Ježek (bicí, zpěv). Oboroh má za sebou řadu vystoupení nejen v České republice, ale také ve Francii, Irsku, Polsku a v dalších evropských zemích.Publicista Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: „Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin „neprůchodných“ metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak – prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje.“
zobrazit více zobrazit méně

Ludovít Vladár - Skončí příběh

Ludovít Vladár - Skončí příběh

Pěvecký sbor Československé unie CASD - Jeruzalém

Pěvecký sbor Československé unie CASD - Jeruzalém

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Další díly

Pavel Helan v HopeTV 2021

Z pořadu: Hudba

Během jarních měsíců navštívil studio internetové televize HopeTV hudebník Pavel Helan. Budeme rádi, když se na chvíli zastavíte a zaposloucháte se s námi do těchto písní.

A pokud Vás tato hudba osloví, neváhejte video sdílet dál. Uděláte tím radost nejen technickému týmu HopeTV, ale i Pavlovi.

Pavel Helan je český písničkář, zpěvák, kytarista a pianista, bavič a také finalista soutěže Česko Slovensko má talent. Pro texty písní, které si Pavel Helan převážně skládá sám, jsou typické optimismus a humor. Některé texty jsou vyloženě komické, jiné v sobě ale nesou vážná společenská témata. Většina jeho textů jsou inspirovány křesťanskou vírou, ke které se Pavel Helan hlásí.
zobrazit více

Pavel Helan v HopeTV - již brzy

Z pořadu: Hudba

Během jarních měsíců naše studio navštivíl známý křesťanský hudebník Pavel Helan.

Jako malou ochutnávku Vám nabízíme kousek z natočeného koncertu, který již brzy celý uveřejníme na HopeTV.


Pavel Helan je český písničkář, zpěvák, kytarista a pianista, bavič a finalista soutěže Česko Slovensko má talent.


Pro texty písní, které si Pavel Helan převážně skládá sám, některé pak s pomocí Michala Černíka, jsou typické optimismus a humor.
Některé texty jsou vyloženě komické, jiné v sobě ale nesou vážná společenská témata.
Většina jeho textů jsou inspirovány křesťanskou vírou, ke které se Pavel Helan hlásí.
zobrazit více

Sladěni s Bohem - rozhovor s Lilianne Doukhanovou • Teologická konference 2015

Z pořadu: Hudba

S velkým zájmem se setkala konference Hudba v bohoslužbě, kterou uspořádal v Praze Teologický seminář církve adventistů.  Hlavním hostem konference, která proběhla 12. prosince,  byla Lilianne Doukhanová (Ph.D. v oboru muzikologie), která přednáší dějiny hudby a muzikologii na Andrews University, kde zároveň vede oddělení hudby.  Záznam teologické konference naleznete ZDE.

HopeTV přináší rozhovor  pastora Církve adventistů sedmého dne Michala Balcara s hlavním přednášející konference Lilianne Doukhanovou. Interview nabízí nejen část, kdy autorka představuje svou novou knihu "Sladěni s Bohem", ale také podnětné odpovědi na otázky týkající se daru hudby a jejím projevům v liturgii.
zobrazit více

Martin Smith a Matt Redman roztančili Vsetín

Z pořadu: Hudba

9. října 2013 se ve Vsetíně uskutečnil koncert britských worshipových hudebníků a skladatelů Matta Redmana a Martina Smithe. Vystoupení se konalo v rámci evropského turné God's Great Dance Floor Worship Tour 2013.

Matt Redman se narodil v roce 1974. V současné době žije v Brightonu a působí v londýnském sboru St. Peters. Vedení chval na plný úvazek se věnuje od roku 1994. Vydal celkem 10 hudebních alb, zatím poslední 10,000 Reasons vyšlo v roce 2011. Na letošní rok je ohlášeno vydání nového alba Your Grace Finds Me. Mezi autorské skladby Matta Redmana patří písně Better Is One Day (Je nádherné být v chrámu Tvém), Heart of Worship (Hudba doznívá) a Once Again (Znovu). Za skladbu Blessed Be Your Name (Ať požehnán je Bůh), kterou složil se svojí ženou Beth, získal ocenění Dove Award. V letošním roce dále získal 2 ocenění Grammy.

Martin Smith se narodil v roce 1970. V roce 1992 se podílel na založení kapely The Cutting Edge Band, ze které v roce 1996 vznikla skupina Delirious?. V této formaci Martin Smith působil jako zpěvák a doprovodný kytarista do roku 2010, kdy skupina ohlásila konec svojí kariéry. Společně s Delirious? vydal 18 alb, včetně nahrávek z koncertních vystoupení. Mezi autorské skladby Martina Smithe patří písně Did You Feel the Mountains Tremble?, History Maker a I Could Sing of Your Love Forever (Řeka Tvé lásky). V roce 2013 vydal společně s novou doprovodnou kapelou album Album God's Great Dance Floor.
zobrazit více

Ludovít Vladár - Skončí příběh

Z pořadu: Hudba

Ludovít Vladár chválí Boha písněmi, slovem i svým životem. Jeho životní příběh je plný písní o cestě s Ježíšem. V Církvi adventistů sedmého dne je známý jako umělec spjatý s duchovní hudbou šedesátých až osmdesátých let. Mnohé z jeho písní mezi posluchači zlidověly a zpívají se při různých církevních i momocírkevních příležitostech. Přinášejí povzbuzení a duchovní posilu. Téměř třicet let zpíval s vokální skupinou Jaspis.

Skončí příběh
J.W. Peterson / L. Vladár

Skončí příběh této země,ztichne pláč, i každý smích.Nezůstane skrytý ve tměani jeden tajný hřích!Ptáš se: "Co bude dál"?nebo: "Proč bych se já bál?"Ano, máš ještě chvíli čas,než zazní Boží mocný hlas. Ježíš čeká na tě u dveří,dar nebe chce ti dát.Šťasten, kdo dnes Jemu uvěří,nemá se čeho bát.On má klíče od všech problémů,On zná i přání tvá.Ano, máš ještě chvíli čas,máš ještě malou chvíli čas. Ježíš přijde, aby soudilvšechny skutky dobré, zlé.Přijde brzy v slávě s andělypro věrné dítky své.Chceš se připravit pro život věčný,chceš být v nebesích?Ano, máš ještě chvíli čas,jen malou chvíli čas,jen malou chvíli časa přicházet Jej uvidíš!
zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první