Právě sledujete: Slávek Klecandr - Žalmy

16730 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

V našem archivu máte nyní možnost podívat se na záznam vystoupení folkového muzikanta Slávka Klecandra, které se uskutečnilo v rámci Biblického týdne Českého sdružení CASD v roce 2012. Během koncertu zazněly především písně inspirované biblickými žalmy, kterých charizmatický muzikant během své dlouhé kariéry zhudebnil více než 30.

Slávek Klecandr stál před 24 lety u zrodu (dnes již legendární) skupiny Oboroh, která za svou existenci vydala 10 alb, vyprodala stovky koncertů a zejména povzbudila desítky hledajících srdcí. Pražskou čtyřčlennou formaci tvoří Slávek Klecandr (kytara, zpěv, hudba a texty), Roman Dostál (klávesy, zpěv), Jaroslav Jetenský (baskytara, kytara, zpěv) a Libor Ježek (bicí, zpěv). Oboroh má za sebou řadu vystoupení nejen v České republice, ale také ve Francii, Irsku, Polsku a v dalších evropských zemích.Publicista Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: „Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin „neprůchodných“ metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak – prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje.“
zobrazit více zobrazit méně

Ludovít Vladár - Skončí příběh

Ludovít Vladár - Skončí příběh

Pěvecký sbor Československé unie CASD - Jeruzalém

Pěvecký sbor Československé unie CASD - Jeruzalém

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Další díly

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

16853 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

V červnu 2012 vystoupila v českotěšínském sboru Církve adventistů sedmého dne studentka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě Karin Kašparová.  Její houslový koncert byl doprovázen Mgr. Kristýnou Římanovou a svým vystoupením přispěl i folkový muzikant Pavel Katnor. V průběhu akce nazvané "VYZNÁNÍ V DUR I MOLL" posloužila slovem z Božího slova Lýdie Klodová.
zobrazit více

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

14353 zhlédnutí

Z pořadu: Hudba

Druhé vydání české varianty pořadu „Můj příběh, má píseň“ je věnováno evangelistovi a muzikantovi, který svoji hudební kariéru věnoval jak sólové tvorbě, tak činnosti v uskupeních Gabriel nebo Grace. Hodinový rozhovor Martina Žaluda s Jindřichem Černohorským nabídl nejen zajímavé povídání, ale také pět živých písní, přibližujících Jindrovo hudební nasměrování.
zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první