Reflexy speciál s Renátou Michálkovou dnes v 18 hodin

18. 10. 2010

Renáta Michálková je mladá žena ze sboru Církve adventistů sedmého dne v Brně na Střední ulici, která je zároveň členkou výboru Moravskoslezského sdružení církve a byla vyslána jako delegátka na zasedání Generální konference – nejvyššího celosvětového orgánu adventistů, které proběhlo na přelomu června a července 2010 v americké Atlantě.
Tématem Reflexů speciál je proto její pohled na toto jednání. Je ženský pohled na církevní akci odlišný od mužského? Co ji na jednání nejvíce zaujalo? A jak hodnotí zapojení žen do vedení církve adventistů?
Premiéra Reflexů speciál s Renatou Michálkovou bude odvysílána v pondělí 18. října 2010 v 18 hodin.
přečíst více

Host televize HopeTV - Petr Raus

17. 10. 2010

Petr Raus, který je absolventem zemědělské univerzity a v současnosti pracuje jako dramaturg náboženského vysílání České televize, je hostem Dany Turóciové v diskusním pořadu Host HopeTV.
Jaká byla životní cesta Petra Rause k současné profesi, co vše obnáší práce dramaturga, a jaký má Petr Raus dramaturgický sen, to jsou témata rozhovoru, který se vysílá v premiéře v neděli 17. října v 18 hodin.

přečíst více

Reflexy s Jánem Barnou - dnes večer

15. 10. 2010

Reflexy s Jánem Barnou na téma ordinace žen jako duchovních v Církvi adventistů
Téma zapojení žen do duchovenské práce na pozici ordinovaných duchovních nebo vysvěcených kněží je v současnosti živým tématem v řadě křesťanských církví. Host Reflexů, učitel systematické teologie na anglické Newbold College Ján Barna, se tématem ordinace žen jako duchovních v Církvi adventistů sedmého dne zabýval ve své disertační práci.
Jaký je rozdíl mezi přístupem adventistů a ostatních církví k ordinaci žen? Jaké kulturní a teologické problémy musí v této oblasti Církev adventistů sedmého dne řešit a jak se s nimi vyrovnávala ve svých dějinách?
Premiéra pořadu Reflexy s Jánem Barnou se uskuteční v pátek 15. října 2010 v 18 hodin.

přečíst více

Týden s HopeTV 15. - 22. 10. 2010 ke stažení

14. 10. 2010

Informační týdeník s programem televize HopeTV od pátku 15. 10. do pátku 22. 10. 2010 - ke stažení zde.
přečíst více

Středeční premiéry - Na skok a Za obzorem

13. 10. 2010

Na skok tentokrát přijde v 18. hodin Martin Žalud, redaktor AWrádia a Hope TV.
S moderátorkou Danou Turóciovou si bude povídat o tom, jak a proč se stal redaktorem, o práci na magazínu Za obzorem a také o jeho současných a budoucích projektech.

Za obzorem – Co znamená vztah?
Díl věnovaný vztahům začne v restauraci. Je to přesně to místo, kam zveme lidi, na kterých nám opravdu záleží. Ale u stolu nezůstaneme. Navštívíme středisko výcviku vodících psů, abychom zkoumali jejich vztah k nevidomém pánovi, kterému alespoň trochu nahrazují chybějící zrak. Tomáše Baránka, autora knihy "Jak sbalit ženu", se budeme ptát, jak se bez zbytečných chyb seznamovat s osobou opačného pohlaví. Ve videoklipu si všimne vztahu mezi otcem a synem a samozřejmě nebude chybět ani pravidelné zamyšlení Jindry Černohorského o tom, jak různé vztahy vidí Bible.
Druhý díl magazínu uvádíme ve středu 13. 10. 2010 v 19,25.
přečíst více

Udělejte si siestu - dnes v 18 hodin

12. 10. 2010

Siesta je příjemně strávená půlhodinka na dané téma. Tentokrát se společně zamyslíme nad tématem „Křesťan vs. ekologie“. Jak pohlíží křesťanství na přírodu?  Co říká na toto téma Bible? Hledejte společně s moderátorkou Alenou Nowakovou odpovědi na tyto otázky.
 Úterý 12.10.2010 v 18 hodin na HopeTV.

přečíst více