HITservis – 16 Hudební pořad Martina Žaluda

19. 4. 2012

V pořadí šestnácté vydání hudebního magazínu HITservis nás opět zavede do světa moderní křesťanské muziky. Pořad přinese 3 zahraniční videoklipy, 1 z domácí scény, zajímavé informace o hraných interpretech nebo soutěž o DVD skupiny Geshem. HITservis si jako tradičně připravil redaktor internetového AWrádia Martin Žalud.
Jako první se nám představí americký písničkář Chris Rice, který svou hudební kariéru začal v roce1996 aúspěšně v ní pokračuje dodnes. V pořadu také dostane prostor texaské uskupení Sixpence None The Richer ve které exceluje známá autorka a zpěvačka Leigh Nash. Konkrétně zazní píseň Breathe your name. Jako třetí se v HITservisu představí hvězda současné křesťanské scény – Jeremy Camp, jehož hudební osud silně poznamenalo úmrtí manželky. Jako zástupce české hudební scény si představíme vokálně-acapelový soubor Geshem, který funguje již přes 10 let pod vedením sbormistra Marka Šlechty
HITservis vysíláme ve čtvrtek 19. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Cliff! 14 – Smrt Ivana Iljiče

18. 4. 2012

“Nezáleží na tom, jestli je to Katrina nebo jediný zásah rejnoka do srdce lovce krokodýlů Steva Irwina, tornáda, nádory, vylití řek z břehů, HIV, zemětřesení, aneurisma, cokoli... Matka Příroda, při vší své kráse a vznešenosti, je nevybíravý zabiják, který nikoho nešetří. Jsme součástí přírody, vyšli jsme z ní a žijeme v ní, příroda je v nás a jsme jí tvořeni a nemůžeme ji popřít nebo porazit aniž bychom popřeli a porazili sami sebe. Ať už z nás pomalu ukusuje nebo se na nás hladově vrhne, příroda nás nakonec všechny bez rozdílu pohltí.“
Tato slova uslyšíte v dalším dílu filozofickoteologických úvah Clifforda Goldsteina, pořad vysílá HopeTV ve středu 18. dubna v 18 hodin.

přečíst více

Touhy srdce 7: Křest

16. 4. 2012

Svatbou vstupujeme do společného života, kdy už nežijeme jen pro sebe, ale začínáme žít pro druhého, pro někoho, s kým jsme naprosto a plně spojeni.
Bůh nám ustanovil obřad, kterým procházíme, když se odevzdáváme jemu. Obřad, při kterém si uvědomujeme, že náš hříšný život končí a čeká nás život s Ježíšem Kristem. Obřad, který on sám ustanovil - křest- je tématem dalšího dílu pořadu Touhy srdce.
Sedmý díl seriálu Touhy srdce uvidíte v HopeTV 16. 4. 2012 v 18 hodin.

přečíst více

Z vysílání HopeTV: O původu a smyslu Velikonoc

14. 4. 2012

Jak jste prožili letošní Velikonoce? Zaujaly vás tyto velké křesťanské svátky jarními dekoracemi – zajíčky a kraslicemi, dobrým jídlem, odpočinkem a příležitostí k setkáním s rodinou a přáteli? Našli jste důvod k duchovnímu prožitku, přemýšlení, meditaci a ztišení? Oslovila vás atmosféra Velikonočního příběhu, možná můžeme říci příběhů, které s tímto datem úzce souvisejí?
Chtěli bychom vás pozvat ke sledování cyklu tří přednášek teologa Mgr. Radomíra Jonczyho  O původu a smyslu Velikonoc.  Během přednášek, které se vracejí do daleké historie, zjistíte mnoho o slavení původních jarních svátků pastevci. Dozvíme se o tom, kdy slavení velikonočních svátků začalo, v jakých historických pramenech najdeme zmínky o způsobu prožívání Velikonoc v židovském prostředí. Jaká byla úloha otce rodiny a co dělaly během slavení svátků děti? Co ze starých zvyků se přeneslo do současnosti a jak probíhá slavení svátků Pesach v dnešní době? Jak změnily Velikonoce svou podobu i význam po příchodu křesťanství?  Je důležité pro porozumění duchovnímu poselství velikonoční zvěsti znát i historické pozadí a významy?  Odpovědi na tyto otázky ale i mnoho jiných zajímavých informací nám podá cyklus přednášek z předvelikonočního období letošního roku - ze Společenského centra Londýnská 30, Praha 2.
 
O původu a smyslu Velikonoc
Mgr. Radomír Jonczy
Témata přednášek
Židovské Velikonoce         vysíláme 14. dubna ve 14:00
Křesťanské Velikonoce     vysíláme 14. dubna v 14:50
„Malé“ Velikonoce

http://www.advent-orion.cz/knihy/velikonocni-pribeh
přečíst více

Bible pro dnešek: Služba každého z nás

13. 4. 2012

Evangelizaci a svědectví často považujeme pouze za práci kazatele; tento postoj je však chybný. Tento týden budeme studovat pojetí „služby každého člena“, abychom zjistili, jak každý jednotlivec přispívá svou zkušeností ke službě sboru jako společenství. Půjde o to, že každý z nás hraje v díle misie a evangelizace svou roli.
Zveme vás ke studiu Bible ve sborech Církve adventistů sedmého dne v sobotu dopoledne 14. 4Pořad Bible pro dnešek můžete vidět v archivu již v pondělí každý týden, premiéra ve vysílání je v pátek 13. 4. v 19:30.

přečíst více

Můj příběh, má píseň - Michael Harris

13. 4. 2012

Kandus Thorpová pozvala do svého pořadu Michaela Harrise, hudebníka a plodného umělce, předsedu organizace pomáhající závislým lidem. Tento zajímavý muž prožil mládí plné drog, alkoholu a násilí. Sám způsobil nehodu, po které ochrnula jeho manželka. Možná právě to bylo impulzem k novému začátku.
Nejsilnější slovo, které ovlivnilo Michaelův životní příběh, je MILOST. Bůh dokázal proměnit tragédii v něco krásného. Služba hudbou přivedla Michaela do 50 států v USA, 23 zemí a především k tisícům lidí.
Sledujte s námi další díl pořadu Můj příběh, má píseň - tentokrát s životem a hudbou Michaela Harrise v pátek 13. dubna 2012 v 19:45.

přečíst více