John Bradshaw - Proč nemít strach z evangelia (3/3)

5. 8. 2016

HopeTV ve spolupráci s United art připravilo záznam tří večerních setkání ze sboru BETHANY, který sídlí v prostorách společenského centra Brumlovka. John Brashaw ve svých promluvách uvažuje nad tím: „Proč nemít strach z evangelia?“ a jak naplnit odkaz Ježíše Krista z evangelia podle Matouše 28,16-20.
Sobotní zamyšlení o králi Ben Hadadovi z Druhé Královské. Hlad nás zcela mění. Hladový člověk je velice nevyzpytatelný. Ale když Bůh promlouvá něco se stane. Když Bůh řekne, že hlad skončí, tak skončí. Co pro nás tedy znamená poslání od Boha?


přečíst více

Dokument Osudy Bláha Miloslav

3. 8. 2016

„Narukoval jsem po Vánocích v roce 1952 k PTP jako nespolehlivý občan …“. Těmito slovy začíná strhující vyprávění Miloslava Bláhy, vojáka, vězně, kazatele, administrátora, člověka, který si zachoval rovnou páteř a čisté svědomí navzdory tlaku a nepříznivým okolnostem. Svědectví o zvůli totalitního režimu, ale také o zvláštní Boží pomoci – to vše najdete v dokumentu Pod křídly Nejvyššího z cyklu Osudy.


přečíst více

Bible pro dnešek / Kristova metoda / 2016 3Q 6

31. 7. 2016

Dnes jsou kostely a modlitebny plné věřících lidí. V době Ježíše šli za Kristem davy lidí a mnoho z nich věřících nebylo. Čím to je, že dnes není křesťanství tak přitažlivé? A co se z toho můžeme naučit? Platí i dnes, že pro Boha jsou důležitější lidé a milosrdenství, než stavby a obřady?

Rozhovor na téma pátého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Kristova metoda“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Oldřich Svoboda • Polemika s Bohem 6/7 • Biblický týden ČS 2016

30. 7. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako šestý v pořadí věnoval kazatel Církve adventistů sedmého dne Oldřich Svoboda. Více informací o Biblickém týdnu a možnost stáhnout si jednotlivé přednášky v MP3 formátu naleznete na www.biblickytyden.cz.

přečíst více

Miloslav Žalud • Polemika s Bohem 5/8 • Biblický týden ČS 2016

28. 7. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako pátý v pořadí věnoval teolog a bývalý kazatel Církve adventistů sedmého dne Miloslav Žalud. Více informací o Biblickém týdnu a možnost stáhnout si jednotlivé přednášky v MP3 formátu naleznete na www.biblickytyden.cz.


přečíst více

Vítězslav Chán • Polemika s Bohem 4/8 • Biblický týden ČS 2016

28. 7. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako čtvrtý v pořadí věnoval kazatel Církve adventistů sedmého dne Vítězslav Chán. Více informací o Biblickém týdnu a možnost stáhnout si jednotlivé přednášky v MP3 formátu naleznete na www.biblickytyden.cz.


přečíst více