Majstrštyk: Vzkříšení Lazara (11/26)

Právě sledujete: Majstrštyk: Vzkříšení Lazara (11/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Vzkříšení Lazara" namaloval roku 1890 nizozemský malíř Vincent van Gogh. Ze zvláštního důvodu nakreslil sebe jako Lazara. Na obraze vychází z hrobu. Proč? Van Gogh žil pohnutý život. Nedařilo se mu v ničem. Za svůj život prodal jen jediný obraz. Jeho sklíčenost byla tak obrovská, že se ve 37 letech zastřelil. Možná se namaloval jako Lazar, protože si přál být vzkříšen ze smrti života, která ho obklopovala. Nakonec se bez Boha nedokázal obejít, jak vždycky tvrdil.
zobrazit více zobrazit méně

Víra v podivném světě 7/7 • Biblický týden ČS 2017

Víra v podivném světě 7/7 • Biblický týden ČS 2017

Majstrštyk: Dvě děti škádlící kočku (10/26)

Majstrštyk: Dvě děti škádlící kočku (10/26)

Misie adventistů ve světě: Poď so mnou

Misie adventistů ve světě: Poď so mnou

Další díly

Interview s Korneliem Novakem (8/13) CZ

Krátký rozhovor s Korneliem Novakem - původem rumunským motorkářem a kulturistou - přináší produkce HopeTV.cz v souvislosti se spuštěním 26 dílného seriálu Důkaz o Bohu.

Více informací na najdete na webu:
http://www.korneliusnovak.cz
Nebo na Facebooku:
https://www.facebook.com/korneliusnovak

zobrazit více

Život – náhoda, nebo záměr? (2008)

Vznikl život náhodou, sám o sobě, anebo všechno živé stvořil Bůh? Jak je možné, že všechny organismy, rostliny, zvířata a lidé mají určitý životní úkol a smysl?
Pojďte prozkoumat nepředstavitelnou velikost vesmíru, obrovskou energii, která se skrývá ve veškeré hmotě, molekuly vody, z kterých se pokaždé tvoří originální sněhové vločky, složitost DNA, obdivuhodnou funkčnost ptáků a mnoho dalšího. Připojte se ke zkoumání tajemství o stvoření, svědomí a Boží slávě.
zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první